OPALENICKIE ZADUSZKI W ASYŚCIE KLAS MUNDUROWYCH

          We wtorek 2 listopada na Cmentarzu Parafialnym tradycyjnie pod hasłem: „Poprzez pamięć trwa historia…” odbyły się Opalenickie Zaduszki. W asyście  klas mundurowych przypomniano  trzy biogramy wybitnych osobowości Opalenicy, które spoczęły na tutejszym cmentarzu.

          W tym roku wspomniano sylwetkę Antoniego Kaczorowskiego - nauczyciela, długoletniego kierownika szkoły w Opalenicy, Tadeusza Daleszyńskiego - nauczyciela, muzyka i organizatora życia kulturalnego w Opalenicy oraz Hipolita Rękosiewicza – organizatora życia kulturalnego w Opalenicy, nauczyciela, muzyka, podporucznika Wojska Polskiego i dowódcę plutonu kompanii opalenickiej batalionu Obrony Narodowej „Opalenica”.

          Organizatorem wydarzenia było Centrum Kultury i Biblioteka, a odbyło się ono pod patronatem Burmistrza Opalenicy i Proboszcza parafii św. Mateusza.

                                                                                                           Elżbieta Mortka