ZS W OPALENICY PAMIĘTA 

Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły włączyli się w tym roku do udziału w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta”.

Podobnie jak w ubiegłych latach organizatorzy projektu zachęcają szkoły do upamiętnienia ważnych rocznic, wydarzeń i postaci historycznych oraz dzielenia się w mediach społecznościowych informacjami o zrealizowanych przedsięwzięciach z oznaczeniem #SzkołaPamięta.

Akcja odbywa się w okresie, w którym wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób inicjatywa nawiązuje do polskiej tradycji świąt zadusznych.

Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.

W ramach tegorocznego projektu „Szkoła pamięta” młodzież różnych typów szkół z Zespołu Szkół w Opalenicy, wraz ze swoimi wychowawcami i opiekunami, odwiedziła i uprzątnęła lokalne miejsca pamięci, groby zmarłych nauczycieli i uczniów, poznawała związane z nią historie, zapaliła znicze. W przedsięwzięcie aktywnie włączyli się uczniowie SU oraz klasy: LO (1B, 2A, 2B), technikum (2TI, 2TL, 4TLP, 4TIP) i szkoły branżowej (2A BS).