WYSTAWA BODY WORLDS – LEKCJA BIOLOGII

18 listopada 2022 r uczniowie kl. 3d LO uczestniczyli w niezwykłej lekcji biologii, zwiedzając naukową wystawę BODY WORLDS, na jednej z hal Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Pod opieką p. Pawła Najdka – nauczyciela biologii i wychowawcy – Mirosławy Zimnej odbyli podróż pociągiem do Poznania, dowiadując się również ciekawych informacji historycznych na temat Poznańskich Krzyży.

Wspomniana wyżej wystawa jest najliczniej odwiedzaną na świecie, autorstwa prof. Gunthera von Hagensa. Ekspozycja opowiada o cudzie, złożoności i kruchości ludzkiego ciała. Inspiruje do życia z zachowaniem witalności i pełni sił.

Wystawa prezentuje autentyczne ludzkie ciała i fascynujące instalacje multimedialne, pozwala odkryć tajemnice i skomplikowane zagadki ludzkiego organizmu. Wszystkie eksponaty, które znajdują się na wystawie, a jest ich ponad 160 są prawdziwe. Ciała pochodzą od dawców, którzy za życia zgodzili się je przekazać na rzecz Instytutu Plastynacji w Heidelbergu.

Wystawa kładzie ogromny nacisk na edukację. Uczniowie pilnie wypełniali karty pracy, które zostaną jeszcze omówione na lekcji biologii.