„SŁOŃCE ŚWIECI DLA CIEBIE I DLA MNIE..”

W dniach 16-18 września młodzież z Zespołu Szkół w Opalenicy (3a liceum ogólnokształcącego, 3tl i 1 tl technikum logistycznego) wraz z opiekunami panią Anną Czerwiec, Małgorzatą Kurek i panem Mariuszem Stachowskim wzięła udział w wyjeździe integracyjnym nad malownicze Jezioro Chrzypskie.

Na sportowo i wesoło uczniowie klas spędzili czas w Łężeczkach. Był basen, piłka nożna, piłka siatkowa, tenis stołowy oraz spacery po okolicy. Najwięcej jednak emocji wzbudziła nocna zabawa, prowadzona przez DJ IGORA, potańcówka ze śpiewami, która ujawniła talenty taneczne i wokalne.

W trakcie wyjazdu nie zabrakło również akcentów patriotycznych – zapalenia znicza pod pomnikiem Poległych za Ojczyznę w Chrzypsku Wielkim oraz światełka do nieba, które upamiętniły ofiary września 1939 roku.  Uczniowie poznali dziedzictwo kulturowe odwiedzanych terenów – historię Chrzypska Wielkiego oraz parafii pw. Św. Wojciecha.

Wspólne posiłki oraz długie wieczory spędzane na rozmowach Były okazją do lepszego wzajemnego zrozumienia się uczniów z pedagogami z opalenickiego Zespołu Szkół.