• Aktualności

     • PROJEKT OPALENICKIEJ MUNDURÓWKI SULEJÓW 2024
      • PROJEKT OPALENICKIEJ MUNDURÓWKI SULEJÓW 2024

      • Kolejny już raz uczniowie klas służb mundurowych 1B, 2B i 3B z opiekunami - Agatą Skrzypczak i Elżbietą Mortką - pojechali na szkolenie do Sulejowa. Ośrodek, w którym zakwaterowała się mundurówka, położony jest w malowniczym lesie sosnowym u zbiegu rzek Pilicy i Luciąży, w pobliżu rozlewisk Zalewu Sulejowskiego - w Sulejowie w województwie łódzkim.

       Program ukierunkowany był na szkolenie wojskowe. Każdy dzień rozpoczynał się od ćwiczeń fizycznych - i to od wczesnych godzinporannych – po których kolejnym punktem była toaleta poranna, przygotowanie do śniadania i apel. Pierwszego dnia mundurówka poznała zasady obsługi broni długiej i ćwiczyła postawy strzeleckie.Odbyły się też zajęcia z zakresu zielonej taktyki (mowa niewerbalna – sygnały dowodzenia, procedury patrolowe, reakcja na kontakt, pokonywanie terenu, teren zamknięty, teren otwarty, przeszkody terenowe, patrol, postoje).

       Drugiego dnia uczniowie przeszli ćwiczenia, podczas których mogli sprawdzić swoją wiedzę i umiejętnościz taktyki zielonej, czarnej i czerwonej. Mundurówka ćwiczyła podejście pod budynek, poruszanie się w budynkach, ciągach komunikacyjnych, zajmowanie pomieszczeń i czyszczenie, ewakuacje rannych w budynkach i procedurę MEDEVAC (ewakuacja medyczna - działania ratunkowe, polegające na transporcie rannych z pola walki lub miejsca katastrofy przez personel medyczny do obiektów medycznych, np. szpitala polowego). Młodzież formowała patrole zakładała zasadzki, pokonywała przeszkody terenowe w formacjach, poruszała się po terenach leśnych, ćwiczyła bojowe metody zrywania kontaktów ogniowych. Podczas ćwiczeń uczniowie wykorzystywali system BLOS (szybkie, sprawne i bezpieczne posługiwanie się bronią).

       Ostatni dzień poświęcony był budowie schronień w sytuacji survivalowej. Jest to bardzo ważna umiejętność dla każdego ucznia klas służb mundurowych. Podczas szkolenia zostały omówione i przećwiczone zasady wyboru miejsca i rodzaju schronienia survivalowego oraz priorytety dotyczące balansu jego skuteczności do ilości energii, jaką trzeba włożyć w jego budowę. Uczniowie mieli możliwość pod okiem instruktorów przećwiczyć budowę różnorakich schronień survivalowych oraz metody zabezpieczania się przed ciężkimi warunkami.

       Młodzież jest zadowolona z zajęć i przeprowadzonych ćwiczeń. Znacząco podniosła swoją wiedzę i umiejętności z czarnej, zielonej i czerwonej taktyki.

       Koordynator klas służb mundurowych
       Elżbieta Mortka

     • FASCYNUJĄCA LEKCJA BIOLOGII
      • FASCYNUJĄCA LEKCJA BIOLOGII

      • Fascynująca lekcja biologii klasy 1A o profilu prozdrowotnym z wykorzystaniem mikroskopu! 🔬 Dowiedzieliśmy się, jak przygotowywać preparaty, co pozwala nam zobaczyć niesamowite detale mikroświata. Obserwacja komórek pod mikroskopem to jak podróż w nieznane - fascynujące i pełne odkryć!

     • OPALENICKA MUNDURÓWKA UCZCIŁA KONSTYTUCJĘ 3 MAJA
      • OPALENICKA MUNDURÓWKA UCZCIŁA KONSTYTUCJĘ 3 MAJA

      • 3 maja 2024 roku w Opalenicy odbyły się uroczystości upamiętniające uchwalenie Konstytucji 3 Maja. Oprawę wojskową, kolejny już raz, przygotowały klasy służb mundurowych z Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Obchody odbyły na Skwerze Obrońców Wiary i Ojczyzny przy zbiegu ulic Farnej, 3 Maja i Opalińskich.

       Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą z udziałem pocztów sztandarowych w kościele pw. św. Józefa. Po mszy uczestnicy wydarzenia udali się pod Ścianę Pamięci, gdzie odbyła się uroczystość patriotyczna. Młodzież wzięła tam udział w oficjalnym ceremoniale, a dowódca warty - Anastazja Kazimierowska - złożyła meldunek Panu Burmistrzowi i dokonała uroczystej zmiany warty.

       W asyście klas służb mundurowych opalenickiego liceum zgromadzone licznie delegacje (wśród nich także z opalenickiego Zespołu Szkół) złożyły pod pomnikiem wiązanki kwiatów i znicze. Przy tej okazji warto wyróżnić dwie absolwentki, które mimo że 26 kwietnia ukończyły już szkołę, pojawiły się na uroczystościach i odbierały kwiaty i znicze. Były to uczennice klasy 4B LO: Roksana Kluczyńska i Wiktoria Stachowiak. Uroczystość uświetniły również poczty sztandarowe, m. in. ten reprezentujący Liceum Ogólnokształcące im. Prymasa Tysiąclecia ks. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Opalenicy. W skład pocztu sztandarowego weszli uczniowie klas służb mundurowych. Całość uroczystości uświetniła Opalenicka Orkiestra Dęta.

       Elżbieta Mortka

     • UZNANIE DLA UCZNIÓW OPALENICKIEJ MUNDURÓWKI
      • UZNANIE DLA UCZNIÓW OPALENICKIEJ MUNDURÓWKI

      • W ostatni piątek kwietnia 2024 roku odbyła się uroczystość pożegnania tegorocznych absolwentów liceum i technikum z Zespołu Szkół w Opalenicy. Wśród nich byli uczniowie klasy służb mundurowych - 4B LO.

       Przez 4 lata (niestety z pewnymi ograniczeniami związanymi z pandemią) uczniowie brali udział w zajęciach, wykładach, ćwiczeniach i obozach, na których zdobywali wiedzę i umiejętności w ramach programu klasy służb mundurowych, obejmującego cztery moduły: wojskowy, policyjny, pożarniczy oraz bezpieczeństwa publicznego. Zajęcia odbywały się we współpracy z: Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu, Wielkopolską Komendą Wojewódzką Policji w Poznaniu, Powiatową Komendą Policji w Nowym Tomyślu, Powiatową Strażą Pożarną w Nowym Tomyślu i Wojskowym Centrum Rekrutacji w Nowym Tomyślu.

       Po 4 latach mundurówka odebrała certyfikaty i zaświadczenia od przedstawicieli służb mundurowych. Były to m.in. zaświadczenia uczestnictwa w zajęciach edukacyjnych z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Tomyślu, certyfikaty zaświadczające realizację zajęć w ramach profilu klasy służb mundurowych objętej patronatem Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu i dyplomy ukończenia klasy o profilu służb mundurowych w Liceum Ogólnokształcącym w Opalenicy. Wśród zaproszonych gości pojawili się m. in.: podporucznik Marcin Gałkowski z Wojskowego Centrum Rekrutacji w Nowym Tomyślu, aspirant sztabowy Łukasz Parniewicz - Komendant Komisariatu Policji w Opalenicy i starszy kapitan Jakub Kłosowski - Komendant Powiatowy PSP w Nowym Tomyślu.

       Mundurówka z klasy 4B to uczniowie zdyscyplinowani, bardzo zaangażowani we wszystkie przedsięwzięcia, szczególnie te, które odbywały się w dni wolne, weekendy czy wakacje i za to należą się im szczególne podziękowania.

       Mundurówka w Opalenicy to szczególny profil, który nie tylko kształtuje charakter młodego człowieka, ale przygotowuje również do życia na wielu płaszczyznach, wyrabiając w uczniach takie cechy i wartości jak: szacunek do munduru i do drugiego człowieka, patriotyzm, umiejętność odpowiedniej reakcji w trudnych sytuacjach. Uczniowie mundurówki są również bardzo dobrze przeszkoleni z udzielania pierwszej pomocy, co wielokrotnie udowadniali w różnych sytuacjach w codziennym życiu.

       Pytani o 4 lata spędzone w Liceum Ogólnokształcącym im. Prymasa Tysiąclecia ks. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Opalenicy w klasie służb mundurowych uczniowie klasy 4B LO twierdzą zgodnie, że to niezwykła przygoda, niesamowite przeżycia i doświadczenia, które zostaną na zawsze.

       Elżbieta Mortka
       Koordynator Klas Służb Mundurowych

      • MATURA 2024

      • Niech matura będzie nie tylko testem wiedzy, ale również wyrazem Waszej determinacji i zaangażowania. Wszystkim zdającym życzymy spokoju, skupienia i przede wszystkim sukcesu!

       Niech każda odpowiedź na arkuszu będzie krokiem w stronę Waszych marzeń i celów.

       Trzymamy kciuki za Was wszystkich! Powodzenia!

     • POLAKO, NEMA PROBLEMA
      • POLAKO, NEMA PROBLEMA

      • Majówka to idealny czas na odkrywanie uroków Bałkanów, a w szczególności takich miejsc jak Bośnia i Hercegowina, Czarnogóra oraz Chorwacja. W dniach 27.04 do 3.05.2024 młodzież z Zespołu Szkół w Opalenicy wraz z opiekunami - panią Anną Andrzejczak, Małgorzatą Kurek, Magdaleną Nawrotek oraz panem Mariuszem Stachowskim - uczestniczyła w wycieczce po Półwyspie Bałkańskim.

       Sarajewo, stolica Bośni i Hercegowiny, zachwyciła swoim wielokulturowym dziedzictwem i historią, która jest obecna na każdym kroku. Spacerując po malowniczych uliczkach, młodzież poczuła ducha przeszłości (miejsce zamordowania arcyksięcia Franciszka Ferdynanda wraz z żoną) oraz poznała bogatą kulturę regionu związaną z wszechobecnym przenikaniem się wpływów trzech wielkich religii (katolickiej, prawosławnej i muzułmańskiej). Wśród licznych perełek Bośni i Hercegowinie szczególną uwagę młodzieży przykuł kamienny Stary Most rozpościerający się nad rzeką Neretwą w miejscowości Mostar oraz osmańska architektura miasta.

       Czarnogóra, z jej oszałamiającymi krajobrazami i malowniczymi miasteczkami takimi jak Kotor, Budwa, Bar czu Ulcinj, była kolejnym przystankiem, na którym młodzież zapoznała się z realiami życia i mentalnością ludzi południa oraz ich mottem: „Polako, nema problema” („powoli, nie ma problemu”).

       Kotor, wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO, zaoferował wszystkim wspaniałe widoki i zabytki, które przeniosły zwiedzających do czasów, gdy miastem i zatoką rządzili wenecjanie. Budwa i Ulcinj, zaprezentowały swoją piękną architekturę starych miast oraz namiastkę swojego żywiołowego życia i pięknych plaż, oraz Bar, z bogatą historią, imponującą starówką i piękną nadmorską promenadą przyjęły młodych podróżników w bardzo wysokimi temperaturami sięgającymi 30ᵒC.

       Chorwacja, z perłą Adriatyku, Dubrownikiem na czele, stała się nieodłącznym punktem na mapie majówkowej podróży. Miasto, otoczone imponującymi murami obronnymi, zaoferowało zwiedzającym nie tylko zapierające dech w piersiach widoki (z potężnych murów okalających stare miasto), ale także niezliczone możliwości poznawania lokalnej kultury i historii (rejs statkiem po Zatoce Adriatyckiej).

       Majówka na Bałkanach była doskonałą okazją połączenia aktywnego odpoczynku na łonie natury z poznawaniem fascynujących kultur i historii regionu Bałkanów.

       Mariusz Stachowski

     • SPOTKANIE Z FIRMĄ ORION EXPRESS
      • SPOTKANIE Z FIRMĄ ORION EXPRESS

      • W dniu 25 kwietnia uczniowie klasy 4 i 5 technikum uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielami firmy Orion Express, oferującej usługi spedycji międzynarodowej na terenie całej Europy.

       Celem spotkania było przedstawienie zasad funkcjonowania firmy, a w przyszłości także możliwości zatrudnienia (w firmie zatrudnionych jest 8 absolwentów Zespołu Szkół w Opalenicy).

       Firma Orion Express zaoferowała uczniom szeroki wachlarz możliwości rozwoju w zakresie transportu, spedycji oraz handlu, a także kompetencji językowych.

     • II MIEJSCE DLA UCZNIÓW Z KLASY 4B LO W OPALENICY
      • II MIEJSCE DLA UCZNIÓW Z KLASY 4B LO W OPALENICY

      • Drużyna Zespołu Szkół w Opalenicy z klasy 4B LO w składzie: Antoni Giezek, Michał Pasiciel i Oliwier Siuda zajęła II miejsce w Powiatowym Finale Turnieju Motoryzacyjnego dla Szkół Ponadpodstawowych.

       Finał turnieju odbył się w remizie OSP Opalenica. Organizatorem była Komenda Powiatowa Policji w Nowym Tomyślu, Starostwo Powiatowe w Nowym Tomyślu oraz Gmina Opalenica.

       Celem turnieju jest podnoszenie kultury społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa młodzieży szkół średnich, w szczególności poprzez m. in. popularyzowanie wśród młodzieży znajomości przepisów o ruchu drogowym i wiedzy motoryzacyjnej oraz kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu.

       Drużyny rywalizowały w kilku konkurencjach: w teście znajomości przepisów ruchu drogowego, teście znajomości budowy samochodu, udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej oraz jazdy sprawnościowej samochodem (tzw. test Stewarta).

       Konkurs był dla uczestników dużym wyzwaniem. Podczas zmagań nie mogło zabraknąć elementów teoretycznych i praktycznych związanych z udzielaniem pierwszej pomocy; uczestnicy odpowiadali na pytania oraz demonstrowali umiejętności praktyczne. Uczniowie z liceum w Opalenicy wykazali się ogromną wiedzą. Bardzo dobrze sprawdzili się też w jeździe sprawnościowej samochodem, nie popełniając żadnego błędu. Do pierwszego miejsca zabrakło im niewiele.

       Przy tej okazji warto wspomnieć, że druga drużyna z klasy 4B LO w Opalenicy w składzie Roksana Kluczyńska, Antoni Majewicz i Wiktoria Stachowiak zajęła czwarte miejsce.

       Elżbieta Mortka

     • „KORZENIE NAUKI SĄ GORZKIE, ALE OWOCE SŁODKIE” – POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW ZESPOŁU SZKÓŁ W OPALENICY
      • „KORZENIE NAUKI SĄ GORZKIE, ALE OWOCE SŁODKIE” – POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW ZESPOŁU SZKÓŁ W OPALENICY

      • 26 kwietnia 2024 roku to w większości szkół ponadpodstawowych dzień pożegnania tegorocznych absolwentów. Uroczystość ukończenia szkoły przez maturzystów Zespołu Szkół w Opalenicy zgromadziła uczniów, rodziców, nauczycieli oraz wielu zaproszonych gości – przedstawicieli lokalnych władz, służb mundurowych, CUW-u i innych instytucji. Słowa przemówienia pani dyrektor Ireny Nawrockiej nawiązywały do przewodniego hasła – „Korzenie nauki są gorzkie, ale owoce słodkie”. Również swoimi refleksjami podzielił się z młodzieżą burmistrz Opalenicy, pan Tomasz Szulc.

       Niezwykle podniosłym momentem uroczystości było wręczenie nagród dla najlepszych z najlepszych. Tytuł Złotego Absolwenta liceum zdobyła Julia Stefańska z kl. 4 b LO. W technikum tytuł ten przypadł Paulinie Bednarek z kl. 5 TIL. Uczniowie  otrzymali medale z rąk radnej powiatu nowotomyskiego, pani Doroty Kaczmarek,  stypendia Burmistrza Opalenicy oraz nagrody książkowe, które ufundowała Rada Rodziców ZS. Wśród wyróżnionych absolwentów liceum znaleźli się: Jakub Wilczek, Aleksandra Waczyńska, Maria Łuczak, Marta Szczepańska, Patrycja Domagalska, Zofia Knapczyk, Roksana Kluczyńska, Amelia Walaszczyk i Julia Wolna, zaś spośród uczniów technikum wyróżnienia otrzymali Maksymilian Zięba i Wiktor Targosz.  Nagrody Dyrektora Zespołu Szkół za szczególne osiągnięcia, działalność artystyczną, zaangażowanie w pracę na rzecz szkoły i środowiska  otrzymali: Jakub Hojan, Lilia Kasperczak, Roch Szeszuła, Kinga Rejman, Wiktoria Stachowiak, Anna Turek, Antoni Majewicz, Roksana Kluczyńska i Małgorzata Klimek.

       Podczas uroczystości doceniono również osiągnięcia sportowców, wśród których znaleźli się: Weronika Kaźmierczak, Maria Borecka, Weronika Kokot, Kinga Rejman, Antoni Giezek, Michał Pasiciel, Kamil Przywecki oraz Oliwier Siuda.

       Uczniowie klasy służb mundurowych otrzymali okolicznościowe certyfikaty, zaświadczenia i dyplomy z rąk przedstawicieli wojska, policji i straży pożarnej.

       Na zakończenie oficjalnej części uroczystości w imieniu absolwentów wystąpił Roch Szeszuła, który we wzruszających słowach podziękował nauczycielom i rodzicom za kształtowanie młodych umysłów i serc.

       Wyczekiwanym momentem podczas pożegnania absolwentów  była gala Oskarków, czyli przyznanie tytułów laureatom niezwykłych kategorii. I tak w kategorii SERCE NA DŁONI laureatem został Sebastian Torba, w kategorii STRUŚ PĘDZIWIATR – Oliwier Siuda. Statuetka w kategorii ARTYSTYCZNA DUSZA  trafiła w ręce Pauliny Bednarek,  a WIKIPEDIĄ ROKU został Jakub Wilczek. POZYTYWNIE ZAKRĘCONA okazała się Zuzanna Fertig.

       Na zakończenie uroczystości wystąpił zespół Ventus prowadzony przez p. profesora Piotra Marchewkę, który zaprezentował piosenki „Całkiem nowa bajka” , „Ale to już było” i „Wehikuł czasu”.

       Przed absolwentami Zespołu Szkół w Opalenicy matura - egzaminy pisemne i ustne. Oby jej owoce okazały się słodkie i wyśmienite. Potem czekają ich trudne decyzje i wybory dotyczące dalszej nauki lub pracy. Ale to już zupełnie inna bajka…

      • OGÓLNOPOLSKI KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO FOX

      • W dniu 5 marca 10 ambitnych uczniów naszej szkoły wzięło udział w ogólnopolskim konkursie z języka angielskiego FOX. Już przygotowanie do konkursu stanowiło niemałe wyzwanie dla naszych uczniów ponieważ należało przeczytać lekturę w języku angielskim. Konkurs polegał na rozwiązaniu jednorazowego testu złożonego z zadań wielokrotnego wyboru i dawał uczniom możliwość sprawdzenia swoich umiejętności językowych, wiedzy językowej oraz kulturoznawczej. Uczniowie byli podzieleni na dwie kategorie: młodszą – LIONS oraz starszą - EAGLES. Na szczególne wyróżnienie zasłużył Jan Lejwoda z klasy 4A LO, ponieważ wypełnił test w kategorii EAGLES na poziomie dobrym w skali ogólnokrajowej, co jest świetnym wynikiem. W kategorii LIONS najlepszy wynik z uczniów naszej szkoły osiągnęła Emilia Ułasewicz z 2B LO.  Gratulujemy!

     • SPOTKANIE Z P. DIETETYK KAROLINĄ KACZOR
      • SPOTKANIE Z P. DIETETYK KAROLINĄ KACZOR

      • Nawiązując do Światowego Dnia Zdrowia, zaprosiliśmy do naszej szkoły dietetyczkę, która przeprowadziła wykłady dla uczniów wybranych klas. Celem spotkania było zwrócenie uwagi na prawidłowe odżywianie i zdrowy styl życia. Zdrowe nawyki żywieniowe i uprawianie sportu pozwolą bowiem cieszyć się długotrwałym zdrowiem.

       Młodzież z zainteresowaniem słuchała cennych wskazówek pani dietetyk, które dotyczyły zdrowego odżywania; miała też wspaniałą okazję do tego, aby zobaczyć, jak powinien wyglądać pełnowartościowy posiłek. Ciekawa prelekcja połączona była z prezentacją na temat interesujących i zdrowych dań.

       W trakcie spotkania, uczniowie mogli włączyć się w interesującą rozmowę na temat prawidłowego odżywiania; dowiedzieli się też, jak wygląda dobrze skomponowany pierwszy posiłek - śniadanie oraz jak ważną rolę w diecie młodego człowieka odgrywają warzywa i owoce. Niezwykle cenne były również informacje dotyczące tego, co uczniowie powinni zabierać do szkoły na drugie śniadanie i jakich produktów powinna unikać. Spotkanie przebiegało w miłej i sympatycznej atmosferze.

     • SUKCES LOGISTYKA W AKADEMII SZTUKI WOJENNEJ W WARSZAWIE
      • SUKCES LOGISTYKA W AKADEMII SZTUKI WOJENNEJ W WARSZAWIE

      • Jakub Hojan, uczeń klasy 5TIL, uzyskał jeden z najlepszych wyników w Polsce i został laureatem Konkursu Logistycznego organizowanego przez Wydziału Zarządzania i Dowodzenia Akademii Sztuki Wojennej. Dlatego, 17 kwietnia 2024 roku, wraz z opiekunem Mariuszem Stachowskim wziął udział w uroczystej gali podsumowującej tegoroczną edycję konkursów zorganizowanych przez Akademię Sztuki Wojennej w Warszawie.

       Konkursy wiedzy o zarządzaniu, logistyce i lotnictwie przebiegały w trybie dwuetapowym;pierwszy etap odbył się w listopadzie 2023 roku, drugi natomiast w marcu 2024 roku. We wszystkich trzech konkursach wzięło udział 50 szkół z całej Polski (350 uczniów).

       Galę, na którą zostali zaproszeni Jakub i jego opiekun, otworzył płk dr inż. Dariusz Grala, dziekan Wydziału Zarządzania i Dowodzenia Akademii Sztuki Wojennej. Podczas gali zostały wręczone Złote Indeksy dla najlepszych uczniów oraz nagrody dla wszystkich finalistów konkursów. Pan dziekan podziękował również nauczycielom i rodzicom za trud nauki i wychowania. Na zakończenie gali wystąpił zespół ORDER reprezentujący Akademię Sztuki Wojennej.

     • DRZWI OTWARTE
      • DRZWI OTWARTE

      • We wtorek (16.04.2024 r.) mieliśmy przyjemność otworzyć dla Was drzwi naszej szkoły! To był naprawdę ekscytujący dzień pełen inspirujących spotkań z nauczycielami i uczniami. Mamy nadzieję, że mogliście poczuć klimat naszej szkoły oraz zobaczyć, jak wiele ciekawych rzeczy czeka na Was w przyszłości! Jesteśmy tu, aby Was wesprzeć i pomóc na każdym kroku Waszej edukacyjnej podróży.

       Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy odwiedzili nas dziś i mamy nadzieję, że zobaczymy Was ponownie w naszych murach! Niech ta przygoda otwiera przed Wami wiele kolejnych drzwi do…  nowych możliwości i sukcesów!

      • TERMIN PRÓB SPRAWNOŚCI FIZYCZNEJ DO ODDZIAŁU MISTRZOSTWA SPORTOWEGO

      • Próba sprawności fizycznej dla kandydatów do przyjęcia do klasy pierwszej oddziału mistrzostwa sportowego – piłka nożna odbędzie się dnia 03.06.2024 r. o godzinie 17:00 w Opalenicy ul. Parkowa 48.

       Osoby, które nie złożą do szkoły wymaganych dokumentów (wniosku o przyjęcie do szkoły na druku szkolnym, orzeczenia lekarskiego, wydanego przez lekarza podstawowej opieki zdrowotnej potwierdzającego stan zdrowia kandydata, umożliwiający podjęcie nauki w oddziale mistrzostwa sportowego o specjalności piłka nożna oraz zgody obojga rodziców na przyjęcie i uczęszczanie dziecka do oddziału mistrzostwa sportowego) nie zostaną dopuszczone do prób sprawności fizycznej 3 czerwca 2024 r., co oznacza, że nie wezmą udziału w procesie rekrutacji.