PIERWSZE MIEJSCE UCZNIÓW ZESPOŁU SZKÓŁ W „WYZWANIU HUMANUM”

„WYZWANIE HUMANUM” - wydarzenie organizowane przez Collegium Humanum - odbyło się 8 września 2023 r. w Wolsztynie. Zespoły uczniów szkół ponadpodstawowych rywalizowały w nim ze sobą, podejmując różnorodne zadania i wyzwania, które wymagają szybkiego działania i strategicznego planowania.

Drużyny reprezentujące swoje szkoły rywalizowały w trzech konkurencjach:

  1. Gra miejska Humanum - to sześć punktów na mapie Wolsztyna - pięć wyzwań maturalnych i jedno dodatkowe, które odnosiło się do woli upamiętnienia przez studentów i wykładowców bohaterów Powstania Wielkopolskiego.
  2. Turniej gry w FiFę.
  3. Turniej taneczny Just Dance.

W wydarzeniu wzięli udział uczniowie szkół średnich z trzech powiatów: wolsztyńskiego, nowotomyskiego i grodziskiego. Wśród nich byli także zwycięzcy „Wyzwania” -  uczniowie różnych klas i typów szkół z ZS w Opalenicy, na którymi opiekę sprawował p. prof. K. Strzelczyk. Oto nazwiska uczniów tworzących zwycięską drużynę: Jan Lejwoda [4A], Aleksandra Waczyńska [4D], Julia Stefańska [4B], Dagobert Romanowski [2TL], Aleksandra Bogacz [2B], Aleksander Budzyn [3BS]. Serdecznie gratulujemy!!!