OBCHODY DNIA PATRONA LO PRYMASA TYSIĄCLECIA KS. STEFANA KARDYNAŁA WYSZYŃSKIEGO

W dniu 29 maja uczniowie klas licealnych wraz z nauczycielami obchodzili 42. rocznicę śmierci ks. Stefana Kardynała Wyszyńskiego (28 maja).  Z samego rana licealiści złożyli symboliczne kwiaty w Izbie Pamięci Patrona, następnie udali się  do Centrum Kultury i Biblioteki, gdzie obejrzeli przedstawienie O dobrym pasterzu przygotowane i wyreżyserowane przez ks. Mateusza Frąckowiaka. Aktorami byli oczywiście uczniowie naszego Zespołu Szkół.

Spektakl przyjął wielowymiarową formę. Uczniowie i nauczyciele słuchali słów Ewangelii, oglądali pantomimę, przedstawienie O miłosiernym Ojcu oraz uwspółcześnioną wersję Przypowieści o miłosiernym Samarytaninie, a wszystko przeplatane prezentacją multimedialną i archiwalnymi wypowiedziami Prymasa Tysiąclecia oraz papieża Jana Pawła II. Przedstawienie uświetnił występ szkolnego zespołu Ventus.

A.G.L.