UCZNIOWIE OPALENICKIEJ MUNDURÓWKI ZABEZPIECZALI BIEG OPALIŃSKICH

          Opalenicka mundurówka to szczególny profil, który nie tylko kształtuje charakter młodego człowieka, ale przygotowuje również do życia na wielu płaszczyznach. Wyrabia w uczniach takie cechy i wartości jak tolerancja, poszanowanie do munduru, do drugiego człowieka, patriotyzm, umiejętność odpowiedniej reakcji w trudnych sytuacjach.

          Uczniowie opalenickiej mundurówki są doskonale przygotowani do udzielania pierwszej pomocy, co wielokrotnie udowadniali w różnych sytuacjach. Od wielu lat angażują się również w życie lokalnej społeczności, np. organizują oprawy wojskowe podczas świąt patriotycznych, biorą udział w imprezach charytatywnych, czy zabezpieczają imprezy sportowe. Mundurówki nie zabrakło również przy zabezpieczeniu XXIX Biegu Opalińskich. Trzydzieścioro uczniów klas służb mundurowych zebrało się w remizie opalenickiej straży, by razem z OSP i policją zabezpieczyć ulice naszego miasta dla  biegaczy. Niektórzy uczniowie zrezygnowali w tym dniu ze swoich niedzielnych planów, by pomóc przy tym przedsięwzięciu.

                                                                                                          Elżbieta Mortka 

Film z XXIX Biegu Opalińskich - 26.09.2021r.