ŚWIĘTO OPALENICKIEJ MUNDURÓWKI

          Kolejny rocznik mundurówek uroczyście rozpoczął edukację w Liceum Ogólnokształcącym w Opalenicy. Inauguracja odbyła się we wtorek, 9 listopada 2021 roku w hali  OSiR.

          Na uroczystość przybyli zaproszeni goście, wśród których znaleźli się: Tomasz Szulc - Burmistrz Opalenicy, Szef Wydziału Rekrutacji – major Artur Biskup z Wojskowej Komendy Uzupełnień w Nowym Tomyślu, aspirant sztabowy Łukasz Parniewicz - Komendant Komisariatu Policji w Opalenicy, aspirant sztabowy Adam Flens - Kierownik Posterunku Policji w Miedzichowie, Komendant Miejsko-Gminny Związku OSP RP w Opalenicy - druh Jeremiasz Cichy, Dyrektor Centrum Usług Wspólnych – Mateusz Skrobała i Przewodniczący Rady Rodziców - Przemysław Knapczyk.

          Pani dyrektor Irena Nawrocka w swoim przemówieniu skierowała  podziękowania do zaproszonych gości, instruktorów, wychowawców, koordynatorów i rodziców. Podkreśliła, że jednym z głównych zadań programu klas służb mundurowych jest przygotowywanie absolwentów  do studiów i pracy w służbach mundurowych i cywilnych. Pani dyrektor podziękowała osobom, które przez lata wspierają opalenicką mundurówkę.

          Pan burmistrz Tomasz Szulc kolejny już raz podziękował klasom służ mundurowych za ich ogromną aktywność w środowisku lokalnym, nie tylko za uświetnianie uroczystości patriotycznych, ale również za inne działania. Zapewnił też uczniów o swojej sympatii.

          Następnie pierwszo- i drugoklasiści złożyli ślubowanie, po którym na ręce młodszych kolegów przekazany został sztandar. Kolejnym punktem inauguracji było wręczenie regulaminu obowiązującego w klasie służb mundurowych.

          Całość podsumował film z ostatniego szkolenia mundurówek w Łężeczkach.

          Inauguracja dla uczniów klas służb mundurowych i ich wychowawców jest radosnym świętem, w którym spotykają się wszyscy uczniowie opalenickiej mundurówki. Tegoroczna uroczystość była tym bardziej wyczekiwana, że w ubiegłym roku z powodu pandemii i obostrzeń sanitarnych nie doszła do skutku.

 

                                                                                                                             Elżbieta Mortka

 

,