LOGISTYCY W CENTRU DYSTRYBUCJI JERONIMO MARTIS

15 maja 2023 roku uczniowie klasy 1. i 4. technikum logistycznego wzięli udział w lekcji zorganizowanej na terenie Centrum Dystrybucyjnego Jeronimo Martins Polska S.A. w Gorzowie Wielkopolskim.

Zajęcia poprowadzili przedstawiciele kierownictwa Centrum Dystrybucji z Dyrektorem Maciejem Romanowskim na czele. W pierwszej kolejności pan dyrektor przedstawił własną drogę rozwoju zawodowego (od kasjera do dyrektora Centrum Dystrybucji w Gorzowie Wlkp.), która jest mocno związana z historią firmy Jeronimo Martins Polska S.A., właściciela marki Biedronka oraz Hebe.

Po dawce teoretycznych informacji związanych z organizacją pracy sieci sklepów oraz centrum dystrybucji, młodzież wraz z kierownikami poszczególnych wydziałów udała się do hal magazynowych. W ramach zajęć praktycznych uczestnicy zajęć odwiedzili pomieszczenie wózkowni, hale przyjęć, kompletacji oraz wydań. Najważniejszym punktem zwiedzania gorzowskiego centrum dystrybucji było poznanie jego serca - magazynu wysokiego składowania oraz magazynu szybkiej rotacji asortymentu. Ciekawym doświadczeniem było również odwiedzenie mroźni (temperatura 20oC poniżej zera) oraz tzw. „kurczakowni”, miejsca składowania mięsa i ryb (temperatura 0,5oC).

Na zakończenie zajęć wszyscy uczestnicy otrzymali maskotki wchodzące w skład biedronkowego Gangu Bystrzaków: Jabłko NEWTON, Pies DZI-PI-ES, Świnka SKARBONITA.

Mariusz Stachowski
Natalia Walaszczyk
Ewa Adamczak