• DRODZY MATURZYŚCI, ZDALIŚCIE ŚWIETNIE EGZAMINY MATURALNE!!!

• Z ogromną radością informuję, że zdawalność matury w Liceum Ogólnokształcącym im. Prymasa Tysiąclecia ks. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Opalenicy wyniosła  w maju 2024 92%,
              a w Technikum 88%.

Obie szkoły osiągnęły wynik wyższy niż powiat nowotomyski, w którym zdawalność egzaminu maturalnego wyniosła 86%.

Są to również wyniki znacząco wyższe niż wyniki w kraju, gdzie zdawalność wyniosła 84,1% oraz województwie wielkopolskim,  w którym zdawalność wyniosła 83,1%.

Po raz kolejny odnotowaliśmy 100% zdawalność egzaminu z języka polskiego w obu typach szkół.

Osiągnięciem tegorocznych absolwentów Technikum jest również 100% zdawalność egzaminu maturalnego z matematyki.

Nasi maturzyści mogą się pochwalić znakomitym średnim wynikiem egzaminu maturalnego z „królowej nauk” czyli matematyki.

W  LO w Opalenicy maturzyści uzyskali średni wynik 64%, a w Technikum 66%.

Są to wyniki wyższe niż średni wynik w powiecie, który wyniósł 61%, średni wynik w województwie wielkopolskim 62% oraz średni wynik w kraju 63%.

Wspaniale spisali się również absolwenci zdający geografię w zakresie rozszerzonym. Średnia z tego egzaminu w Liceum w Opalenicy wyniosła 53%, a w Technikum 45%.  Są to wyniki zdecydowanie wyższe niż średnie wyniki w kraju – 41%, województwie 39% oraz powiecie 36%.

Wszystkim gratulujemy!!!! Jesteśmy z Was dumni!!!

Irena Nawrocka

• WYNIKI EGZAMINU MATURALNEGO I ODBIÓR ŚWIADECTW DOJRZAŁOŚCI

• Informujemy, że zdający egzamin maturalny będą mieli dostęp do swoich wyników od dnia 9 lipca 2024 r. po zalogowaniu w serwisie ZIU (https://wyniki.edu.pl/login) za pomocą otrzymanego od szkoły macierzystej loginu i hasła. Wszyscy zdający ponadto mają możliwość zalogowania do serwisu ZIU i dostępu do swoich wyników od dnia 9 lipca 2024 r. przy użyciu profilu zaufanego.

Odbiór świadectw dojrzałości 09.07.2024 r. (wtorek) od godziny 12:00 do 14:00 w sali 106, a od 10 lipca 2024 r. w sekretariacie szkoły w godzinach 08:00 - 15:00.

Świadectwo dojrzałości należy odebrać osobiście z dokumentem tożsamości. Świadectwo może odebrać także inna osoba, posiadająca pisemne upoważnienie absolwenta szkoły.

• INFORMACJA DLA ZDAJĄCYCH EGZAMIN PISEMNY ELEKTRONICZNY W SESJI LATO 2024

• W terminie pomiędzy 3 - 9 lipca na terenie szkoły zdający mają możliwość wglądu do treści rozwiązywanych zadań egzaminacyjnych i udzielonych odpowiedzi. W trakcie przeglądania nie wolno fotografować, filmować, wykonywać zrzutu ekranu i zapisywać wyświetlanych treści.

Osoby, które są zainteresowanie taką możliwością muszą wcześniej skontaktować się poprzez dziennik LIBRUS lub pod nr telefonu 669 450 246 z kierownikiem szkolenia praktycznego – p. Justyną Mańką oraz umówić termin wglądu.