ZŁA PASSA W UNIHOKEJU WRESZCIE PRZEŁAMANA!!!

W czwartek, 27. października br., uczennice Zespołu Szkół w Opalenicy w składzie: Amelia Szewczak, Wiktoria Juskowiak, Martyna Kaniewska, Emilia Breś, Karolina Kluczyńska, Weronika Kokot, Weronika Galas, Dagmara Galas, Oliwia Grablewska i Amelia Jakubowska wybrały się do Nowego Tomyśla celem wzięcia udziału w rywalizacji w Mistrzostwach Powiatu Nowotomyskiego w unihokeju dziewcząt. O najwyższe laury - wzorem poprzednich imprez - przyszło im konkurować z obiema szkołami z Nowego Tomyśla i jedną ze Zbąszynia. Turniej rozegrano systemem „każdy z każdym”, mecze trwały 16 min. (dwie połowy po 8 minut).

W pierwszym meczu nasze dziewczęta zmierzyły się z grającymi niezwykle ofensywnie i siłowo zawodniczkami z Zespołu Szkół nr 2 w Nowym Tomyślu. Szczelnie ustawiona obrona i dobre krycie liderek przeciwnej drużyny w celu utrudniania im przedostania się pod naszą bramkę, przyniosło bezbramkowy remis po końcowym gwizdku. Zmęczone, ale zadowolone z osiągniętego rezultatu dziewczęta, przystąpiły do kolejnego meczu, tym razem z drużyną Zespołu Szkół w Zbąszyniu, która prezentowała zgoła inny styl gry - techniczny i przemyślany. Od początku rywalki narzuciły bardzo wysokie tempo rozgrywanych akcji, wykorzystywały jednocześnie pomyłki naszych dziewcząt w budowaniu akcji ofensywnych i błyskawicznie przechodziły do kontrataku, wielokrotnie oddając strzały na bramkę, nawet z półdystansu. Nasza bramkarka - Amelia Szewczak - robiła co mogła i mimo bardzo dobrej postawy przegrywamy to spotkanie wynikiem 0-4. Zwycięstwo w turnieju zostało już przesądzone, nam jednak przyszło „bić się” o miejsce na podium z dziewczętami z Zespołu Szkół nr 1 w Nowym Tomyślu. Szybko zdobywamy pierwszą bramkę, po chwili wpada też druga na nasze konto, do przerwy prowadzimy 2-0. W drugiej połowie moment dekoncentracji i nieprzemyślane straty piłki przynoszą bramki dla rywalek; pod koniec meczu przeciwniczki wyrównują na 2-2 i takim wynikiem mecz się kończy. Remis nie jest dla nas w pełni satysfakcjonujący, ale pozwala „wskoczyć” na tak bardzo upragnione podium. Dwa remisy i jedna porażka gwarantują nam 3 miejsce w ogólnej klasyfikacji i przełamanie istnego fatum w tej dyscyplinie (3 z 4 ostatnich turniejów kończyliśmy na 4. miejscu). Ta drużyna pamięta również porażkę sprzed roku, kiedy to do podium zabrakł nam 1 punkt, więc do turnieju dziewczęta przystąpiły podwójnie zmotywowane. Na szczęście udało nam się wyciągnąć wnioski z ubiegłorocznej imprezy i dzięki temu brązowy medal Mistrzostw Powiatu Nowotomyskiego w unihokeju dziewcząt pada naszym łupem!!! Gratulujemy!!!

Klasyfikacja końcowa zawodów:

            1 miejsce – Zespół Szkół w Zbąszyniu

            2 miejsce – Zespół Szkół nr 2 w Nowym Tomyślu

3 miejsce – Zespół Szkół w Opalenicy

4 miejsce – Zespół Szkół nr 1 w Nowym Tomyślu