SUKCES TEGOROCZNYCH MATURZYSTÓW LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO IM. PRYMASA TYSIĄCLECIA  KS. STEFANA KARDYNAŁA WYSZYŃSKIEGO W OPALENICY

 

Mimo nauczania zdalnego tegoroczni absolwenci Liceum Ogólnokształcącego w Opalenicy osiągnęli najwyższy procent zdawalności na tegorocznym egzaminie maturalnym spośród Liceów Ogólnokształcących w powiecie nowotomyskim. Zdawalność wyniosła 82%.

Jako jedyna szkoła w powiecie możemy się pochwalić 100%, oprócz matematyki, zdawalnością z pozostałych egzaminów obowiązkowych. Wszyscy tegoroczni absolwenci, zarówno Liceum, jak i Technikum w Opalenicy, którzy przystępowali do egzaminów z języka polskiego, języka angielskiego lub języka niemieckiego zdali wymienione egzaminy.

Jedynym przedmiotem, którego nie udało się zdać wszystkim naszym tegorocznym absolwentom szkół dla młodzieży jest matematyka. Zdawalność matematyki w kraju była na poziomie 79%, w województwie na poziomie 78%, w powiecie na poziomie 74%. W Naszym LO zdawalność tego przedmiotu była na poziomie 82%.     

Ze względu na nieosiągnięcie progu zdawalności tylko z jednego przedmiotu obowiązkowego Nasi tegoroczni absolwenci, którym nie powiodło się na tym egzaminie, mają prawo do egzaminu poprawkowego w sierpniu. Trzymam kciuki za 100% zdawalność również z tego przedmiotu.

GRATULUJĘ WSZYSTKIM, którzy otrzymali już świadectwa dojrzałości.                                                                                     

                                                                                    Dyrektor Szkoły
                                                                                    Irena Nawrocka