ZWYCIĘSTWO ZESPOŁU SZKÓŁ W OPALENICY W POWIATOWEJ RYWALIZACJI SPORTOWEJ

W poniedziałek, 13 czerwca, w Powiatowym Centrum Sportu w Nowym Tomyślu odbyło się sportowe podsumowanie rywalizacji szkół w powiecie nowotomyskim w roku szkolnym 2021/2022.

Delegacja naszej Szkoły w składzie: Dyrektor Irena Nawrocka, nauczyciel wychowania fizycznego Agata Skrzypczak oraz uczniowie: Maria Połka, Zuzanna Połka i Olivier Czekała mieli przyjemność wysłuchać przemówienia Dyrektora PCS Jakuba Skrzypczaka, który przypomniał regulamin prowadzenia klasyfikacji szkół. Następnie głos zabrał Starosta Nowotomyski Andrzej Wilkoński, który podziękował Dyrektorom Szkół, nauczycielom i młodzieży za uczestnictwo w całym szeregu turniejów międzyszkolnych.

Kolejnym, jakże miłym dla naszej delegacji, punktem imprezy było uhonorowanie poszczególnych placówek oświatowych we wskazanych wcześniej kategoriach. Zespół Szkół w Opalenicy zwyciężył w klasyfikacji szkół ponadpodstawowych, na drugim miejscu uplasował się Zespół Szkół nr 1 w Nowym Tomyślu, a na najniższym stopniu podium znalazł się Zespół Szkół nr 2 w Nowym Tomyślu. Nasi uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, statuetki oraz upominek w postaci bonu do wykorzystania w sklepie sportowym Decathlon. Warto dodać, że taki sukces nie byłby możliwy dzięki zaangażowaniu i chętnemu udziałowi Naszej młodzieży w rozmaitych zawodach z powiatowego kalendarza imprez szkolnych; wielokrotnie stawaliśmy na najwyższych stopniach podium, a nierzadko nasza rywalizacja kończyła się dopiero na etapie wojewódzkim. Po krótkiej przerwie wysłuchaliśmy jeszcze wartościowego wykładu dr Anny Rogackiej o roli wychowania fizycznego w kształtowaniu młodych ludzi.

W imieniu Dyrektor Ireny Nawrockiej i nauczycieli wychowania fizycznego składam szczere podziękowania wszystkim uczniom biorącym udział w rozgrywkach, którzy zawsze z pełnym zaangażowaniem i oddaniem godnie reprezentowali naszą szkołę na arenie sportowej.