MISTRZYNIE POLSKI Z NASZEJ SZKOŁY

Nie będzie przesadą, jeśli napiszę, że tylko nieliczni uczniowie naszej Szkoły wiedzą, że przechadzają się po korytarzach wspólnie z aktualnie najsilniejszymi juniorkami w Polsce. Mowa o siostrach – Marii i Zuzannie Połkach – uczennicach klasy 3 EG, które 8 kwietnia w Biłgoraju wywalczyły w swoich kategoriach wagowych złote medale Mistrzostw Polski Juniorek do lat 20 w podnoszeniu ciężarów.

Jako pierwsza zasłużone laury zdobyła Zuzanna, startująca w kategorii do 55 kg. W konkursie rwania dźwignęła ciężar 70 kg, a w podrzucie aż 90 kg, za co nagrodzona została trzema złotymi medalami (wyjaśnienie: w podnoszeniu ciężarów osobno honoruje się zawodniczki za konkurs w rwaniu, osobno za konkurs podrzutu oraz osobno za dwubój, czyli podrzut i rwanie liczone łącznie). Następnie startowała jej siostra – Maria – w kategorii do 64 kg, ona też nie miała sobie równych, podnosząc w rwaniu 83 kg (jest to jej nowy rekord życiowy), oraz w podrzucie 101 kg. Te wyniki również zaowocowały kompletem trzech złotych medali. Warto dodać, że obie dziewczyny już od lat są faworytkami w swoich kategoriach wagowych i regularnie stają na najwyższych stopniach podium w wielu turniejach podnoszenia ciężarów.

Siostry z podnoszeniem ciężarów zmierzyły się po raz pierwszy, gdy miały 13 lat. Na co dzień są zawodniczkami sekcji podnoszenia ciężarów w Klubie Sportowym „Promień” Opalenica. Dzielnie trenują po blisko 3 godziny dziennie, przez 6 dni w tygodniu, pod okiem doświadczonych trenerów tej dyscypliny – Pana Witolda Dziurli i Pani Weroniki Kałmuckiej. W najbliższym czasie, pomiędzy nauką do egzaminów dojrzałości, będą się również przygotowywały do startu w Mistrzostwach Świata, które odbędą się na początku maja w Grecji; ich kolejnym celem są Mistrzostwa Europy, które rozgrywane będą w listopadzie. Oprócz tego sumiennie wypełniają obowiązki szkolne, mają dobre wyniki w nauce, bardzo dobre zachowanie oraz nienaganną frekwencję, dodatkowo wielokrotnie reprezentowały szkołę w rywalizacji sportowej m.in. w koszykówce czy piłce ręcznej, chętnie angażują się we wszelkie inicjatywy sportowe i społeczne odbywające się w szkole.

Gratulujemy osiągniętych wyników i życzymy dalszych sukcesów sportowych!