A WIĘC WOJNA!!! WRZESIEŃ 1939.


We wczesnych godzinach rannych 1 września 1939 roku Niemcy zaatakowały Polskę bez wypowiedzenia wojny. Był to symboliczny początek II wojny światowej. 17 września 1939 r., łamiąc polsko-sowiecki pakt o nieagresji, Armia Czerwona wkroczyła na teren Rzeczypospolitej Polskiej. Tym samym  zrealizowano  ustalenia zawarte w tajnym protokole paktu Ribbentrop-Mołotow.  Konsekwencją sojuszu dwóch totalitaryzmów  było zajęcie i  okupowanie  osamotnionej Polski.
Wzorem poprzednich lat młodzież Zespołu Szkół upamiętniła wydarzenia oraz pamięć poległych we wrześniu 1939 roku, organizując wystawę w holu szkoły. Odbyły się również zajęcia wychowawcze o w/w tematyce.
Pamięć o poległych młodzież uczciła również podczas gminnych obchodów upamiętniających 83 rocznicę wybuchu II wojny światowej (1.09.2022) honorową asystą uczniów klas służb mundurowych oraz obecnością przedstawicieli społeczności szkolnej.