• Aktualności

     • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024
      • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024

      • W piątek, 21 czerwca zakończyliśmy uroczyście rok szkolny 2023/2024. Było krótkie podsumowanie pracy, nagrody i oczywiście życzenia wspaniałych i bezpiecznych wakacji.

       Jako pierwsi świadectwa z wyróżnieniem, dyplomy i nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców otrzymali uczniowie Liceum i Technikum. Byli wśród nich także uczniowie z najwyższą średnią ocen, wytypowani do stypendium Prezesa Rady Ministrów:  z Liceum - Karolina Kluczyńska oraz z Technikum - Dagobert Romanowski. Okolicznościowy dyplom odebrała również uczennica ze 100% frekwencją w kończącym się  roku szkolnym.

       W kolejnej części uroczystości pożegnaliśmy absolwentów Branżowej Szkoły I Stopnia. W obecności i z rąk zaproszonych gości najlepszy absolwent Szymon Wencel otrzymał Medal Złotego Absolwenta ufundowany przez Starostę Powiatu Nowotomyskiego, nagrodę rzeczową ufundowaną przez Burmistrza Opalenicy oraz  nagrodę książkową  ufundowaną przez Opalenicka Izbę Gospodarczą. Świadectwo z wyróżnieniem oraz nagrodę książkową od Rady Rodziców wręczyła pani dyrektor Irena Nawrocka. Rodzice Szymona otrzymali  listy gratulacyjne.

       Wyróżniono również uczniów klas pierwszych i drugich Branżowej Szkoły I Stopnia, którzy uzyskali bardzo dobre wyniki w nauce.

       Na zakończenie z muzyczną dedykacją dla całej społeczności szkolnej wystąpił  zespół Ventus.

     • REMONT NASZEJ SZKOŁY TRWA
      • REMONT NASZEJ SZKOŁY TRWA

      • Remont naszej szkoły trwa! Serdeczne podziękowania dla Marcina Chrósta za wspaniałe zdjęcia, które świetnie dokumentują postępy prac.

     • EGZAMINY POPRAWKOWE
      • EGZAMINY POPRAWKOWE

      • 26.08.2024 r. (poniedziałek)

       biologia, chemia sala 208 – część pisemna godz. 8.15, część ustna od godz.9.45

       język angielski sala 214 – część pisemna godz. 8.15, część ustna od godz. 9.45

       matematyka (dla uczniów z klas: 2b, 3a, 3b, 4b)  sala 206

       - część pisemna godz. 9.15, część ustna od godz. 10.45

        

       27.08.2024 r. (wtorek)

       geografia, wiedza o społeczeństwie sala 214  - część pisemna godz. 8.15,

                                                                                       część ustna od godz. 9.45

        

       język polski sala 214 – część pisemna godz. 8.15, część ustna 10.15

       matematyka (dla uczniów z klas: 1a, 1b, 2a, 2d, 3e, 1TL1, 3TI, 5TIL) sala 206

       - część pisemna godz. 8.15, od godz. część ustna 9.45

     • WOLONTARIUSZE W FUNDACJI POMOCY HUMANITARNEJ
      • WOLONTARIUSZE W FUNDACJI POMOCY HUMANITARNEJ

      • Są takie miejsca na świecie, gdzie ludziom brakuje wszystkiego, również tych najbardziej podstawowych rzeczy, jak przybory toaletowe czy środki higieniczne. Dotyczy to między innymi wielu mieszkańców niektórych krajów afrykańskich. Na szczęście jest też wiele osób, które obrały sobie za cel w życiu niesienie pomocy najbardziej potrzebującym. Taką organizacją jest właśnie Redemptoris Missio, fundacja, której wolontariusze wspierają misjonarzy i ośrodki medyczne w krajach afrykańskich.

       W naszej szkole w kwietniu i maju prowadziliśmy dwie zbiórki dla fundacji „Kup Pan Szczotkę” i „Podaj Mydło”. Udało nam się zebrać 82 kostki mydła, 49 szczoteczek do zębów, 35 past i innych środków higieny osobistej.

       Wszystkie zgromadzone rzeczy wolontariusze z liceum i technikum 13 czerwca dostarczyli do siedziby organizacji, w której mieliśmy okazję z bliska przyjrzeć się kulisom fundacji oraz posłuchać, na czym tak naprawdę polegają praca na misjach i wyjazdy medyków do Afryki. Sami też włączyliśmy się w pomoc najuboższym. Segregowaliśmy zebrane artykuły, składaliśmy kartony i szykowaliśmy paczki, które zostaną wysłane do Kamerunu. W fundacji zostaliśmy przyjęci bardzo życzliwie i czuliśmy się naprawdę potrzebni. Z całą pewnością wrócimy tam w przyszłym roku szkolnym!

      • SZKOŁA DOSTĘPNA DLA WSZYSTKICH

      • Pracownicy naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w projekcie edukacyjnym Szkoła dostępna dla wszystkich, realizowanym przez Instytut Badań Edukacyjnych w partnerstwie z UNICEF oraz Ministerstwem Edukacji Narodowej we współpracy z uczelniami i organizacjami pozarządowymi. Ukończenie szkolenia dla nauczycieli specjalistów pozwoliło na pogłębienie własnej wiedzy i umiejętności na budowanie własnego warsztatu i metod pracy, co zapewni podniesienie jakości edukacji w placówce.

     • 🎻 SUKCESY MICHALINY WACHOWIAK Z KLASY 1A LICEUM! 🎻
      • 🎻 SUKCESY MICHALINY WACHOWIAK Z KLASY 1A LICEUM! 🎻

      • Z ogromną radością informujemy, że nasza utalentowana uczennica Michalina Wachowiak z klasy 1A liceum zdobyła wyróżnienie w VIII Ogólnopolskim Konkursie dla Skrzypków, organizowanym w ramach prestiżowego festiwalu PRESTO! To ogromne osiągnięcie w tak młodym wieku, które świadczy o jej niezwykłym talencie i ciężkiej pracy.

       Nie zatrzymując się na jednym sukcesie, nasza uczennica zdobyła również III miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Instrumentów Strunowych organizowanym przez szkołę muzyczną w Nowym Tomyślu. Jej determinacja i pasja do muzyki są dla nas wszystkich inspiracją.

       Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na muzycznej drodze! 🎶

      • WYNIKI PRÓB SPRAWNOŚCI FIZYCZNEJ

      • Wyniki prób sprawności fizycznej do oddziału mistrzostwa sportowego umieszczone będą w budynku szkoły w gablocie obok sekretariatu dnia 17 czerwca od godziny 10:00.

       Szczegółowe informacje o uzyskanych punktach z próby sprawności fizycznej, będą do odbioru w sekretariacie szkoły.

     • TYLE SŁOŃCA… NAD JEZIOREM CHRZYPSKIM
      • TYLE SŁOŃCA… NAD JEZIOREM CHRZYPSKIM

      • W dniach 7-9 czerwca 2024 roku uczniowie klasy 2TL, 2A, 2B, 2D i 1B oraz opiekunowie - Małgorzata Kurek i Mariusz Stachowski -  spędzili weekend nad malowniczym Jeziorem Chrzypskim w Hotelu Łężeczki.

       Wspólne spacery po okolicy, mecze piłki nożnej oraz możliwość popływania w basenie okazały się doskonałą formą spędzenia czasu wśród rówieśników. Wieczorne grillowanie było okazją do ujawnienia ukrytych talentów wokalnych i kulinarnych w klimacie abstrakcyjnych rozmów o wszystkim i niczym.

       Uśmiechy na twarzach uczestników i wszechobecna radość były dowodem na to, jak ważna jest integracja i czas spędzony razem.

       Mariusz Stachowski

     • LEKCJA NIE Z TEJ ZIEMI
      • LEKCJA NIE Z TEJ ZIEMI

      • 6 czerwca 2024 odbyła się fascynująca lekcja fizyki zatytułowana „Jak skazać przestępcę na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej”, prowadzona przez doktor Barbarę Skardzińską z Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

       Podczas lekcji uczestnicy zostali zapoznani z krótką historią podboju kosmosu, sylwetkami wybitnych kosmonautów / astronautów oraz dowiedzieli się, jakim regulacjom prawnym podlegają międzynarodowe stacje kosmiczne i przebywający na nich astronauci.

       Na zakończenie spotkania uczestnicy zadawali pytania. Doktor Skardzińska chętnie odpowiadała na wszystkie poruszane kwestie, co stworzyło atmosferę otwartości i dialogu.

       Mariusz Stachowski