PAŹDZIERNIKOWE ZMAGANIA W UNIHOKEJU

Ostatni tydzień października upłynął pod znakiem zawodów w szachach, unihokeju oraz tenisie stołowym. Reprezentanci Szkoły w tych dyscyplinach z różnym rezultatem kończyli udział w Mistrzostwach Powiatu.

Na zawody w unihokeju wybraliśmy się 26. października do Powiatowego Centrum Sportu w Nowym Tomyślu, aby rywalizować z rówieśnikami z Zespołu Szkół w Zbąszyniu, Zespołu Szkół nr 1 w Nowym Tomyślu i Zespołu Szkół nr 2 w Nowym Tomyślu. Turniej, jak zawsze, rozegrano systemem „każdy z każdym”, mecze trwały 20 min. (dwie połowy po 10 minut), a o występie w dalszym etapie rozgrywek mogła myśleć jedynie zwycięska drużyna.

Naszą reprezentację stanowili uczniowie: Stanisław Nowak, Kamil Kaczała, Adam Pasiciel, Miłosz Juskowiak, Kacper Kaczmarek, Mateusz Kuczyk, Kajetan Cichy, Filip Falbierski, Brajan Prokop, Przemysław Zeuschner. Losowanie ułożyło się dla nas dość niekorzystnie, bowiem zagraliśmy już w meczu otwarcia przeciwko Zespołowi Szkół w Zbąszyniu. Zaczęliśmy to spotkanie jednak bardzo dynamicznie, udało nam się wypracować kilka skutecznych akcji, z których jedna zakończyła się bramką. Przeciwnicy jednak nie dawali za wygraną, a kilka błędów w naszej defensywie spowodowało, że na przerwę zeszliśmy remisując. W drugiej połowie rywale napierali na naszą bramkę ze wzmożoną częstotliwością i ostatecznie zdobyli drugie celne trafienie. Do końca meczu obie drużyny miały jeszcze kilka sytuacji na zdobycie bramki, ale wynik już nie uległ zmianie – schodzimy pokonani 1:2. Morale w drużynie nieco osłabły, zwycięstwo było przecież na wyciągnięcie ręki. Chłopcy jeszcze dobrze nie odpoczęli, a już trzeba było grać przeciwko kolejnej bardzo dobrze dysponowanej ekipie z Zespołu Szkół nr 2 w Nowym Tomyślu. Tutaj znów szybko zdobywamy prowadzenie, zmieniona taktyka przynosi efekty w postaci licznie oddanych strzałów w światło bramki, ale w drugiej połowie kilka razy tracimy koncentrację, co skutkuje stratą pierwszej, a po chwili i drugiej bramki. Ponownie – mimo niesamowicie zaciętej walki – przegrywamy spotkanie 1:2. W ostatnim meczu nasi reprezentanci stanęli naprzeciwko kolegów z Zespołu Szkół nr 1 w Nowym Tomyślu. W pierwszej połowie nie padła bramka dla żadnej z drużyn, w drugiej natomiast aż trzy – na szczęście dwie padły łupem naszej drużyny! Zwycięstwo 2:1 ostatecznie osłodziło nam gorycz porażki we wcześniejszych spotkaniach oraz finalnie 4. miejsce w całym turnieju. Mimo jednej wygranej, nie udało się uczniom z ZS w Opalenicy wywalczyć miejsca na podium; układ wyników pomiędzy pozostałymi szkołami przesądził o tym, że to my skończyliśmy turniej na ostatnim miejscu. Jednakże chłopcy – tak jak rok temu – pokazali ogromne serce do walki oraz wiele widowiskowych i przemyślanych akcji.

Klasyfikacja końcowa turnieju:

1 miejsce – Zespół Szkół nr 2 w Nowym Tomyślu

2 miejsce – Zespół Szkół w Zbąszyniu

3 miejsce – Zespół Szkół nr 1 w Nowym Tomyślu

4 miejsce – Zespół Szkół w Opalenicy

Uczniom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły.