SPOTKANIE EDUKACYJNE Z POLICJANTAMI

 W dniu 10.05.2022 r. uczniowie opalenickiego liceum uczestniczyli w spotkaniu nt Odpowiedzialność karna nieletnich. Temat odpowiedzialności przybliżyli policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu starszy aspirant sztabowy Anna Urbaniak oraz sierżant sztabowy Mariusz Majewski. Uczniowie niepełnoletni powinni zdawać sobie sprawę z odpowiedzialności za swoje czyny. Stąd policjanci poruszyli sprawy zachowania się w miejscach publicznych (zakaz picia, palenia, zakłócania ciszy nocnej), odpowiedzialności za stosowanie przemocy i inne czyny, nieodpowiedzialne zachowania na drodze, stosowanie używek przez nieletnich, a także przestępstwa dokonywane za pomocą Internetu i telefonów komórkowych. Uczniowie chętnie uczestniczyli w dyskusji, zadawali pytania oraz dzielili się swoimi doświadczeniami.