WOŚP W ZESPOLE SZKÓŁ W OPALENICY

Już wiadomo, że Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra 29 stycznia 2023 roku. Wówczas na ulice polskich miast wyjdzie 120 tys. wolontariuszy ze skarbonkami, natomiast już od poniedziałku 16.01.2023 do 27.01.2023 nasza szkoła rozpocznie zbiórkę.  Każdego dnia przy portierni pana woźnego wystawiona będzie puszka, do której można wrzucać pieniądze oraz uczniowie klasy 4ap wraz z pedagogiem będą kwestować podczas wybranych przerw i lekcji.  

W 2023 roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra pod hasłem "Żyj zdrowo w zdrowym świecie!"

WOŚP ma zamiar zakupić nowoczesny sprzęt do szybkiej identyfikacji bakterii, które mogą doprowadzić do sepsy. Warto wiedzieć, że sepsa nie jest chorobą, tylko skrajną reakcją organizmu walczącego z infekcją. To niebezpieczny stan, który dla chorego stanowi sytuację zagrażającą jego życiu. Infekcje, które prowadzą do sepsy, rozpoczynają się w drogach moczowych, płucach, przewodzie pokarmowym i na skórze. Bez odpowiedniego leczenia może nie tylko dojść do niewydolności narządów i uszkodzenia tkanek, ale także do śmierci.

Przyłącz się do zbiórki i zagraj w Orkiestrze.
Koordynator akcji: Romana Albrecht (pedagog szkolny)