HISTORYCZNY SUKCES W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

W środę, 12 października, w słoneczne, jesienne przedpołudnie reprezentacja Zespołu Szkół w Opalenicy wraz z opiekunem p. Andrzejem Dąbrowskim, wybrała się na poznańską Wolę, aby rywalizować w Finale Województwa Wielkopolskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Nasi chłopcy zapewnili sobie udział w imprezie po bezapelacyjnym zwycięstwie w Mistrzostwach Powiatu Nowotomyskiego, o których pisaliśmy dwa tygodnie wcześniej.

Na starcie biegu stanęło blisko 30 drużyn z całej Wielkopolski. Teren był bardzo wymagający, blisko 1200 metrów po miękkim, leśnym i piaszczystym terenie, z kilkoma stromymi podbiegami, trzeba więc było pokazać maksimum swoich możliwości. Od początku utrzymywaliśmy się w czołówce, biegnący jako pierwszy w naszej drużynie Dominik Bednarski ukończył swoją zmianę na bardzo wysokim 6 miejscu. Zadaniem kolejnych zawodników było utrzymanie pozycji, a zarazem próba poprawienia tego rezultatu na następnych zmianach. Po Dominiku biegł Hubert Badowski, który poprawił jego wynik o jedną lokatę; trzeci zawodnik - Konrad Polańczyk - wyprzedził w trakcie swojego wyścigu dwóch zawodników i przybiegł na zmianę jako 3! Antoni Giezek na czwartej - i Łukasz Kuster na piątej zmianie – nieznacznie spadli poza podium, ale nasz ostatni zawodnik - Mateusz Wolak - w znakomitym stylu wyprowadził zespół na trzecią pozycję. W nagrodę uczniowie otrzymali medale, dyplom oraz okazałą tabliczkę, którą można podziwiać w gablocie sportowej. Serdecznie gratulujemy!!!

W tym miejscu trzeba dodać, że jest to najlepszy wynik w sztafetowych biegach przełajowych w historii szkoły, zatem zawodnikom należą się podwójne gratulacje. Brązowi medaliści Mistrzostw Województwa Wielkopolskiego w sztafetowych biegach przełajowych to: Dominik Bednarski, Hubert Badowski, Konrad Polańczyk, Antoni Giezek, Łukasz Kuster i Mateusz Wolak. Wielkie brawa!!!