• WODÓR PALIWEM INTRALOGISTYKI

• W czwartek, 30 listopada 2023 roku uczniowie technikum logistycznego wzięli udział w spotkaniu online w ramach cyklu Logmeeting, którego tematem były rozwiązania przyszłości związane z napędzaniem pojazdów i zeroemisyjnością.

Prowadzący wykład, pan Grzegorz Kurkowski z firmy STILL POLSKA, przedstawił WODÓR jako przyszłościowe rozwiązanie związane z napędzaniem pojazdów w transporcie bliskim oraz całym łańcuchu dostaw. W czasie wykładu młodzież dowiedziała się, że największe firmy w branży automotive bardzo mocno interesują się rozwojem napędu na bazie wodoru. Ważnym czynnikiem są tutaj zeroemisyjność silników wodorowych oraz szybkie tankowanie (połączenie zalet silnika elektrycznego i spalinowego). Prowadzący poruszył także tematykę dotyczącą rozwoju stacji wodorowych w Polsce (jedna jest zlokalizowana w Poznaniu), omówił założenia strategii wodorowej w Polsce oraz budowę i zasadę działania ogniwa wodorowego.

• SPOTKANIE Z PRZEDSTAWICIELAMI UNIWERSYTETU PRZYRODNICZEGO W POZNANIU

• Młodzież klas maturalnych spotkała się z przedstawicielami Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu Panem prof. UPP dr hab. Arkadiuszem Sadowskim oraz studentką 3. roku, którzy dzielili się cennymi informacjami dotyczącymi oferty edukacyjnej oraz życia studenckiego na ich uczelni.

Przedstawiciele Uniwersytetu Przyrodniczego omówili szeroką gamę kierunków studiów oferowanych przez uczelnię. Przedstawili także unikalne programy, projekty badawcze oraz możliwości praktyk dostępne dla studentów.

Podczas prezentacji poruszono kwestie związane z życiem studenckim - od aktywności studenckich po kwestie zakwaterowania i infrastruktury uczelnianej. Studentka z Uniwersytetu podzieliła się również swoimi osobistymi doświadczeniami, co było szczególnie ważne dla i przyszłych kandydatów.

Przedstawiciele Uniwersytetu przybliżyli nam bogatą kulturę akademicką uczelni, prezentując różnorodne wydarzenia kulturalne, konferencje i projekty społeczne, w których studenci mogą uczestniczyć.

Omówiono również szczegóły dotyczące rekrutacji, kryteriów przyjęć oraz terminów składania podań. Przedstawiciele dostarczyli informacji na temat wsparcia oferowanego kandydatom w procesie aplikacyjnym.

Spotkanie z przedstawicielami Uniwersytetu Przyrodniczego było nie tylko źródłem ważnych informacji, ale również inspirującym doświadczeniem dla wszystkich uczestników. Pozyskane wskazówki i perspektywy studenckie z pewnością będą pomocne dla tych, którzy zastanawiają się nad wyborem kierunku studiów.

Serdecznie dziękujemy przedstawicielom Uniwersytetu Przyrodniczego za poświęcony czas i zaangażowanie w dzieleniu się wiedzą z naszą społecznością.