ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021

I oto nadszedł dzień zakończenia roku szkolnego 2020/2021, a co za tym idzie, początek tak wyczekiwanych i zasłużonych (jak nigdy dotąd) wakacji. Zwróciła na to uwagę w swoim przemówieniu Pani Dyrektor Irena Nawrocka, dokonując podsumowania minionego, pandemicznego, naznaczonego nauką zdalną roku.

Nawet sama uroczystość wręczenia świadectw miała osobliwy charakter, gdyż chyba pierwszy raz w historii szkoły, ze względu na obostrzenia, odbyła się w dwóch turach i to nie, jak zwykle bywało, w gościnnych progach hali OSiR, ale na placu przed głównym wejściem do budynku szkoły.

Podczas pierwszej części (o godz. 8.00) spotkali się z nauczycielami uczniowie wszystkich klas pierwszych, a także uczniowie z klasy 2 TiG  i z klasy 3 TIL technikum oraz absolwenci ze szkoły branżowej. „Pierwszaki” mogły wreszcie złożyć spóźnione ślubowanie (w imieniu swoich rówieśników uczynili to: Martyna Wencka z kl. 1d LO, Dominika Dybionka z kl. 1 a BS, Aleksy Tajcher z kl. 1e LO, Filip Zgrajewski z kl. 1 TL), a trzecioklasiści z „branżówki” odebrać zasłużone gratulacje i świadectwa ukończenia szkoły. O godz. 10.30 odbyło się uroczyste zakończenie dla klas drugich wszystkich typów szkół. Zarówno podczas pierwszej, jak i drugiej tury uroczystego zakończenia roku szkolnego zostały wręczone przez Dyrektora szkoły nagrody za bardzo dobre wyniki i wzorowe zachowanie oraz świadectwa z wyróżnieniem. We wszystkich typach szkół było ich łącznie 51, co, biorąc pod uwagę trudności związane z nauką zdalną, jest liczbą imponującą.

Nagrodzeni zostali także sportowcy, którzy osiągnęli w tym roku doskonałe rezultaty. Koszykarki z naszej szkoły zajęły pierwsze miejsce w Finale Województwa Wielkopolskiego w Koszykówce 3x3 Dziewcząt w XXII Licealiadzie oraz drugie miejsce w Finale Województwa Wielkopolskiego w Koszykówce Dziewcząt w XXII Licealiadzie. Również chłopcy zajęli drugie miejsce w Finale Województwa Wielkopolskiego w Koszykówce 3x3 Chłopców w XXII Licealiadzie.

Po zakończonej uroczystości wszyscy nagrodzeni uczniowie udali się do Sali Patrona, aby tam uwiecznić swoje osiągnięcia na wspólnych zdjęciach.

 

]