ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022
W ZS W OPALENICY
 

Upływają właśnie ostatnie chwile roku szkolnego 2021/2022 – tak 24 czerwca 2022 r. podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego Zespołu Szkół w Opalenicy rozpoczęła swoje przemówienie Dyrektor ZS w Opalenicy Pani Irena Nawrocka. W przemówieniu wspominała miniony rok szkolny oraz dziękowała uczniom trzecich klas Szkoły Branżowej, którzy tego dnia, z rąk wychowawców – Zofii Anktkowiak-Kitty (kl. 3ABS), Iwony Zawiei (3BBS) i Iwony Klockiewicz (3CBS) – odebrali świadectwa ukończenia „branżówki”. Oczywiście słowa podziękowań skierowała Pani Dyrektor także do dyrektorów, wszystkich nauczycieli, pracowników administracji i obsługi oraz pracodawców, którzy brali czynny udział w procesie kształcenia absolwentów szkoły branżowej. Słowa podziękowania i życzenia udanych wakacji skierował też do całej szkolnej społeczności Zastępca Burmistrza Opalenicy Paweł Jakubowski.

W trakcie uroczystości wyróżniono troje najlepszych uczniów, którzy w minionym roku osiągnęli najwyższe wyniki i tym samym zdobyli stypendia Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2022/2023; a byli to: Martyna Wencka - uczennica kl. 2D liceum ogólnokształcącego, która osiągnęła średnią 5,79, Tomasz Szulc – uczeń trzeciej klasy technikum logistycznego (3TLG) na podbudowie gimnazjum ze średnią 5,46 oraz Bartosz Juskowiak – pierwszoklasista z technikum informatycznego (1TI) na podbudowie szkoły podstawowej, który osiągnął średnią ocen równą 4,90.

Świadectwa z wyróżnieniem i nagrody książkowe otrzymali z rąk Pani Dyrektor i wychowawców także inni uczniowie liceum i technikum. Na uznanie zasłużyła też klasa z najwyższą średnią (2D – wychowawca Pani Mirosława Zimna) oraz z najlepszą frekwencją (1ABS – wychowawca Pani Hanna Krzyśków), a także uczennice, które nie opuściły ani jednego dnia w szkole (Małgorzata Klimek z klasy 2D oraz Zuzanna Reimann z klasy 1TL).

Podczas uroczystości wieńczącej rok szkolny 2021/2022 dyplomy gratulacyjne, z rąk Komendanta Miejsko-Gminnego OSP i wiceprezesa Zarządu Powiatowego ZSOP RP Jeremiasza Cichego oraz Naczelnika Jednostki OSP Uścięcice Mateusza Oleszaka otrzymali uczniowie, którzy zaangażowani byli w Młodzieżowym Oddziale Straży Pożarnej w Uścięcicach. Nie zapomniano także o tych, którzy swoimi występami uświetniali uroczystości szkolne, także tę, która odbywała się 24 czerwca w gościnnych progach hali OSiR, a którzy tworzą Szkolny Zespół Instrumentalno-Muzyczny „Ventus”. Nagrody i wyróżnienia wręczono również sportowcom, którzy w minionym roku szkolnym okazali się najlepsi w całym powiecie. Pani Agata Skrzypczak – Koordynator ds. Sportu w ZS w Opalenicy długo wymieniała indywidualne i zespołowe osiągnięcia naszych sportowców. Tytuł Sportowca Roku padł łupem absolwenta – Klaudiusza Dziamskiego z kl. 4TL, natomiast najlepszą sportsmenką szkoły została Zuzanna Sobańska – uczennica kl. 1B LO (świeżo upieczona Młodzieżowa Mistrzyni Polski 3x3 U-15).

Na zakończenie uroczystości zespół „Ventus” wystąpił w premierowym wykonaniu piosenki „Głowę noś do góry” z repertuaru zespołu Pectus (muzyczna dedykacja dla zgromadzonych w hali sportowej nauczycieli i gości), a wychowankowie, kończący edukację w szkole branżowej w ZS w Opalenicy, wyrazili swą wdzięczność, wręczając wszystkim profesorom symboliczne czerwone róże.

Po tych miłych gestach i słowach konferansjerom prowadzącym uroczystość (Oliwii Kostrzewskiej z kl. 3A oraz Rochowi Szeszule z kl. 2A) pozostało jedynie życzyć udanych wakacji, a wychowawcom wręczyć świadectwa.

Wreszcie nadszedł moment, w którym pozostało mi życzyć Wam drodzy uczniowie i szanowni nauczyciele udanych i bezpiecznych wakacji! Niech pogoda będzie dla Was łaskawa, podróże pouczające, spotkani ludzie mądrzy i zabawni. Powróćcie za dwa miesiące cali i zdrowi, bogatsi o cenne doświadczenia!

Do Absolwentów zaś nie mówię „żegnajcie”, lecz kieruję słowa „do zobaczenia”… wszędzie tam, gdzie los skrzyżuje nasze ścieżki, gdzie korzystać będziemy z Waszych zdolności i usług. Życzę Wam abyście spełniali marzenia własne i innych!

Teraz więc wyciągnijcie dłonie i chwyćcie te marzenia, niechaj niosą Was skrzydła nadziei!

(z przemówienia Dyrektor ZS w Opalenicy Pani Ireny Nawrockiej)