WRZEŚNIOWE PRO MEMORIA W NASZEJ SZKOLE

W dniu 1 września 1939 roku rozpoczęła się jedna z najważniejszych i najtragiczniejszych wojen w historii ludzkości - druga wojna światowa. To wydarzenie, które na zawsze zmieniło bieg historii.

84 lata później obchodzimy Wrześniowe pro memoria, by nie zapomnieć. Aby uczcić też pamięć tych, którzy przeżyli, i tych, którzy zginęli podczas tej wojny, klasa 2a LO przygotowała w holu wystawę. W tym roku, w związku z beatyfikacją rodziny Ulmów, wspominamy w szczególny sposób tych, którzy poświęcili swoje życie, podejmując próbę ratowania życia innych.

To ważne, byśmy nie zapomnieli o tych trudnych czasach, byśmy docenili pokój i jedność. Druga wojna światowa zakończyła się w 1945 roku, ale nauka i przestrogi, jakie z niej wypływają, pozostają z nami na zawsze.

Pamiętajmy o tych, którzy cierpieli w wyniku wojny, i starajmy się, by nasza przyszłość była pełna pokoju, zrozumienia i współpracy między narodami.