OPALENICZANIE W FINALE WIELKOPOLSKI W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ

We wtorek, 17 stycznia br. mieliśmy zaszczyt być gospodarzami Finału Rejonu Poznań Teren Zachód w Halowej Piłce Nożnej. Nasi reprezentanci w składzie: Konrad Polańczyk, Dominik Bednarski, Marcel Węcławek, Hubert Badowski, Patryk Nyćkowiak, Jan Patalas, Norbert Kowalczyk, Oskar Fogt, Jan Nowak, Kacper Kamiński - wywalczyli sobie w nim udział po bardzo pomyślnych dla nich Mistrzostwach Powiatu Nowotomyskiego, w których zajęli I miejsce.

W Finale Rejonu poziom gry był bardziej wyrównany, kibice mogli też obejrzeć większą ilość bramek. W turnieju wystartowało łącznie pięć szkół: ZS w Obornikach, ZST w Międzychodzie, ZST w Tarnowie Podgórnym, ZS w Pniewach i ZS w Opalenicy. Reprezentacje szkół rozlosowano do dwóch grup; czas trwania każdego spotkania wynosił 15 minut. Nasi uczniowie nie pozostawili złudzeń swoim rywalom, wygrywając najpierw z ZST w Tarnowie Podgórnym, a następnie z ZS w Pniewach, strzelając obu drużynom po trzy bramki i nie tracąc przy tym żadnej.

Z kompletem zwycięstw grupowych awansowali do półfinału, w którym naprzeciw nim stanęli koledzy z ZST w Międzychodzie. W tym meczu nasi piłkarze wykazali się większym opanowaniem i skutecznością – zasłużenie wygrali 3:1.

W finale ponownie spotkali się z uczniami z ZS w Pniewach. Stawką tego meczu był udział w finale wojewódzkim; obie drużyny wspięły się na wyżyny swoich możliwości, a szala zwycięstwa przechylała się raz na jedną, raz na drugą stronę. Mecz w regulaminowym czasie gry zakończył się remisem 1:1, dlatego konieczne było rozegranie konkursu rzutów karnych. W nim po raz kolejny zachowaliśmy zimną krew wygrywając 4:3. Ogromna radość w opalenickim zespole, oprócz zwycięstwa w samym turnieju, została również uhonorowana prawem startu w dalszej fazie rozgrywek – czyli Finale Wielkopolski w Halowej Piłce Nożnej! Gratulujemy!

Wyniki poszczególnych spotkań Naszej reprezentacji:

ZS w Opalenicy – ZST w Tarnowie Podgórnym: 3:0

ZS w Opalenicy – ZS w Pniewach: 3:0

Półfinał:

ZS w Opalenicy – ZST w Międzychodzie: 3:1

Finał:

ZS w Opalenicy – ZS w Pniewach: 1:1, k. 4:3

Klasyfikacja końcowa turnieju:

  1. miejsce – ZS w Opalenicy
  2. miejsce – ZS w Pniewach
  3. miejsce – ZS w Obornikach
  4. miejsce – ZST w Międzychodzie
  5. miejsce – ZST w Tarnowie Podgórnym