OPALENICKA MUNDURÓWKA UCZCIŁA ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI 

11 listopada 2022 roku w Opalenicy miały miejsce uroczystości związane ze 104. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. W tym roku obchody odbyły się na Skwerze Obrońców Wiary i Ojczyzny przy zbiegu ulic Farnej, 3 Maja i Opalińskich.

Jak co roku, od trzynastu już lat, w Narodowym Święcie Niepodległości uczestniczyły klasy służb mundurowych: 1B, 2B, 3B i 4E oraz delegacje z klasy 1A i 1B z Liceum Ogólnokształcącego w Opalenicy.

Uroczystości otwarła msza św. w kościele pw. św. Mateusza.Wychodzących z kościoła witał szpaler złożony z uczniów mundurówki. Następnie młodzież wzięła udział w oficjalnym ceremoniale. Po mszy uczestnicy wydarzeń udali się pod Ścianę Pamięci, gdzie odbyła się uroczystość patriotyczna.

W asyście klas służb mundurowych opalenickiego liceum, zgromadzone licznie delegacje (wśród nich także ta z opalenickiego Zespołu Szkół), złożyły pod pomnikiem wiązanki kwiatów i znicze. Hołd poległym w obronie Ojczyzny składały również poczty sztandarowe, m. in. ten reprezentujący Liceum im. Prymasa Tysiąclecia ks. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Opalenicy. Całość uświetniła Opalenicka Orkiestra Dęta. Nowością był minikoncert w wykonaniu Gromady Zuchowej „Tropiciele”.

 

Elżbieta Mortka