OPALENICKA MUNDURÓWKA ZAANGAŻOWANA W DZIAŁANIA PROFILAKTYCZNE 

W dniach 3-5 czerwca 2023 roku w Sielinku w Powiatowym Zespole Doradztwa Rolniczego odbyły się IV Krajowe Dni Pola zorganizowane przez Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu.

„Krajowe Dni Pola” to największe wydarzenie rolnicze w Polsce, które co roku przyciąga dziesiątki tysięcy odwiedzających. Wydarzenie o tak szerokim zasięgu stało się znakomitą okazją do przeprowadzenia działań z zakresu profilaktycznej pracy Policji. W trakcie trwania imprezy Komenda Powiatowa Policji w Nowym Tomyślu wystawiła stoisko promocyjne z elementami profilaktyki skierowanymi zarówno do dzieci i młodzieży, jak również do osób dorosłych. Uczniowie opalenickiej mundurówki zaangażowali się w działania profilaktyczne Komendy. Młodzież pod okiem funkcjonariuszy Policji oraz  koordynatora klas służb mundurowych w Opalenicy Elżbiety Mortki i nauczycielki Oli Guderian - Lossy  przeprowadzała konkursy dla dzieci i młodzieży, prezentowała stoisko, uczyła pierwszej pomocy i wręczała uczestnikom wydarzeń materiały promocyjne i profilaktyczne.

Za okazaną pomoc i zaangażowanie w działania profilaktyczne Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu uczniowie opalenickiej mundurówki otrzymali oficjalne podziękowania  od komendanta Powiatowego Policji w Nowym Tomyślu -  inspektora Mirosława Gogołka.

                                                                            Koordynator Klas Służb Mundurowych
Elżbieta Mortka