KOSZYKARKI ZS OPALENICA W GRONIE OŚMIU NAJLEPSZYCH DRUŻYN WIELKOPOLSKI

Kolejne znakomite widowisko sportowe zafundowały nam koszykarki naszej szkoły podczas Finału Rejonu Poznań Teren Zachód, który odbył się 9 marca w opalenickiej hali OSiR. W rozgrywkach udział wzięło 5 zespołów: LO Rogoźno, ZST Międzychód, LO Grodzisk Wlkp., ZS Wronki oraz gospodarz turnieju - ZS Opalenica.

Turniej rozgrywany był systemem „każdy z każdym”; drużyny miały do rozegrania po 4 mecze. Nasze dziewczęta prezentowały w tym dniu niesamowitą dyspozycję i w żadnym spotkaniu, ani na moment, nie pozwoliły rywalkom przejąć inicjatywy na boisku. Koszykarki ZS Opalenica zwyciężały kolejno z: LO Rogoźno 52:18, ZST Międzychód 48:5, LO Grodzisk Wlkp. 56:4 oraz ZS Wronki 48:6. Wygrana w finale rejonu zapewniła im awans do Finału Wielkopolski, dziewczęta znalazły się w wąskim gronie 8 najlepszych drużyn naszego województwa.

Zespół wystąpił w składzie: Agnieszka Bartczak, Antonina Batura, Rozalia Duda, Zuzanna Grablewska, Maria Borecka, Weronika Kokot, Zuzanna Sobańska, Patrycja Borowczak.

Gratulujemy i życzymy powodzenia w Finale Wielkopolski!