OBCHODY 84. ROCZNICY WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ W ASYŚCIE OPALENICKIEJ MUNDURÓWKI 

1 września 2023 roku w Opalenicy odbyły się uroczystości upamiętniające 84. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Oprawę wojskową przygotowały, jak zawsze, klasy służb mundurowych z Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego - klasa 2B, 3B i 4 B pod opieką Elżbiety Mortki.

Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą z udziałem pocztów sztandarowych w kościele pw. św. Mateusza. Po nabożeństwie wszyscy uczestnicy udali się na plac Piłsudskiego. To tam, pod Pomnikiem Walk i Męczeństwa poświęconym poległym i pomordowanym w powstaniu wielkopolskim oraz w czasie II wojny światowej, uczniowie klas służb mundurowych trzymali wartę, której uroczystej zmiany dokonała Kinga Rejman – dowódca klas służb mundurowych. Po zmianie warty Kinga złożyła meldunek Burmistrzowi. Na ręce uczniów mundurówki liczne delegacje złożyły wiązanki kwiatów i znicze. Wśród nich była delegacja z opalenickiego Zespołu Szkół. Uroczystość uświetniała także swoimi występami Opalenicka Orkiestra Dęta.

Elżbieta Mortka
Koordynator Klas Służb Mundurowych