OPALENICKA MUNDURÓWKA UCZCIŁA ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

          11 listopada 2021 roku w Opalenicy miały miejsce uroczystości związane ze 103. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. W tym roku obchody odbyły się na Skwerze Obrońców Wiary i Ojczyzny, na placu pod Ścianą Pamięci, przy zbiegu ulic Farnej,  3 Maja i Opalińskich. Uroczystości rozpoczęły się od mszy św. w kościele p.w. św. Mateusza.

          Jak co roku, od dwunastu już lat, w Narodowym Święcie Niepodległości uczestniczyły klasy służb mundurowych: 2B, 3EP i 3EG z Liceum Ogólnokształcącego w Opalenicy. Wychodzących z kościoła witał szpaler złożony z uczniów mundurówki. Następnie uczniowie wzięli udział w oficjalnym ceremoniale. Po mszy uczestnicy wydarzeń udali się pod Ścianę Pamięci, gdzie odbyła się uroczystość patriotyczna.

          W asyście klas służb mundurowych opalenickiego Liceum licznie zebrane delegacje złożyły wiązanki kwiatów pod pomnikiem. Wśród nich była delegacja z opalenickiego Zespołu Szkół. Całość uświetniła Opalenicka Orkiestra Dęta.   

  

Tekst: Elżbieta Mortka
Fotografia: Elżbieta Mortka