Strony porozumienia zdeklarowały wzajemną współpracę w celu kształcenia prawidłowych wzorców zapobiegania chorobom, propagowania modelu zdrowego trybu życia, przestrzegania zasad higieny, kształtowania postaw świadomości zdrowotnej, edukacji zdrowotnej uczniów, przekazywania doświadczeń i praktycznej wiedzy dotyczącej zdrowia i jego ochrony.
Zamiarem stron porozumienia jest podnoszenie poziomu nauczania uczniów oraz kształcenia studentów, a także rozwój kadr naukowych
i dydaktycznych oraz wymiana inicjatyw i idei służących rozwojowi środowiska szkolnego oraz akademickiego, a szczególnie popularyzacja i promocja problematyki bezpieczeństwa człowieka.
Współpraca dotyczy wymian międzykulturowych organizowanych przez Stowarzyszenie AFS Polska. Szkoła wysyła swoich uczniów za granicę lub gości uczniów z innych krajów, stając się miejscem zdobywania doświadczeń międzykulturowych.
Celem podjętej współpracy jest działanie na rzecz obronności państwa i wychowania patriotycznego młodzieży, ze szczególnym uwzględnieniem umacniania etosu oraz kultywowania chlubnych tradycji Wojska Polskiego, integracji środowiska żołnierskiego i młodzieży szkolnej w warunkach profesjonalizacji Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, kształtowania pozytywnego stosunku do wypełniania przez społeczeństwo zadań obronnych.
Porozumienie o współpracy umożliwia uczestniczenie uczniów w zajęciach z nowoczesnych form aktywności ruchowych oraz wykładach organizowanych przez pracowników naukowych Uczelni.
Porozumienie ma na celu kształtowanie prestiżu służby policyjnej, wypracowanie koncepcji procesu nauczania, szkolenia i wychowania uczniów klasy służ mundurowych, współuczestniczenia w organizacji przedsięwzięć mających na celu zapobieganie popełniania przestępstw oraz wykroczeń.
Porozumienie obejmuje współpracę przy opracowaniu efektywnego planu kształcenia uwzględniającego wymagane podstawy programowe, zainteresowania uczniów, niezbędną wiedzę i umiejętności wynikające ze specyfiki poszczególnych służb oraz możliwości ich realizacji.
Współpraca polega na opiece merytorycznej pracowników Instytutu Historii, uczestniczeniu uczniów w sesjach naukowych, wykładach i innych zajęciach oraz konferencjach naukowych. Młodzież będzie miała możliwość brania udziału w pracach kół naukowych oraz korzystania z zasobów biblioteki Instytutu.
Porozumienie ma na celu budzenie świadomości młodzieży na temat zagrożeń różnego typu i sposobów prawidłowego reagowania w sytuacjach kryzysowych; promowanie odpowiedzialnych zachowań oraz pobudzanie wrażliwości i bezinteresownej pomocy potrzebującym.
Współpraca polega na wymianie doświadczeń związanych z metodami pracy, wymianie uczniów, informacji naukowych, wymianie literatury naukowej i metodycznej.
Porozumienie ma na celu pogłębienie zainteresowań dotyczących nauk biologicznych oraz rozpropagowanie oferty naukowo-dydaktycznej Wydziału Biologii UAM poprzez udział uczniów w zajęciach oraz zapewnienie im pomocy i nadzoru merytorycznego przez pracowników
i doktorantów Wydziału Biologii UAM.
Porozumienie zawarte zostało w celu propagowania kierunku kształcenia technik hotelarz. Jego celem jest współpraca w ramach zajęć laboratoryjnych i wykładów prowadzonych przez pracowników uczelni. Umożliwia współdziałanie w ramach kół naukowych, projektów, organizację seminariów i uczestnictwo w nich oraz udostępnienie zbiorów Biblioteki Uczelni.
Celem porozumienia jest popularyzacja nauk ekonomicznych i społecznych poprzez umożliwienie uczniom udziału w wybranych zajęciach akademickich prowadzonych przez pracowników naukowych oraz studentów; współpraca z kołami naukowymi; wspieranie doradztwa naukowego i pedagogicznego dotyczącego przedmiotów ekonomicznych i społecznych.
Porozumienie ma na celu udzielenie pomocy dydaktycznej przez policjantów w realizacji programu nauczania. Młodzież będzie miała okazję brać udział w organizowanych przez KWP w Poznaniu imprezach na rzecz bezpieczeństwa oraz obozach tematycznych. KWP zobowiązuje się również do organizacji spotkań mających na celu podnoszenie świadomości prawnej i społecznej odpowiedzialności za stan bezpieczeństwa publicznego.
Porozumienie ma na celu budzenie świadomości młodzieży na temat zagrożeń różnego typu i sposobów prawidłowego reagowania w sytuacjach kryzysowych; promowanie odpowiedzialnych zachowań oraz bezinteresownej pomocy potrzebującym i pobudzanie wrażliwości.
Porozumienie zawarto w celu rozwijania zainteresowań medyczno-przyrodniczych wśród młodzieży licealnej i podnoszenia ich kompetencji z zakresu nauk przyrodniczych. Młodzież zyskuje możliwość kontaktu z lekarzami, pracownikami naukowymi, studentami oraz zapoznaje się ze specyfiką pracy szpitala.
Celem podjętej współpracy jest współdziałanie na rzecz realizowania, popularyzowania i rozwijania programu edukacji prawnej.
Porozumienie o udostępnieniu materiałów bibliotecznych. Porozumienie o współpracy dotyczy wspierania się w procesie kształcenia młodzieży szkół ponadgimnazjalnych. W ramach porozumienia Uczelnia zobowiązała się do prowadzenia zajęć dydaktycznych, przekazywania wybranych wydawnictw dydaktycznych.
Porozumienie zawarte w związku z realizacją projektu "Trzecia misja Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu - zajęcia edukacyjne w ramach Uniwersytetu Młodych Przyrodników". Projekt zapewnia m.in. wsparcie przy realizacji potrzeb edukacyjnych młodzieży, dzielenie się dobrymi praktykami pomiędzy stronami porozumienia, integracje społeczności lokalnej poprzez prezentację efektów nabytej wiedzy i kompetencji.
Wydział Nauk Politycznych i dziennikarstwa obejmuje patronatem klasy akademickie z rozszerzonym programem nauczania w zakresie języka polskiego, historii i wiedzy społeczeństwie. Współpraca polega m.in. na objęciu opieką merytoryczną przez pracowników naukowych Wydziału, możliwości uczestniczenia w sesjach naukowych, wykładach i innych zajęciach oraz konferencjach, uczestnictwie w pracach kół naukowych oraz korzystaniu z zasobów biblioteki Wydziału.