WIOSENNY WYPOCZYNEK NA „ŁONIE NATURY”

W dniach 19-21 maja młodzież z Zespołu Szkół w Opalenicy (3tl technikum logistycznego, 2a i 3a liceum ogólnokształcącego) wraz z opiekunami - panią Małgorzatą Kurek i panem Mariuszem Stachowskim - wzięła udział w wyjeździe nad malownicze Jezioro Chrzypskie.

Był basen, piłka nożna, piłka siatkowa, tenis stołowy oraz spacery po okolicy. Uczniowie czas w Łężeczkach spędzili na sportowo i wesoło. W trakcie wyjazdu nie zabrakło również akcentów patriotycznych  – odwiedzenie pomnika Poległych za Ojczyznę w Chrzypsku Wielkim. Uczniowie poznali również dziedzictwo kulturowe odwiedzanych terenów – historię Chrzypska Wielkiego oraz parafii pw. Św. Wojciecha.

Wspólne posiłki oraz długie wieczory spędzane na rozmowach były okazją do lepszego wzajemnego zrozumienia się uczniów z pedagogami z opalenickiego Zespołu Szkół.

Mariusz Stachowski