KOSZYKARKI ZS OPALENICA W NAJLEPSZEJ CZWÓRCE WIELKOPOLSKI

Koszykarki Zespołu Szkół, w ramach współzawodnictwa szkolnego, jak co roku dostarczyły nam mnóstwa emocji i wrażeń. Dziewczęta po raz kolejny udowodniły, że potrafią znakomicie grać w koszykówkę i mogą rywalizować z zespołami z całej Wielkopolski na najwyższym poziomie.

Swoje zmagania na parkiecie dziewczęta rozpoczęły od zdecydowanej wygranej w Mistrzostwach Powiatu Nowotomyskiego z koszykarkami z nowotomyskich szkół, pokonując kolejno: ZS 1 Nowy Tomyśl (60:11) oraz ZS 2 Nowy Tomyśl (57:16). Po zdobyciu tytułu Mistrza Powiatu, przyszła kolej na Finał Rejonu Poznań Teren Zachód i tutaj również nasza drużyna okazała się bezkonkurencyjna wygrywając z ZS Wronki (50:2), LO Rogoźno (44:21) oraz LO Grodzisk Wlkp. (57:14). Pierwsze miejsce w rywalizacji na poziomie rejonu dało możliwość zaprezentowania swoich umiejętności w Półfinale Mistrzostw Wielkopolski. Do tego etapu awansowało 8 drużyn z całego województwa Wielkopolskiego. Nasze koszykarki rywalizowały na tym etapie rozgrywek ze Szkołą Mistrzostwa Sportowego Marcina Gortata z Poznania oraz Zespołem Szkół nr 1 z Ostrzeszowa. Po dość łatwym pokonaniu zespołu z Ostrzeszowa, oraz zaciętym pojedynku z poznańskimi koszykarkami, to opalenicki zespół mógł cieszyć się z awansu do najlepszej czwórki.

Dnia 28.04 w hali OSiR w Opalenicy odbył się Finał Mistrzostw Wielkopolski, w którym o tytuł Mistrza Wielkopolski walczyły: I LO Gniezno, LO SM Piła, LO SMS Poznań oraz gospodynie imprezy - ZS Opalenica. W pierwszym meczu półfinałowym koszykarki z Opalenicy zmierzyły się z drużyną I LO Gniezno; w spotkaniu tym walka była bardzo wyrównana, niestety nasze koszykarki przegrały, pozwalając rywalkom zdobyć prowadzenie w ostatnich sekundach meczu, a następnie przegrywając z zespołem z Poznania. Ostatecznie drużyna z Zespołu Szkół zdobyła 4 miejsce w Finale Mistrzostw Wielkopolski.

W rozgrywkach na poszczególnych poziomach współzawodnictwa udział wzięły: Zuzanna Sobańska, Matylda Krupa, Maria Borecka, Agnieszka Bartczak, Antonina Batura, Zuzanna Grablewska, Rozalia Duda, Aleksandra Łuczak, Ewelina Stachowiak, Martyna Kańduła, Maria Połka, Zuzanna Połka.

Dziewczęta nie powiedziały jednak jeszcze ostatniego słowa i już w maju rywalizować będą w Koszykówce 3x3, w której bronić będą zeszłorocznego tytułu Mistrza Wielkopolski.

Bardzo serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki przed kolejnymi zawodami ;-).