NARODOWY DZIEŃ ZWYCIĘSKIEGO POWSTANIA WIELKOPOLSKIEGO

Opalenickie obchody 104. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego rozpoczęły się od mszy świętej w kościele pw. św. Mateusza. Następnie uczestnicy wydarzeń udali się pod Pomnik Powstańców Wielkopolskich przy CKiB, gdzie odbyła się krótka uroczystość patriotyczna. Oprawę wojskową, kolejny już raz, przygotowały klasy służb mundurowych z Liceum Ogólnokształcącego w Opalenicy. Podczas uroczystości członkowie Opalenickiego Fan Clubu Lecha Poznań rozpostarli kilkunastometrowy okolicznościowy baner upamiętniający Powstanie, odpalili race i donośnym hasłem: „Cześć i chwała bohaterom” oddali im należny szacunek.

W asyście klas służb mundurowych opalenickiego liceum, zgromadzone licznie delegacje (wśród nich także ta z opalenickiego Zespołu Szkół) złożyły pod pomnikiem wiązanki kwiatów i znicze. Uroczystość uświetniły również liczne poczty sztandarowe, m. in. ten reprezentujący Liceum im. Prymasa Tysiąclecia ks. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Opalenicy.         

Niespodziankę sprawił dyrektor CKiB Krzysztof Sadowski. Za jego sprawą zebrani mogli obejrzeć komputerową animację „Opalenica w Powstaniu Wielkopolskim” ukazującą zaangażowanie opaleniczan w zwycięską walkę.                                                                                                            

                                                                                                            Elżbieta Mortka