UROCZYSTE OBCHODY JUBILEUSZU 670-LECIA POWSTANIA WSI WOJNOWICE W ASYŚCIE OPALENICKIEJ MUNDURÓWKI 

W sobotę, 11 czerwca 2022 roku, odbyły się obchody jubileuszu 670-lecia powstania wsi Wojnowice. Jest to największa wieś gminy Opalenica, w której mieszka ponad 1000 osób, a jej historia sięga 1352 roku.

Uroczystość rozpoczęła się od mszy świętej w kościele pw. św. Brata Alberta. Po nabożeństwie, w towarzystwie Opalenickiej Orkiestry Dętej i w asyście uczniów klas służb mundurowych opalenickiego liceum, nastąpił przemarsz uczestników jubileuszu na boisko sportowe, na którym rozpoczęto świętowanie rocznicy powstania Wojnowic.

Wyjątkowym momentem tych obchodów był występ absolwentki opalenickiego liceum Dominiki Narożnej, która przygotowała specjalnie na tę okazję piosenkę o Wojnowicach. Podczas uroczystości wręczono pamiątkowe statuetki oraz dyplomy dla wszystkich, którzy swoją pracą tworzą oraz wspierają społeczeństwo Wojnowic. Burmistrz Opalenicy, Tomasz Szulc, podziękował panu Marcinowi Półciennikowi za stworzenie książki o Wojnowicach oraz sołtysowi Wojnowic - Ryszardowi Piotrkowskiemu, za wieloletnie zaangażowanie w pracę na rzecz wsi. Po oficjalnych uroczystościach można było skorzystać z różnych atrakcji przygotowanych na tą okoliczność.

Opalenicka mundurówka kolejny już raz zaznaczyła swoją obecność w lokalnej uroczystości.

Elżbieta Mortka