• Aktualności

     • WYNIKI ON-LINE EGZAMINU ZAWODOWEGO ZIMA 2024
      • WYNIKI ON-LINE EGZAMINU ZAWODOWEGO ZIMA 2024

      • Wyniki egzaminu będą dostępne po zalogowaniu w serwisie przeznaczonym dla uczniów i absolwentów https://portalzdajacego.epkz.cke.edu.pl/  za pomocą loginu i hasła. W razie problemów z logowaniem proszę się zgłosić do gabinetu 116. Wyniki on-line będą dostępne od 27.03.2024 od godz. 10.00.

       DEKLARACJE NA POPRAWĘ EGZAMINU ZAWODOWEGO

       Deklaracje na poprawę egzaminu zawodowego w sesji lato 2024 należy złożyć w gabinecie 116 w nie przekraczalnym terminie do 04.04.2024 do godziny 14.00.

       ODBIÓR WYNIKÓW W SZKOLE 08.04.2024

       Wyniki egzaminów zawodowych będzie można odebrać w sekretariacie od dnia 08.04.2024 od godziny 10.00.

     • REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE
      • REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

      • Jesteśmy niezmiernie wdzięczni za ostatnie dni rekolekcji wielkopostnych, które prowadzili dla nas dwaj wyjątkowi Ojcowie Franciszkanie (Ojciec Antoni oraz Ojciec Fabian)! Ich mądre słowa, modlitwa i świadectwo życia były dla nas niezwykłym źródłem inspiracji i duchowego wzrostu. Dzięki ich obecności mogliśmy jeszcze głębiej zrozumieć znaczenie Słowa Bożego w naszym życiu oraz doświadczyć miłości i łaski Bożej w codzienności. Dziękujemy Ojcom za ich hojne dzielenie się swoim doświadczeniem i zaangażowaniem w naszą wspólnotę szkolną. Niech owoc tej duchowej drogi przyniesie radość i pokój w naszych sercach na każdy dzień!

       Wydarzeniem, które towarzyszyło rekolekcjom wielkopostnym, było Misterium Męki Pańskiej w formie teatru cieni, przygotowane przez naszych utalentowanych uczniów i katechetę, księdza Mateusza Frąckowiaka. To było nie tylko wyjątkowe widowisko, ale również głębokie doświadczenie duchowe, które dotknęło serca wszystkich obecnych. Dziękujemy aktorom za ich zaangażowanie i talent oraz księdzu Mateuszowi za inspirację i kierowanie tym dziełem. Niech to Misterium Męki Pańskiej będzie dla nas drogowskazem w naszej drodze wiary i refleksji w czasie Wielkiego Postu.

     • TARGI EDUKACYJNE W NOWYM TOMYŚLU
      • TARGI EDUKACYJNE W NOWYM TOMYŚLU

      • Cieszymy się, że mieliśmy okazję uczestniczyć w Targach Edukacyjnych dla Szkół Podstawowych w Nowym Tomyślu, gdzie reprezentowaliśmy naszą szkołę!

       Spotkaliśmy wielu wspaniałych uczniów, z którymi mieliśmy przyjemność rozmawiać o naszej ofercie edukacyjnej, pasjach i marzeniach związanych z przyszłością. Dziękujemy wszystkim, którzy nas odwiedzili, za ciekawe pytania i zaangażowanie! 

     • GRA MIEJSKA NA ŚW. PATRYKA
      • GRA MIEJSKA NA ŚW. PATRYKA

      • W ramach propagowania kultury krajów anglojęzycznych z okazji irlandzkiego święta, Dnia Świętego Patryka, przez cały tydzień uczniowie naszej szkoły brali udział w grze miejskiej. Młodzież kierowała się wierszowanymi wskazówkami oczywiście w języku angielskim. Ich zadaniem było dotarcie do wskazanych miejsc, w których ukryte zostały kolejne wskazówki wraz z zadaniami, między innymi zatańczenie irlandzkiego tańca, zaśpiewanie piosenki o Irlandii, rysowanie symboli związanych z Irlandią.

       Serdecznie dziękujemy młodzieży oraz wszystkim paniom na poczcie, w aptece, w bibliotece, w cukierni za zaangażowanie i cierpliwość. Podziękowania również należą się sponsorom nagród: Gminnym Składom, Radzie Rodziców w ZS w Opalenicy i panu Błaszakowi za ufundowanie pysznych, zielonych (jak Irlandia) babeczek.

       Nagroda główna trafiła w ręce klasy 4B. Pokonali oni trasę najszybciej i wykonali sumiennie wszystkie zadania.

     • DZIEŃ LOGISTYKI NA POLITECHNICE POZNAŃSKIEJ - VIII EDYCJA
      • DZIEŃ LOGISTYKI NA POLITECHNICE POZNAŃSKIEJ - VIII EDYCJA

      • 15 marca nasi logistycy wzięli udział w VIII edycji „Dnia Logistyki” na Wydziale Inżynierii Zarządzania Politechniki Poznańskiej.

       Celem eventu było promowanie studiów na kierunku „logistyka” na Wydziale Inżynierii Zarządzania oraz zapewnienie uczestnikom praktycznej dawki wiedzy w bardzo przystępny sposób.

       Mieliśmy także możliwość wzięcia udziału w wykładzie zaprezentowanym przez Profesora Politechniki Poznańskiej – dr. hab. inż. Piotra Cyplika. Prelekcja z zakresu zarządzania zapasami pozwoliła szerzej spojrzeć na problemy przedsiębiorstw związane z maksymalizacją obsługi klienta i minimalizacją kosztów w tym zakresie.

       Przedstawiciele KN „Logistyka” przygotowali dla przyszłych koleżanek i kolegów konkursy oraz warsztaty o tematyce:

       • Jak być Lean?
       • O giełdach transportowych słów kilka!
       • Jak pracują maszyny? Fundusz czasu pracy.
       • 4P, czyli jak kreować myślenie klienta.
       • Łańcuch dostaw od naczepy, czyli symulacja transportowa.

       Nasi logistycy konkurowali z rówieśnikami ze szkół z Poznania, Tarnowa Podgórnego i Swarzędza. Bazując na wiedzy zdobytej w szkole, byli bezkonkurencyjni na giełdzie transportowej, ale też znakomicie sobie poradzili z diagramem ISHIKAWY, zajmując pierwsze miejsca w tych rozgrywkach.

       Bardzo dziękujemy za zaproszenie przedstawicielom Koła Naukowego „LOGISTYKA” Politechniki Poznańskiej i mamy nadzieję, że spotkamy się również w przyszłym roku!

       Małgorzata Szukała

     • KAŻDY MOŻE POMÓC
      • KAŻDY MOŻE POMÓC

      • Po raz kolejny społeczność naszej szkoły okazała serce dla potrzebujących. W marcu zbieraliśmy kosmetyki, płatki śniadaniowe i mleko dla dzieci i młodzieży  z domów dziecka. Zebrane rzeczy trafiły  do dwóch ośrodków: w Bodzewie oraz Gostyniu. Do akcji włączyli się uczniowie, rodzice a także pracownicy szkoły. Dziękujemy wszystkim za pomoc, okazane serca i uśmiech na buziach obdarowanych dzieci.

     • POLOWANIE NA ZORZĘ POLARNĄ
      • POLOWANIE NA ZORZĘ POLARNĄ

      • W dniu 15 marca uczniowie klasy 2. technikum logistycznego uczestniczyli w wykładzie zorganizowanym przez Wydział Fizyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu pod tytułem „Zorza polarna”.

       Wykład poprowadził prof. dr hab. Henryk Szydłowski. W ramach wystąpienia Pan Profesor wyjaśnił naukowe podstawy zjawiska zorzy polarnej oraz zaprezentował film ukazujący jej zjawiskowepiękno i unikalność w przyrodzie.

       Po wykładzie młodzież wraz z opiekunami wzięła udział w oferowanych przez Wydział Fizyki „ścieżkach dydaktycznych” pt. „Biofizyka” oraz „Optyka kwantowa”.

       Inspiratorami wyjazdu byli pani prof. Justyna Mańka oraz pan prof. Mariusz Stachowski.

        

       Mariusz Stachowski

     • JAK RADZIĆ SOBIE Z DEZINFORMACJĄ?
      • JAK RADZIĆ SOBIE Z DEZINFORMACJĄ?

      • Dnia 6 marca 2024 roku uczniowie klasy 4. technikum logistycznego wzięli udział w lekcji online pt.„Jak radzić sobie z dezinformacją?”, której organizatorem było Polskie Centrum Programu Safer Internet.

       W ramach zajęć młodzież dowiedziała się, czym jest dezinformacja, jak rozpoznawać fałszywe informacje ibronić się przed nimi. Prowadzący wyjaśnił m. in., czym sądeepfake oraz dowód anegdotyczny.

       Zajęcia wsparły rozwój umiejętności cyfrowych uczniów i nauczycieli, ze szczególnym uwzględnieniem bezpiecznego poruszania się w sieci oraz krytycznej analizy informacji dostępnych w Internecie. Wszystko te elementy zajmują szczególne miejsce w polityce oświatowej państwa na rok szkolny 2023/2024.

       Mariusz Stachowski

     • ZAGRAJMY RAZEM DO JEDNEJ BRAMKI
      • ZAGRAJMY RAZEM DO JEDNEJ BRAMKI

      • Pragniemy podzielić się z Wami po krótce historią Piotra Kasztelana - zawodnika drużyny Juniora, a jednocześnie asystenta Trenera Żaków

       Niestety, życie rzuciło mu ogromne wyzwanie Piotr doznał bowiem poważnego silnego zwichnięcia, skręcenia i naderwania stawów i więzadeł kolana, co stanowi olbrzymie zagrożenie dla jego kariery sportowej

       Jeszcze pół roku temu musiał zmierzyć się z podobną kontuzją tego samego kolana, co skutkowało 3-miesięczną pauzą w rozgrywkach. Dlatego obecna sytuacja jest dla niego podwójnie trudna

       Teraz gdy stajemy przed koniecznością sfinansowania operacji, która jest kluczowa dla powrotu Piotra na boisko, prosimy o Waszą pomoc

       Zagrajmy razem, strzelmy bramkę i wspólnie wygrajmy ten mecz

       Połączmy siły, wspomóżmy Piotra wpłatą i pomóżmy mu wrócić na boisko

       Jeżeli będzie nas wielu, wówczas nawet indywidualna, symboliczna kwota zbliży nas wszystkich do osiągnięcia wspólnego celu, a Piotrkowi pomoże jak najszybciej wrócić na boisko, aby mógł spełniać swoje marzenia zarówno jako piłkarz, jak i trener

       PS. Serdecznie prosimy o udostępnianie

       https://www.siepomaga.pl/piotr-kasztelan

       --

       #zbiórka #pomagamy #kontuzja #piłkarz #opalenica #promien #trener #marzenia #pasja #ambicje #szacunek #zaangażowanie #połączmysiły #pomóżmy #siepomaga #kwota #wpłata #symboliczna #boisko #powrót #operacja #zabieg #klubsportowy #piłkanożna

     • OOSL – ETAP OKRĘGOWY
      • OOSL – ETAP OKRĘGOWY

      • W ubiegły piątek (01.03.2024) uczniowie klasy 5. technikum logistycznego reprezentowali naszą szkołę na etapie okręgowym w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Spedycyjno–Logistycznej w Murowanej Goślinie.

       Emilia, Mateusz i Kuba mieli możliwość wykazania się wiedzą z zakresu magazynowania i transportu, zarówno w teorii, jak i w praktyce.

       Jak sami mówią, było to dla nich ciekawe doświadczenie, w trakcie którego mogli konsultować nurtujące ich pytania z przedstawicielami innych szkół.

       Szkole w Murowanej Goślinie dziękujemy za miłe przyjęcie, a w oczekiwaniu na wyniki, trzymamy kciuki za naszych logistyków!

                                                   Małgorzata Szukała

     • SPORTOWE UPAMIĘTNIENIE ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH
      • SPORTOWE UPAMIĘTNIENIE ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

      • Blisko 50 uczniów naszej szkoły w piątkowe przedpołudnie stanęło na starcie trzeciej szkolnej edycji Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym”, tym samym ponownie stając się częścią szczytnej inicjatywy patriotycznej Fundacji „Wolność i Demokracja”, dzięki której ogólnopolska edycja tego wydarzenia organizowana jest już po raz dwunasty.

       W tym roku chęć startu wyraziło 440 szkół i około 50 000 uczniów. Warto nadmienić, iż honorowy patronat nad biegiem objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.

       Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych rozpoczęliśmy od zaśpiewania Hymnu Polski, następnie wysłuchaliśmy pełnej zadumy przemowy Pani Dyrektor Ireny Nawrockiej. Uczniowie - podzielni na wcześniej ustalone grupy – mieli do pokonania dystans 1963 m, który nawiązuje do roku śmierci ostatniego Żołnierza Wyklętego – Józefa Franczaka ps. „Lalek”, który zginął w walce zastrzelony podczas obławy w Majdanie Kozic Górnych pod Piaskami w dawnym woj. lubelskim 21 października 1963 roku.

       Po blisko godzinie zmagań udało się wyłonić najlepszych, dla których ww. „Fundacja” przygotowała okolicznościowe pakiety w postaci koszulki, medalu oraz broszury. Niekwestionowanym zwycięzcą został Tomasz Jaroch z klasy 3 TI, drugie miejsce zajął Szymon Grzech z klasy 3B, na trzeciej pozycji uplasował się Łukasz Galas z klasy 1 TL1. Najszybsza wśród dziewcząt była Lena Kmiećkowiak z klasy 3B, która w ogólnej klasyfikacji uplasowała się na miejscu 7. Szczegółowe wyniki najlepszej „10” prezentują się następująco:

       Nr startowy    Nazwisko i imię          Czas         Miejsce

       27                    Tomasz Jaroch            7:08:90          1

       56                    Szymon Grzech           7:33:01          2

       44                    Łukasz Galas               7:38:98          3

       66                    Witold Szczurek           7:44:16          4

       42                    Antoni Jakubowski       8:11:32           5

       30                    Oskar Piechura            8:22:50           6

       9                      Lena Kmiećkowiak       8:24:20           7

       50                    Aleksy Tajcher              8:28:31           8

       20                    Jakub Suliga                8:31:83            9

       6                      Ułasewicz Emilia         8:37:95            10

        

       Warto nadmienić, że nie tylko bieg upamiętniał Żołnierzy Niezłomnych; w holu szkoły uczniowie klasy 1B liceum ogólnokształcącego przygotowali wystawę z historią i biogramami wybranych Żołnierzy Wyklętych.

       Serdecznie dziękuję i gratuluję wszystkim, którzy wzięli udział w „Biegu” bez względu na osiągnięte rezultaty. Tego dnia liczyła się pamięć o bohaterach, którzy sprzeciwili się panującemu reżimowi, a dzięki którym my żyjemy teraz w wolnym i demokratycznym kraju.

       Podziękowania również dla obsługi technicznej i klasy 3 Ti - którzy zadbali o nagłośnienie i obszerną fotorelację z biegu.

       Dziękuję Dyrektorowi OSiR w Opalenicy – Panu Krzysztofowi Mądremu – za użyczenie głośnika i mikrofonu.                           

       Tekst: Agata Skrzypczak