NASI KOSZYKARZE NAJLEPSI W POWIECIE

               W piątek, 18 marca br. w Nowym Tomyślu odbyły się Mistrzostwa Powiatu Nowotomyskiego w Koszykówce Chłopców. Do rywalizacji przystąpiły 4 szkoły: Zespół Szkół nr 1 w Nowym Tomyślu, Zespół Szkół nr 2 w Nowym Tomyślu, Zespół Szkół w Zbąszyniu oraz Zespół Szkół w Opalenicy. Zawody rozegrano systemem „każdy z każdym”.

W pierwszym meczu rozegranym przeciwko Zespołowi Szkół nr 2 w Nowym Tomyślu rywalizacja była bardzo wyrównana. W połowie spotkania na tablicy wyników widniał remis 16:16, jednak w drugiej odsłonie przeciwnicy wykorzystali kilka potknięć naszej drużyny i ostatecznie opaleniczanie nieznacznie ulegli 23:30. Drugi mecz przeciwko reprezentacji Zespołu Szkół w Zbąszyniu wygraliśmy z wyraźną przewagą punktową: 37:16. Nasi zawodnicy zaprezentowali w nim pełen zakres swoich możliwości, popisując się wieloma udanymi atakami szybkimi, świetną grą zespołową oraz skuteczną defensywą. Trzecie spotkanie, i zarazem ostatnie w całym turnieju, rozegrane zostało przeciwko rywalom z Zespołu Szkół nr 1 w Nowym Tomyślu. Od początku stało ono na bardzo wysokim poziomie, obie drużyny trafiły celnie do kosza i żadnej z nich nie udało się wypracować bezpiecznej przewagi punktowej. Jednak w miarę upływu czasu to nasi uczniowie wykazali się większym opanowaniem i skutecznością; do końca grali ambitnie i walczyli o każdy punkt, dzięki czemu zasłużenie zwyciężyli 46:36.

Jak się okazało, w ostatecznym rozrachunku aż trzy drużyny miały po dwa zwycięstwa i konieczne było liczenie tzw. „małych punktów” (stosunek rzutów zdobytych do straconych). Ku naszemu zaskoczeniu, to nasi uczniowie mieli ten bilans najkorzystniejszy, a różnica między pierwszym i drugim zespołem wyniosła tylko 1 punkt! Rzut na wagę złotego medalu Mistrzostw Powiatu oddał w ostatnich sekundach meczu Olivier Czekała z klasy 3 EG.

Złoci medaliści turnieju zagrali w składzie: Aleksander Kamiński, Olivier Czekała, Kacper Kozal, Jędrzej Błaszak, Kacper Dudziński, Oskar Kolasiński, Dominik Wittchen, Łukasz Dominiczak, Klaudiusz Dziamski, Antoni Neumann i Emil Janke.

Wyniki szczegółowe:

ZS Opalenica – ZS nr 2 Nowy Tomyśl           23:30

ZS Opalenica – ZS Zbąszyń                          37:16

ZS Opalenica – ZS nr 1 Nowy Tomyśl           46:36

 

Klasyfikacja końcowa turnieju:

I miejsce – Zespół Szkół w Opalenicy

II miejsce – Zespół Szkół nr 2 w Nowym Tomyślu

III miejsce – Zespół Szkół nr 1 w Nowym Tomyślu

IV miejsce – Zespół Szkół w Zbąszyniu

Serdecznie gratulujemy i życzmy dalszych sukcesów w kolejnym etapie rozgrywek – Mistrzostwach Rejonu w Koszykówce Chłopców, które zostaną rozegrane 30 marca br. na hali przy Zespole Szkół w Opalenicy.