OPALENICKA MUNDURÓWKA UCZCIŁA
82. 
ROCZNICĘ WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ

1 września 2021 roku w Opalenicy odbyły się uroczystości upamiętniające 82. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Oprawę wojskową, kolejny już raz, przygotowały klasy służb mundurowych z Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego - klasa 2B, 3EG i 3EP. Przy tej okazji warto wspomnieć, że bardzo często w asyście klas służb mundurowych opalenickiego liceum biorą udział absolwenci. Tak było i tym razem.

Uroczystości rozpoczęły się od mszy świętej w kościele p.w. św. Mateusza. z udziałem pocztów sztandarowych. Po nabożeństwie nastąpił przemarsz na plac Piłsudskiego. Pod Pomnikiem Walk i Męczeństwa na ręce uczniów klas służb mundurowych liczne delegacje złożyły wieńce i wiązanki kwiatów. Wśród nich była delegacja z opalenickiego Zespołu Szkół. Całość uświetniła Opalenicka Orkiestra Dęta.

Elżbieta Mortka