CODEWEEK

W dniach od 17.10.2022 r. do 21.10.2022 r. uczniowie klasy 1TI oraz 2TI wzięli udział w Europejskim Tygodniu Kodowania – CodeWeek, którego celem jest rozwiązywanie problemów poprzez programowanie i inne działania związane z technologią. Główną ideą stojącą za wydarzeniem jest promowanie programowania poprzez pokazywanie młodzieży sposobów na realizację pomysłów przy pomocy kodu, rozwiewanie wątpliwości i mitów otaczających trud programowania.

Języki programowania nie różnią się od innych języków. Ale w tym przypadku młodzież nie uczy się wyrażania opinii czy komunikacji z innymi. Nauka języków programowania pozwala im opanować komunikację z technologią, która nas otacza – jest w naszych smartfonach, komputerach, pojazdach – dosłownie wszędzie!

Zrozumienie jej i umiejętność komunikowania się z komputerami to jednak nie wszystko. Kodowanie sprzyja też rozwojowi kompetencji w wielu obszarach, takich jak myślenie obliczeniowe, rozwiązywanie problemów, kreatywność i praca zespołowa, które zdecydowanie przydadzą się każdemu, niezależnie od obranej ścieżki kariery. Umiejętność rozwiązywania problemów, radzenia sobie z porażkami i niepoddawania się lub umiejętność współpracy z innymi są pożądane w wielu różnych dziedzinach.

Akcja co roku organizowana jest na terenie całej Europy i dedykowana wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem.