DRUGA EDYCJA BIEGU PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH „TROPEM WILCZYM” ZA NAMI

Blisko 60 uczniów naszej szkoły wzięło udział w drugiej już edycji Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym”. Inicjatywa zainaugurowana w minionym roku i tym razem spotkała się z dużym zainteresowaniem ze strony młodzieży, której nie zniechęciła nawet mroźna aura marcowego przedpołudnia. 

Obchody Narodowego Święta Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” ponownie rozpoczęliśmy odśpiewaniem Hymnu Polski, czemu towarzyszył łopot biało-czerwonej flagi i okolicznościowe afisze. W szkole zawisły też plakaty przybliżające sylwetki Niezłomnych Bohaterów. Następnie głos zabrała Pani Dyrektor Irena Nawrocka, która w pełnym zadumy przemówieniu przypomniała tragiczne dzieje walczących o wolność żołnierzy. Losy wielu z nich do dziś pozostają nieznane.

W końcu z werwą ruszył bieg prawie 60 osób na dystansie 1963 metrów, który jest symbolicznym przypomnieniem roku zabicia ostatniego Żołnierza Wyklętego – Józefa Franczaka ps. „Lalek”; zginął on w walce, zastrzelony podczas obławy w Majdanie Kozic Górnych pod Piaskami w dawnym woj. lubelskim 21 października 1963 roku. Mimo iż bieg nie miał charakteru wyścigów, to i tak wielu śmiałków pokusiło się o całkiem przyzwoite tempo biegu. Ostatecznie zwyciężył Kajetan Cichy z kl. 2B, drugie miejsce zajął Dawid Kozłowicz z 3B, a trzecie Jakub Przywecki z 3TL. Wszyscy uczestnicy zostali uhonorowani pamiątkowymi gadżetami: były solidne medale, okolicznościowe koszulki, komiksy i śpiewniki patriotyczne, każdy też otrzymał naklejkę oraz dyplom uczestnictwa.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i już dziś zapraszamy do udziału w przyszłorocznym biegu.