DZIEŃ ZIEMI – #SPRZĄTAMYDLAPOLSKI

Dzień Ziemi to największe ekologiczne święto świata, które obchodzone jest 22 kwietnia. Dzień Ziemi to coroczne wydarzenie obchodzone w celu promowania ochrony środowiska i poszerzania świadomości ekologicznej. Obchody są okazją do zastanowienia się nad przyszłością naszej planety. W tym szczególnym dniu, uczniowie Zespołu Szkół w Opalenicy, wraz z nauczycielami wychowania fizycznego, wzięli udział w akcji #SprzątamyDlaPolski. Efektem podjętych działań było wysprzątanie terenu szkoły oraz terenów  przyległych, targowiska oraz ścieżek rowerowych znajdujących się nieopodal. Tego typu akcje to świetny sposób do zwiększania świadomości wpływu, jaki wywieramy na naszą planetę - ta jest jedna i każdy z nas codziennie powinien się o nią zatroszczyć. Poniżej kilka prostych przykładów co możemy zrobić dla naszego środowiska:

  • Segregujmy śmieci!
  • Na zakupach starajmy się wybierać produkty w szkle, puszkach lub papierowych opakowaniach.
  • Robiąc zakupy, róbmy je z własną torbą. Worki foliowe rozkładają się 400 lat!!!
  • Gdy coś się zepsuje, naprawiajmy, zamiast wyrzucać.
  • Zaplanujmy dzień bez samochodu - korzystajmy z roweru, poruszajmy się pieszo.

Każdy z nas odpowiada za utrzymanie dobrostanu naszej planety… potrzeba naprawdę niewiele ;-)