PINGPONGOWE ROZGRYWKI I… TAJEMNICE

Nie każdy wie, że mocno podkręcona piłeczka tenisowa obraca się szybciej niż silnik sportowego samochodu, pracujący na pełnych obrotach. Wiedzą to nasze tenisistki stołowe, które po zajęciu 2. miejsca w Finale Rejonu Poznań Teren Zachód w Drużynowym Tenisie Stołowym zakwalifikowały się do kolejnego etapu rozgrywek.

Na rozegranych 25 marca Mistrzostwach Wielkopolski w Drużynowym Tenisie Stołowym dziewczęta przegrały w swojej grupie z I LO z Pleszewa 5:0 oraz z III LO z Leszna 3:2, a tym samym uplasowały się ex aequo na 9 miejscu z pozostałymi przegranymi drużynami. Pomimo porażki jest to najwyższe osiągnięcie dziewcząt w historii szkolnego tenisa stołowego.

Nasza drużyna zagrała w składzie: Zuzanna Jędrzejczak – klasa 3AP, Oliwia Kostrzewska – klasa 3AP oraz Weronika Kaźmierczak – klasa 2AP.

Niewtajemniczonym warto dodać, że tenis stołowy: pomaga spalić kalorie, poprawia zwinność, rozwija inteligencję, zwiększa koordynację ruchową, poprawia szybkość reakcji, a co ważne ma właściwości terapeutyczne - wspomaga leczenie osób chorych na Parkinsona i Alzheimera.

 

Małgorzata Kurek