• Aktualności

     • SPOTKANIE Z FIRMĄ ORION EXPRESS
      • SPOTKANIE Z FIRMĄ ORION EXPRESS

      • W dniu 25 kwietnia uczniowie klasy 4 i 5 technikum uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielami firmy Orion Express, oferującej usługi spedycji międzynarodowej na terenie całej Europy.

       Celem spotkania było przedstawienie zasad funkcjonowania firmy, a w przyszłości także możliwości zatrudnienia (w firmie zatrudnionych jest 8 absolwentów Zespołu Szkół w Opalenicy).

       Firma Orion Express zaoferowała uczniom szeroki wachlarz możliwości rozwoju w zakresie transportu, spedycji oraz handlu, a także kompetencji językowych.

     • II MIEJSCE DLA UCZNIÓW Z KLASY 4B LO W OPALENICY
      • II MIEJSCE DLA UCZNIÓW Z KLASY 4B LO W OPALENICY

      • Drużyna Zespołu Szkół w Opalenicy z klasy 4B LO w składzie: Antoni Giezek, Michał Pasiciel i Oliwier Siuda zajęła II miejsce w Powiatowym Finale Turnieju Motoryzacyjnego dla Szkół Ponadpodstawowych.

       Finał turnieju odbył się w remizie OSP Opalenica. Organizatorem była Komenda Powiatowa Policji w Nowym Tomyślu, Starostwo Powiatowe w Nowym Tomyślu oraz Gmina Opalenica.

       Celem turnieju jest podnoszenie kultury społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa młodzieży szkół średnich, w szczególności poprzez m. in. popularyzowanie wśród młodzieży znajomości przepisów o ruchu drogowym i wiedzy motoryzacyjnej oraz kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu.

       Drużyny rywalizowały w kilku konkurencjach: w teście znajomości przepisów ruchu drogowego, teście znajomości budowy samochodu, udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej oraz jazdy sprawnościowej samochodem (tzw. test Stewarta).

       Konkurs był dla uczestników dużym wyzwaniem. Podczas zmagań nie mogło zabraknąć elementów teoretycznych i praktycznych związanych z udzielaniem pierwszej pomocy; uczestnicy odpowiadali na pytania oraz demonstrowali umiejętności praktyczne. Uczniowie z liceum w Opalenicy wykazali się ogromną wiedzą. Bardzo dobrze sprawdzili się też w jeździe sprawnościowej samochodem, nie popełniając żadnego błędu. Do pierwszego miejsca zabrakło im niewiele.

       Przy tej okazji warto wspomnieć, że druga drużyna z klasy 4B LO w Opalenicy w składzie Roksana Kluczyńska, Antoni Majewicz i Wiktoria Stachowiak zajęła czwarte miejsce.

       Elżbieta Mortka

     • „KORZENIE NAUKI SĄ GORZKIE, ALE OWOCE SŁODKIE” – POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW ZESPOŁU SZKÓŁ W OPALENICY
      • „KORZENIE NAUKI SĄ GORZKIE, ALE OWOCE SŁODKIE” – POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW ZESPOŁU SZKÓŁ W OPALENICY

      • 26 kwietnia 2024 roku to w większości szkół ponadpodstawowych dzień pożegnania tegorocznych absolwentów. Uroczystość ukończenia szkoły przez maturzystów Zespołu Szkół w Opalenicy zgromadziła uczniów, rodziców, nauczycieli oraz wielu zaproszonych gości – przedstawicieli lokalnych władz, służb mundurowych, CUW-u i innych instytucji. Słowa przemówienia pani dyrektor Ireny Nawrockiej nawiązywały do przewodniego hasła – „Korzenie nauki są gorzkie, ale owoce słodkie”. Również swoimi refleksjami podzielił się z młodzieżą burmistrz Opalenicy, pan Tomasz Szulc.

       Niezwykle podniosłym momentem uroczystości było wręczenie nagród dla najlepszych z najlepszych. Tytuł Złotego Absolwenta liceum zdobyła Julia Stefańska z kl. 4 b LO. W technikum tytuł ten przypadł Paulinie Bednarek z kl. 5 TIL. Uczniowie  otrzymali medale z rąk radnej powiatu nowotomyskiego, pani Doroty Kaczmarek,  stypendia Burmistrza Opalenicy oraz nagrody książkowe, które ufundowała Rada Rodziców ZS. Wśród wyróżnionych absolwentów liceum znaleźli się: Jakub Wilczek, Aleksandra Waczyńska, Maria Łuczak, Marta Szczepańska, Patrycja Domagalska, Zofia Knapczyk, Roksana Kluczyńska, Amelia Walaszczyk i Julia Wolna, zaś spośród uczniów technikum wyróżnienia otrzymali Maksymilian Zięba i Wiktor Targosz.  Nagrody Dyrektora Zespołu Szkół za szczególne osiągnięcia, działalność artystyczną, zaangażowanie w pracę na rzecz szkoły i środowiska  otrzymali: Jakub Hojan, Lilia Kasperczak, Roch Szeszuła, Kinga Rejman, Wiktoria Stachowiak, Anna Turek, Antoni Majewicz, Roksana Kluczyńska i Małgorzata Klimek.

       Podczas uroczystości doceniono również osiągnięcia sportowców, wśród których znaleźli się: Weronika Kaźmierczak, Maria Borecka, Weronika Kokot, Kinga Rejman, Antoni Giezek, Michał Pasiciel, Kamil Przywecki oraz Oliwier Siuda.

       Uczniowie klasy służb mundurowych otrzymali okolicznościowe certyfikaty, zaświadczenia i dyplomy z rąk przedstawicieli wojska, policji i straży pożarnej.

       Na zakończenie oficjalnej części uroczystości w imieniu absolwentów wystąpił Roch Szeszuła, który we wzruszających słowach podziękował nauczycielom i rodzicom za kształtowanie młodych umysłów i serc.

       Wyczekiwanym momentem podczas pożegnania absolwentów  była gala Oskarków, czyli przyznanie tytułów laureatom niezwykłych kategorii. I tak w kategorii SERCE NA DŁONI laureatem został Sebastian Torba, w kategorii STRUŚ PĘDZIWIATR – Oliwier Siuda. Statuetka w kategorii ARTYSTYCZNA DUSZA  trafiła w ręce Pauliny Bednarek,  a WIKIPEDIĄ ROKU został Jakub Wilczek. POZYTYWNIE ZAKRĘCONA okazała się Zuzanna Fertig.

       Na zakończenie uroczystości wystąpił zespół Ventus prowadzony przez p. profesora Piotra Marchewkę, który zaprezentował piosenki „Całkiem nowa bajka” , „Ale to już było” i „Wehikuł czasu”.

       Przed absolwentami Zespołu Szkół w Opalenicy matura - egzaminy pisemne i ustne. Oby jej owoce okazały się słodkie i wyśmienite. Potem czekają ich trudne decyzje i wybory dotyczące dalszej nauki lub pracy. Ale to już zupełnie inna bajka…

      • OGÓLNOPOLSKI KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO FOX

      • W dniu 5 marca 10 ambitnych uczniów naszej szkoły wzięło udział w ogólnopolskim konkursie z języka angielskiego FOX. Już przygotowanie do konkursu stanowiło niemałe wyzwanie dla naszych uczniów ponieważ należało przeczytać lekturę w języku angielskim. Konkurs polegał na rozwiązaniu jednorazowego testu złożonego z zadań wielokrotnego wyboru i dawał uczniom możliwość sprawdzenia swoich umiejętności językowych, wiedzy językowej oraz kulturoznawczej. Uczniowie byli podzieleni na dwie kategorie: młodszą – LIONS oraz starszą - EAGLES. Na szczególne wyróżnienie zasłużył Jan Lejwoda z klasy 4A LO, ponieważ wypełnił test w kategorii EAGLES na poziomie dobrym w skali ogólnokrajowej, co jest świetnym wynikiem. W kategorii LIONS najlepszy wynik z uczniów naszej szkoły osiągnęła Emilia Ułasewicz z 2B LO.  Gratulujemy!

     • SPOTKANIE Z P. DIETETYK KAROLINĄ KACZOR
      • SPOTKANIE Z P. DIETETYK KAROLINĄ KACZOR

      • Nawiązując do Światowego Dnia Zdrowia, zaprosiliśmy do naszej szkoły dietetyczkę, która przeprowadziła wykłady dla uczniów wybranych klas. Celem spotkania było zwrócenie uwagi na prawidłowe odżywianie i zdrowy styl życia. Zdrowe nawyki żywieniowe i uprawianie sportu pozwolą bowiem cieszyć się długotrwałym zdrowiem.

       Młodzież z zainteresowaniem słuchała cennych wskazówek pani dietetyk, które dotyczyły zdrowego odżywania; miała też wspaniałą okazję do tego, aby zobaczyć, jak powinien wyglądać pełnowartościowy posiłek. Ciekawa prelekcja połączona była z prezentacją na temat interesujących i zdrowych dań.

       W trakcie spotkania, uczniowie mogli włączyć się w interesującą rozmowę na temat prawidłowego odżywiania; dowiedzieli się też, jak wygląda dobrze skomponowany pierwszy posiłek - śniadanie oraz jak ważną rolę w diecie młodego człowieka odgrywają warzywa i owoce. Niezwykle cenne były również informacje dotyczące tego, co uczniowie powinni zabierać do szkoły na drugie śniadanie i jakich produktów powinna unikać. Spotkanie przebiegało w miłej i sympatycznej atmosferze.

     • SUKCES LOGISTYKA W AKADEMII SZTUKI WOJENNEJ W WARSZAWIE
      • SUKCES LOGISTYKA W AKADEMII SZTUKI WOJENNEJ W WARSZAWIE

      • Jakub Hojan, uczeń klasy 5TIL, uzyskał jeden z najlepszych wyników w Polsce i został laureatem Konkursu Logistycznego organizowanego przez Wydziału Zarządzania i Dowodzenia Akademii Sztuki Wojennej. Dlatego, 17 kwietnia 2024 roku, wraz z opiekunem Mariuszem Stachowskim wziął udział w uroczystej gali podsumowującej tegoroczną edycję konkursów zorganizowanych przez Akademię Sztuki Wojennej w Warszawie.

       Konkursy wiedzy o zarządzaniu, logistyce i lotnictwie przebiegały w trybie dwuetapowym;pierwszy etap odbył się w listopadzie 2023 roku, drugi natomiast w marcu 2024 roku. We wszystkich trzech konkursach wzięło udział 50 szkół z całej Polski (350 uczniów).

       Galę, na którą zostali zaproszeni Jakub i jego opiekun, otworzył płk dr inż. Dariusz Grala, dziekan Wydziału Zarządzania i Dowodzenia Akademii Sztuki Wojennej. Podczas gali zostały wręczone Złote Indeksy dla najlepszych uczniów oraz nagrody dla wszystkich finalistów konkursów. Pan dziekan podziękował również nauczycielom i rodzicom za trud nauki i wychowania. Na zakończenie gali wystąpił zespół ORDER reprezentujący Akademię Sztuki Wojennej.

     • DRZWI OTWARTE
      • DRZWI OTWARTE

      • We wtorek (16.04.2024 r.) mieliśmy przyjemność otworzyć dla Was drzwi naszej szkoły! To był naprawdę ekscytujący dzień pełen inspirujących spotkań z nauczycielami i uczniami. Mamy nadzieję, że mogliście poczuć klimat naszej szkoły oraz zobaczyć, jak wiele ciekawych rzeczy czeka na Was w przyszłości! Jesteśmy tu, aby Was wesprzeć i pomóc na każdym kroku Waszej edukacyjnej podróży.

       Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy odwiedzili nas dziś i mamy nadzieję, że zobaczymy Was ponownie w naszych murach! Niech ta przygoda otwiera przed Wami wiele kolejnych drzwi do…  nowych możliwości i sukcesów!

      • TERMIN PRÓB SPRAWNOŚCI FIZYCZNEJ DO ODDZIAŁU MISTRZOSTWA SPORTOWEGO

      • Próba sprawności fizycznej dla kandydatów do przyjęcia do klasy pierwszej oddziału mistrzostwa sportowego – piłka nożna odbędzie się dnia 03.06.2024 r. o godzinie 17:00 w Opalenicy ul. Parkowa 48.

       Osoby, które nie złożą do szkoły wymaganych dokumentów (wniosku o przyjęcie do szkoły na druku szkolnym, orzeczenia lekarskiego, wydanego przez lekarza podstawowej opieki zdrowotnej potwierdzającego stan zdrowia kandydata, umożliwiający podjęcie nauki w oddziale mistrzostwa sportowego o specjalności piłka nożna oraz zgody obojga rodziców na przyjęcie i uczęszczanie dziecka do oddziału mistrzostwa sportowego) nie zostaną dopuszczone do prób sprawności fizycznej 3 czerwca 2024 r., co oznacza, że nie wezmą udziału w procesie rekrutacji.

     • SZKOLNY KONKURS JĘZYKA OBCEGO ZAWODOWEGO DLA LOGISTYKÓW
      • SZKOLNY KONKURS JĘZYKA OBCEGO ZAWODOWEGO DLA LOGISTYKÓW

      • 9 kwietnia uczniowie klas logistycznych wzięli udział w IV Szkolnym Konkursie Języka Obcego Zawodowego dla Logistyków. W zmaganiach konkursowych wzięło udział  62 uczniów z trzech klas: 2TL, 3TL i 4TL. Uczniowie mieli do rozwiązania test jednokrotnego wyboru złożony z 30 pytań w wersji angielsko- i niemieckojęzycznej. Całość testu została przygotowana przez organizatorów: p. Natalię Walaszczyk, p. Annę Polak-Czekałę oraz p. Mariusza Stachowskiego.

       Uczniowie w większości wykazali się bardzo dobrą znajomością języka obcego zawodowego oraz zagadnień związanych z branżą TSL (transport, spedycja, logistyka).

       Laureatami konkursu zostali:

       • Eryk Śledzikowski – I miejsce
       • Jakub Boiński – II miejsce
       • Julia Groszek – III miejsce

       Zwycięzcom gratulujemy!

     • KLASA SŁUŻB MUNDUROWYCH „SPRAWNA JAK ŻOŁNIERZE”
      • KLASA SŁUŻB MUNDUROWYCH „SPRAWNA JAK ŻOŁNIERZE”

      • Jeszcze przed przerwą świąteczną, w środę 27 marca, uczniowie klas służb mundurowych wybrali się do Rogoźna, aby wziąć udział w wojewódzkich zawodach sportowo-obronnych „Sprawni jak żołnierze”. Głównym celem turnieju było popularyzowanie wśród młodzieży wiedzy o współczesnych siłach zbrojnych i zagadnień związanych z obronnością kraju oraz podnoszenie sprawności fizycznej, a także rywalizacja zespołów w zakresie umiejętności sportowo–obronnych.

       W zawodach wzięło udział 15 drużyn chłopców i 10 ekip dziewcząt. Inicjatywa składała się z 5 konkurencji: testu sprawnościowego w formie toru przeszkód, biegu terenowego na 1000 m, rzutu granatem, strzelania z karabinka sportowego oraz wiedzy i umiejętności z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. Naszą Szkołę reprezentował zarówno zespół dziewcząt (Emilia Ułasewicz, Anastazja Kaźmierowska, Roksana Pustkowiak), jak i chłopców (Jakub Musiał, Nikodem Nowicki, Mateusz Kuczyk). Dziewczęta najlepiej wypadły na torze przeszkód i w rzucie granatem, uzyskując jedne z lepszych wyników; chłopcy bardzo dobrze zaprezentowali się w biegu terenowym oraz w wiedzy o pierwszej pomocy.

       Ostatecznie cały dzień intensywnych zmagań obie drużyny zakończyły na 7. miejscu, co jest dobrym punktem wyjściowym przed przygotowaniami do kolejnej edycji turnieju w przyszłym roku. Uczniowie wykazali się niezwykłą determinacją i wolą walki, wspierali się nawzajem i kibicowali sobie; słoneczna aura tego dnia oraz dość długi czas oczekiwania na start w poszczególnych konkurencjach sprzyjały również wymianie doświadczeń z rówieśnikami z pozostałych szkół. Prawo startu w finale ogólnopolskim mieli jedynie zdobywcy pierwszego miejsca, zatem czeka nas sporo pracy, aby tegoroczny wynik w następnych zawodach poprawić i pokusić się o zwycięstwo.

     • EDUKACJA I INTEGRACJA 4B
      • EDUKACJA I INTEGRACJA 4B

      • Uczniowie klasy maturalnej 4B wzięli udział w wycieczce edukacyjnej do Poznania. Głównym celem wyjazdu było poznanie miejsc i wydarzeń związanych z Powstaniem Wielkopolskim. Po 106 latach od tamtych wydarzeń  w Poznaniu zachowało się zadziwiająco dużo pamiątek po nich - grobów, tablic, pomników, które są dowodami naszej pamięci o bohaterach tamtego roku Uczniowie poznali m. in. okoliczności przyjazdu do Poznania Ignacego J. Paderewskiego, udali się pod Hotel Royal, w którym mieścił się sztab powstańczy, byli w miejscu, gdzie poległ pierwszy powstaniec - Franciszek Ratajczak i udali się przed Hotel Bazar, z którego mistrz Paderewski przemawiał do Polaków. Kolejnym celem było  Muzeum Powstania Wielkopolskiego na Starym Rynku. Wycieczkę zakończyli przed poznańskim Pomnikiem Powstańców Wielkopolskich przy ulicy Wierzbięcice.

       Wyjazd miał też na celu promowanie zdrowego stylu życia oraz integrację uczniów, dlatego po lekcji historii był też czas na relaks i pobyt w Stacji Grawitacja. Ten park trampolin to jedno z najpopularniejszych miejsc na sportowo - rozrywkowej mapie Poznania. Po przybyciu na miejsce, uczniowie zostali przywitani przez instruktorów parku, którzy przeprowadzili krótkie, ale szczegółowe szkolenie dotyczące zasad bezpieczeństwa oraz właściwego korzystania z trampolin. Następnie uczniowie mieli okazję swobodnego korzystania z różnorodnych atrakcji, takich jak trampoliny o różnych kształtach i rozmiarach, siłownia powietrzna, koszykówka trampolinowa i wiele innych. Podczas wycieczki, uczniowie mieli możliwość rozwijania swojej sprawności fizycznej i zadbania o poprawę kondycji. Atmosfera była niezwykle radosna, a wszyscy uczestnicy wykazali się zaangażowaniem i entuzjazmem podczas wykonywania różnorodnych akrobacji i skoków. Po dwóch godzinach intensywnej zabawy, młodzież udała się do kina. Wyjazd nie tylko sprzyjał wyrabianiu nawyku aktywnego spędzania wolnego czasu, ale też rozwinął zainteresowania uczniów sportem, historią i kulturą.

        

       Elżbieta Mortka

     • PIŁKARZE NOŻNI TUŻ ZA PODIUM W MISTRZOSTWACH POWIATU NOWOTOMYSKIEGO
      • PIŁKARZE NOŻNI TUŻ ZA PODIUM W MISTRZOSTWACH POWIATU NOWOTOMYSKIEGO

      • W piątkowe przedpołudnie, 22 marca, mieliśmy okazję przyglądać się rywalizacji w ramach Mistrzostw Powiatu Nowotomyskiego w Piłce Nożnej. Na starcie turnieju zameldowały się wszystkie szkoły ponadpodstawowe z powiatu nowotomyskiego.

       Zawody od początku stały na bardzo wysokim poziomie, czego dowodzi fakt, że większość meczów zakończyła się wynikiem jedno- lub dwubramkowym. Naszą Szkołę reprezentowali: Alan Adamczak, Jakub Borowczak, Kajetan Cichy, Łukasz Galas, Tomasz Jaroch, Mateusz Kuczyk, Piotr Ludwiczak, Oskar Piechura, Dagobert Romanowski i Marcel Węcławek. W pierwszym meczu musieliśmy uznać wyższość rywali z Zespołu Szkół nr 1 w Nowym Tomyślu, którzy pokonali nas 2:0. W drugim spotkaniu również tym samym wynikiem przegrywamy z reprezentacją Zespołu Szkół nr 2 w Nowym Tomyślu. W kolejnym starciu zwycięstwo było na wyciągnięcie ręki, ale to ostatecznie rówieśnicy z Zespołu Szkół w Trzciance strzelili decydującego gola. W ostatnim pojedynku jednak to nasi reprezentanci zadali ostateczny cios i wygrali 1:0 z kolegami z Zespołu Szkół w Zbąszyniu.

       Finalnie kończymy turniej na 4 miejscu, tuż za podium, jednakże cała drużyna zasługuje na duże słowa uznania za pokazaną walkę, nieustępliwość i rywalizację w duchu „fair play”. Wielokrotnie piłka mijała bramkę zaledwie o kilka centymetrów, a nasza reprezentacja popisała się kilkoma widowiskowymi akcjami.

       Gratulujemy!

        

       Tekst: Agata Skrzypczak
       Zdjęcia: OSiR Opalenica

     • PODSUMOWANIE RYWALIZACJI W DRUŻYNOWYM TENISIE STOŁOWYM DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW XXV LICEALIADY.
      • PODSUMOWANIE RYWALIZACJI W DRUŻYNOWYM TENISIE STOŁOWYM DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW XXV LICEALIADY.

      • Ponad 3 miesiące przyszło nam czekać na wyłonienie Mistrza Wielkopolski w drużynowym tenisie stołowym. Reprezentacja chłopców Zespołu Szkół w Opalenicy doszła do etapu wojewódzkiego, wygrywając poszczególne etapy z kompletem zwycięstw. Byliśmy gospodarzami zarówno fazy powiatowej, jak i rejonowej, co stawiało nas w roli faworytów tych rozgrywek.

       Pierwszym etapem rywalizacji były Mistrzostwa Powiatu Nowotomyskiego, w których grając systemem „każdy z każdym”, przyszło nam zmierzyć się z rówieśnikami ze szkół z Nowego Tomyśla, Zbąszynia czy Trzcianki. Nasi chłopcy w składzie: Michał Kaźmierczak, Jakub Gierałtowski i Jakub Wężowski pokazali nieprzeciętne umiejętności, wygrywając zdecydowanie niemal wszystkie pojedynki.

       W tej fazie turnieju wystąpiły także nasze dziewczęta: Dominika Kawala, Anastazja Kaźmierowska i Karolina Kluczyńska, które stanęły do rywalizacji z determinacją i zaangażowaniem, lecz to nie wystarczyło do zajęcia miejsca medalowego i ostatecznie uplasowały się na 5. miejscu, tym samym odpadając z dalszych rozgrywek. Start w zawodach był dla nich okazją do zbierania cennego doświadczenia, które z pewnością zaprocentuje w przyszłości. 

       Kolejnym emocjonującym dniem był Finał Rejonu Poznań Teren Zachód. Nasza szkoła, ponownie reprezentowana przez Michała Kaźmierczaka, Jakuba Gierałtowskiego i Jakuba Wężowskiego, przystąpiła do rywalizacji w dobrej dyspozycji i mocno zdeterminowana. W pierwszym spotkaniu chłopcy z ZS w Opalenicy pewnie pokonali kolegów z ZS Luboń 3:0. W kolejnym meczu wygrali z rywalami z LO w Pniewach 3:0. O zwycięstwo w turnieju przyszło im się zmierzyć z przeciwnikami z LO w Obornikach - tutaj również pojedynek skończył się wynikiem 3:0 dla Zespołu Szkół w Opalenicy. Wobec tak dobrej passy na tym etapie rozgrywek, oprócz zdobycia tytułu Mistrza Rejonu Poznań Teren Zachód, chłopcy wywalczyli awans do Mistrzostw Województwa, które dopiero po trzech miesiącach odbyły się w wielkopolskich Obornikach.

       Niestety, nieszczęśliwej kontuzji na tydzień przed rozpoczęciem się turnieju doznał nasz najlepszy zawodnik – Michał Kaźmierczak – a uraz okazał się na tyle poważny, że wykluczył go z możliwości startu w finale województwa. To z kolei spowodowało, że na starcie turnieju nie mieliśmy żadnych punktów rankingowych i w drodze losowania znaleźliśmy się w najmocniejszej grupie. Mimo tego chłopcy zaprezentowali pełen kunszt swoich umiejętności, w wielu meczach grając jak równy z równym z najlepszymi. W fazie grupowej przegraliśmy 0:3 z Liceum Ogólnokształcącym Mistrzostwa Sportowego w Poznaniu (jak się później okazało – triumfatorem całej imprezy) oraz 0:3 z Zespołem Szkół nr 1 w Ostrzeszowie. Wobec dwóch porażek przyszło nam konkurować o miejsca 9-12. Na tym etapie zostaliśmy pokonani 3:0 przez rywali z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Lesznie oraz 3:1 przez reprezentację III Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie.

       Finalnie chłopięca drużyna Zespołu Szkół uplasowała się na 12 miejscu w Wielkopolsce, zbierając cenne doświadczenia przed przyszłorocznymi rozgrywkami.

       Gratulujemy wszystkim uczniom, niezależnie od wyników, i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych zawodach.

     • ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA W NASZEJ SZKOLE
      • ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA W NASZEJ SZKOLE

      • Dnia 05.04.2024 r. społeczność Zespołu Szkół w Opalenicy świętowała - celebrowany na całym świecie (7 kwietnia) - Światowy Dzień Zdrowia, który w tym roku odbywa się  pod hasłem: „Moje zdrowie, moje prawo”. Ma ono przypominać o tym, że każdy człowiek ma prawo do dostępu do wysokiej jakości usług zdrowotnych, edukacji, informacji, jak również bezpiecznej wody pitnej, czystego powietrza, dobrego odżywiania, wysokiej jakości mieszkań, godnych warunków pracy i środowiska oraz - co nie mniej ważne - wolności od dyskryminacji.

       Uczennice i uczniowie klas 1A LO oraz 1 TL2 skupili się na szerzeniu wiedzy o zdrowym odżywianiu oraz zdrowym trybie życia. Zorganizowali sesję posterową z informacjami o samej idei tego dnia oraz przygotowali quiz z wiedzy, za który uczestnicy otrzymywali… „zdrowe nagrody”. W całej szkole było w związku z tym słychać odgłosy chrupania zdrowych i pełnych witamin jabłek, które były nagrodą w konkursie.

       W ramach obchodów Światowego Dnia Zdrowia w murach naszej szkoły zagości z wykładem pani dietetyk, która wskaże, co powinno znaleźć się w diecie młodego uczącego się człowieka. O terminie wykładu (na który zapraszamy już dziś) będziemy informować w ogłoszeniach w Librusie.