ZŁOTE SZCZYPIORKI

Kontrowersyjne decyzje sędziego i niepewność do ostatniej minuty sprawiły, że pierwsze spotkanie naszej drużyny, rozegrane w ramach Mistrzostw Powiatu Nowotomyskiego w Piłce Ręcznej Dziewcząt, niejednego przyprawiłyby o prawdziwy zawrót głowy. Kilkuminutowe okresy błędów i wypaczeń w ataku rekompensowała szczelna obrona, jednak przeciwniczki nie gubiły piłek i bezlitośnie wykorzystywały nasze błędy. Drużyny kilkakrotnie wymieniały się na prowadzeniu, choć częściej przewagę miały zawodniczki gospodarza turnieju. Ostatnie dwie minuty okazały się decydujące, nasze szczypiornistki doprowadziły do remisu, a w ostatniej minucie meczu podyktowany dla naszej drużyny rzut karny, bezbłędnie wykorzystała Iza Piątkowiak ustalając ostateczny wynik meczu na 7:6. Drugie spotkanie przebiegało pod dyktando naszych dziewcząt, choć przeciwniczki, przegrywając 0:3, doprowadziły do remisu, to jednak szczelna obrona i wola walki sprawiły, że ostatni mecz zakończył się zwycięstwem naszej drużyny 10:3. W piłce ręcznej trzeba mieć mocne nerwy, co wielokrotnie udowodniły nasze złote szczypiorki.

Szkołę naszą reprezentowały: Bartczak Agnieszka, Batura Antonina, Beszterda Wanesa, Chwalisz Daria, Jakubowska Amelia, Kaniewska Wiktoria, Łuczak Aleksandra, Mądra Dagmara, Piatkowiak Izabela, Połka Maria, Połka Zuzanna

Wyniki turnieju:

  1. ZS Opalenica - Zespół Szkół nr 2 im. Dra K. Hołogi Nowy Tomyśl – 7:6
  2. Zespół Szkół nr 2 Nowy Tomyśl – ZS nr 1 Nowy Tomyśl – 7:4
  3. ZS Opalenica - ZS nr 1 Nowy Tomyśl – 10:3