ZASŁUŻONY AWANS KOSZYKARZY DO PÓŁFINAŁU MISTRZOSTW WIELKOPOLSKI

W piątek, 1.04 br. w hali opalenickiego OSiR rozegrany został Finał Rejonu Poznań Teren Zachód w Koszykówce Chłopców. Nasza reprezentacja (w składzie: Aleksander Kamiński, Kacper Dudziński, Kacper Kozal, Olivier Czekała, Jędrzej Błaszak, Dominik Wittchen, Antoni Neumann, Łukasz Dominiczak, Emil Janke oraz Klaudiusz Dziamski) mogła w nim wystąpić po wcześniejszym zwycięstwie w Mistrzostwach Powiatu Nowotomyskiego. Tym razem turniej odbywał się równolegle w Opalenicy oraz w Grodzisku Wielkopolskim; w obu miejscowościach rywalizowały ze sobą po 3 zespoły, mecze rozgrywano systemem „każdy z każdym”. Do Opalenicy przyjechały drużyny ze szkół z Obornik i Pniew, natomiast w Grodzisku Wielkopolskim zmagali się gospodarze oraz uczniowie z Tarnowa Podgórnego i Sierakowa. W pierwszym meczu nasi chłopcy zmierzyli się z rywalami z Pniew i pewnie zwyciężyli 39:15. W drugim spotkaniu przeciwko kolegom z Obornik również nie pozostawili rywalom złudzeń i wygrali mecz rezultatem 55:30. W obu spotkaniach nasza drużyna od początku do końca w pełni kontrolowała przebieg meczu, rzadko dopuszczała przeciwników do rzutu, szczelnie broniła pola gry, a wiele niecelnych rzutów rywali wykorzystała na swoją korzyść. Z bilansem dwóch zwycięstw uczniowie z ZS w Opalenicy uplasowali się na pierwszym miejscu w grupie.

Kolejny mecz mieli więc zagrać z drużyną, która zajęła w grodziskim turnieju drugie miejsce. Półfinały oraz finał i mecz o 3 miejsce odbyły się już w Opalenicy. Jako pierwsi na boisko wyszli nasi reprezentanci, a przeciwko nim stanęli uczniowie z Zespołu Szkół Technicznych w Tarnowie Podgórnym. Opaleniczanie wyszli na to spotkanie mocno skoncentrowani i zmotywowani, nastawieni tylko i wyłącznie na zwycięstwo, które dałoby im pewny udział w Półfinale Mistrzostw Wielkopolski. Od pierwszego gwizdka sędziego nasza drużyna narzuciła mocny pressing na przeciwnikach, rzadko myliła się podczas oddawania rzutów, zaprocentowała również bardzo dobra komunikacja w zespole, która w kluczowych momentach przynosiła im kolejne cenne punkty. Przeciwnicy wyraźnie oszołomieni dyspozycją naszej reprezentacji nie byli w stanie podjąć równorzędnej walki i całe spotkanie skończyło się wynikiem 59:27 dla Zespołu Szkół w Opalenicy. W drugim półfinale uczniowie z Pniew znacznie ulegli faworytom turnieju – zawodnikom z Zespołu Szkół w Sierakowie. W finale całego turnieju o zwycięstwo zawalczyli uczniowie Zespołu Szkół w Opalenicy oraz rywale z Sierakowa. Tym razem to Nasi reprezentanci musieli zmierzyć się z bardzo dobrze dysponowanym i zgranym zespołem, który narzucił im ekspresowe wręcz tempo gry i mimo podjętej walki oraz dużego poświęcenia w każdej akcji, musieli uznać wyższość rywali, kończąc mecz wynikiem 23:53. Mimo porażki w ostatnim spotkaniu turniej należy zaliczyć do bardzo udanych - nasza drużyna wraz z zespołem z Sierakowa będzie walczyć w drugim tygodniu kwietnia w Półfinale Mistrzostw Wielkopolski.

Wyniki poszczególnych meczów:

ZS w Opalenicy – ZS w Pniewach    39:15

ZS w Opalenicy – LO Oborniki         55:30

Półfinał: ZS w Opalenicy – ZST w Tarnowie Podgórnym           59:27

Finał: ZS w Opalenicy – ZS w Sierakowie 23:53

Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnym etapie rozgrywek.