ROMANTYCZNE (I NIE TYLKO) PEREGRYNACJE WROCŁAWSKIE

W dniach od 9 do 10 maja 2022 r. znaczna część uczniów z klas 1A LO i 1TI oraz przedstawiciele klas 1B LO i 2A LO wraz ze swoimi wychowawcami i nauczycielami - Anną Baturą, Piotrem Marchewką i Grzegorzem Kaczmarkiem – odbyli podróż do Wrocławia.

Podczas dwudniowej wycieczki młodzież mogła podziwiać Panoramę Racławicką, wrocławskie ZOO z Afrykarium i panoramę miasta z wysokości Sky Tower. Odkrywała Wrocław mniej znany, wędrując do Grabowego Labiryntu oraz ten oczywisty, ale jakże urokliwy: Starówkę, Ostrów Tumski z katedrą pw. św. Jana Chrzciciela oraz bajeczny o tej porze roku Ogród Botaniczny.

Upamiętniając Rok Romantyzmu Polskiego i ugruntowując wiedzę polonistyczną, uczniowie odbyli warsztaty w Muzeum „Pana Tadeusza” i podziwiali wrocławski pomniki polskich romantyków: Aleksandra Fredry i Juliusza Słowackiego.