Aktualności
Slider

ZŁOTE SZTAFETY

Znakomicie spisali się uczniowie Zespołu Szkół w Opalenicy podczas pierwszych zmagań sportowych w nowym roku szkolnym. Zarówno dziewczęta, jak i chłopcy, okazali się najlepsi podczas Mistrzostw Powiatu Nowotomyskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych, które odbyły się 29 września w Bolewicku. Rywalizacja sztafet to zawody, które zawsze dostarczają mnóstwo emocji i oczywiście tym razem również ich nie zabrakło. Pomimo licznych zmian na prowadzeniu w trakcie trwania wyścigu, to ostatecznie biegacze i biegaczki Zespół Szkół w Opalenicy wykazali się najlepszą  wytrzymałością i siłą charakteru. Sztafeta dziewcząt wystąpiła w składzie: Lena Kmiećkowiak , Kinga Rejman, Roksana Kluczyńska, Lidia  Zasańska, Karolina Domagała oraz Martyna Kańduła.  Sztafetę chłopców reprezentowali: Krzysztof Szalaty, Hubert Badowski, Wiktor Dera, Dominik Bednarski, Andrzej Trojnarski, Bartosz Gwiazdowski.  Serdecznie gratulujemy zwycięstwa oraz awansu do Mistrzostw Wielkopolski, które odbędą się już 20 października w Poznaniu. Trzymamy kciuki!!!

UCZNIOWIE OPALENICKIEJ MUNDURÓWKI ZABEZPIECZALI BIEG OPALIŃSKICH

          Opalenicka mundurówka to szczególny profil, który nie tylko kształtuje charakter młodego człowieka, ale przygotowuje również do życia na wielu płaszczyznach. Wyrabia w uczniach takie cechy i wartości jak tolerancja, poszanowanie do munduru, do drugiego człowieka, patriotyzm, umiejętność odpowiedniej reakcji w trudnych sytuacjach.

DZIEŃ KRAWATA NA DZIEŃ CHŁOPAKA

Samorząd Uczniowski zorganizował akcję Dzień Krawata z okazji Dnia Chłopaka. Tego dnia nie tylko chłopcy, ale również dziewczyny z dumą prezentowali atrybut męskiej elegancji.

KOTY, JEŻE, NIETOPERZE…

Tytułowe koty, jeże, nietoperze odwiedzały nas co noc w domkach w Łężeczkach, w których gościliśmy w pierwszy jesienny weekend. W końcu nasza klasa - 2B Branżowej Szkoły I Stopnia - doczekała się spóźnionej (o rok…) integracji w atmosferze porannej mgły i spadających liści.

Gry i zabawy na powietrzu, zajęcia na basenie czy wspólny spacer do Chrzypska Wielkiego, gdzie zabrzmiały dzwony miłości i wiary, urozmaiciły nasz wyjazd.

Pożółkłe liście, babie lato, koty, jeże, nietoperze zostały, a my wróciliśmy. Kto wie, może za rok znów się spotkamy…

                                                                                                                                     M.Kurek

LOGISTYCZNA INTEGRACJA W ŁĘŻECZKACH

W ostatni weekend lata 2021 (17-19.09) młodzież z klas logistycznych (2tl i 3tlp) wzięła udział w wyczekiwanym od roku wyjeździe integracyjnym do Hotelu „Łężeczki” nad Jeziorem Chrzypskim.

Mimo niezbyt sprzyjającej aury, młodzież wraz z opiekunami: Małgorzatą Kurek, Justyną Mańką i Mariuszem Stachowskim, spędziła czas, budując wzajemnie przyjazną i gorącą atmosferę. Pobyt młodzieży realizował dwa cele założone przez opiekunów, tj. poznawanie kraju, jego środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz upowszechnianie zdrowego stylu życia i aktywności fizycznej oraz podnoszenie sprawności fizycznej.

INFOLINIA DLA DZIECI, MŁODZIEŻY, RODZICÓW, NAUCZYCIELI I PEDAGOGÓW

Od 6 września działa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów. Pod numerem telefonu 800 800 605 dzieci i młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.

OPALENICKA MUNDURÓWKA UCZCIŁA
82. 
ROCZNICĘ WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ

1 września 2021 roku w Opalenicy odbyły się uroczystości upamiętniające 82. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Oprawę wojskową, kolejny już raz, przygotowały klasy służb mundurowych z Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego - klasa 2B, 3EG i 3EP. Przy tej okazji warto wspomnieć, że bardzo często w asyście klas służb mundurowych opalenickiego liceum biorą udział absolwenci. Tak było i tym razem.

Uroczystości rozpoczęły się od mszy świętej w kościele p.w. św. Mateusza. z udziałem pocztów sztandarowych. Po nabożeństwie nastąpił przemarsz na plac Piłsudskiego. Pod Pomnikiem Walk i Męczeństwa na ręce uczniów klas służb mundurowych liczne delegacje złożyły wieńce i wiązanki kwiatów. Wśród nich była delegacja z opalenickiego Zespołu Szkół. Całość uświetniła Opalenicka Orkiestra Dęta.

Elżbieta Mortka

INFORMACJE DLA SŁUCHACZY LOD

Zajęcia rozpoczynają się od 10.09.2021 r.

Plan zajęć w zakładce Liceum dla dorosłych oraz poniżej:

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO W ZS W OPALENICY

1 września o godz. 8.30 zabrzmiał pierwszy dzwonek obwieszczający nowy rok szkolny 2021/2022. Wcześniej nauczyciele, uczniowie i pracownicy uczestniczyć mogli w uroczystej mszy św. w kościele św. Józefa, której przewodniczyli katecheci opalenickiego zespołu szkół – ks. Mateusz Frąckowiak oraz ks. Karol Maciejak.

SŁOWO DYREKTORA NA ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022

 

Potrzeba nam dzisiaj wiary, która góry przenosi, miłości, która wszystkich jednoczy i nadziei, która nigdy nie zawodzi. Można stracić wszystko, byle nie to!

 

Tymi słowami Patrona Liceum Ogólnokształcącego – Ks. kard. Stefana Wyszyńskiego – witam Grono Pedagogiczne i Was drodzy uczniowie w nowym roku szkolnym.

Już za 11 dni, Patron naszego Liceum Ogólnokształcącego zostanie ogłoszony uroczyście przez Kościół błogosławionym. Sami więc rozumiecie, że nie sposób nie przywitać Was może nieco górnolotnymi, ale jednak ważnymi słowami tego męża stanu.

Za Prymasem Tysiąclecia życzę Wam więc, abyście rozpoczynali ten rok pełni wiary, nadziei i miłości. Niekoniecznie wiary w to, że będzie łatwo, lekko
i przyjemnie, ale na pewno w to, że wysiłek się opłaci, a wiedza, którą  zdobędziecie, pozwoli Wam stawać się lepszymi ludźmi.

Rok szkolny 2021/2022 uważam za otwarty!

WYNIKI EGZAMINÓW ZAWODOWYCH

 

ODBIÓR WYNIKÓW W SZKOLE 08.09.2021

Wyniki egzaminów zawodowych będzie można odebrać w sekretariacie szkoły. Wyniki będą do odbioru od dnia 08.09.2021 od godziny 10.30.

SPRAWDZENIE WYNIKÓW ON-LINE 31.08.2021

 

DEKLARACJE NA POPRAWĘ EGZAMINU ZAWODOWEGO

Deklaracje na poprawę egzaminu zawodowego w sesji zima 2022 należy złożyć w sekretariacie szkoły w nie przekraczalnym terminie:

- do 10.09.2021 (kwalifikacje jednoliterowe) do godziny 14.00,

- do 15.09.2021 (kwalifikacje dwuliterowe) do godziny 14.00.

ZEBRANIA Z RODZICAMI

02.09.2021 

godz. 17.30 – zebranie z rodzicami uczniów klas 1 Liceum, klas 1 Technikum, klas 1 Branżowej Szkoły I Stopnia

godz. 18.15 – zebrania z rodzicami uczniów klas 2 Liceum (z wyjątkiem klasy 2c), klas 2 Technikum, klas 2 Branżowej Szkoły I Stopnia

03.09.2021

godz. 17.30 – zebranie z rodzicami uczniów klasy 2c Liceum oraz 3 Liceum, klas 3 i 4 Technikum, klas 3 Branżowej Szkoły I Stopnia

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022
1 WRZEŚNIA 2021 r. 

7.30 Msza św. w kościele św. Józefa.

8.30 Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego na placu przed budynkiem szkoły dla klas 1 Liceum, klas 1 Technikum, klas 1 Branżowej Szkoły I Stopnia, a następnie spotkanie w salach lekcyjnych z wychowawcami.

9.30 Spotkania uczniów pozostałych  klas Liceum, Technikum, Branżowej Szkoły I Stopnia w salach lekcyjnych z wychowawcami. 

LIST MINISTRA ZDROWIA DO DYREKTORÓW SZKÓŁ, NAUCZYCIELI, RODZICÓW W SPRAWIE SZCZEPIEŃ NASTOLATKÓW

EGZAMIN MATURALNY - SESJA POPRAWKOWA

Egzamin poprawkowy odbędzie się 24 sierpnia 2021 r. (wtorek) o godzinie 9:00 w salach 106, 112 i 114. Obowiązują procedury bezpieczeństwa z maja 2021 (obowiązkowa maseczka) oraz przybory wg komunikatu OKE.  Zdający zobowiązani są do wstawienia się w szkole godzinę przed rozpoczęciem egzaminu.

INFORMACJA O PODRĘCZNIKACH OBOWIĄZUJĄCYCH W ROKU SZKOLNYM 2021/2022

 Wykaz podręczników obowiązujących w roku szkolnym 2021/2022 do:

KOMUNIKAT DYREKTORA OKE W POZNANIU O MIEJSCU PRZEPROWADZENIA EGZAMINU MATURALNEGO W TERMINIE POPRAWKOWYM - SIERPIEŃ 2021 R.

Część pisemna egzaminu maturalnego w terminie poprawkowym z wszystkich przedmiotów przeprowadzana jest 24 sierpnia 2021 r. (wtorek) o godzinie 9.00. Zdający winni stawić się w miejscu przeprowadzania egzaminu maturalnego z danego przedmiotu minimum godzinę przed jego rozpoczęciem. Absolwenci przystępują do egzaminu w szkole macierzystej, z wyjątkiem zdających, którzy uzyskali zgodę Dyrektora OKE w Poznaniu na przystąpienie do egzaminu w innym miejscu.

INFORMACJA O LISTACH OSÓB PRZYJĘTYCH i NIEPRZYJĘTYCH DO ZESPOŁU SZKÓŁ W OPALENICY

W poniedziałek, 02.08.2021 r. o godzinie 10:00 w holu szkoły zostaną wywieszone listy osób przyjętych i nieprzyjętych do Zespołu Szkół w Opalenicy. List nie będzie na stronie internetowej szkoły. 

INFORMACJA O LISTACH OSÓB ZAKWALIFIKOWANYCH I NIEZAKWALIFIKOWANYCH DO ZESPOŁU SZKÓŁ W OPALENICY

W czwartek, 22.07.2021 r. o godzinie 10:00 w holu szkoły zostaną wywieszone listy osób zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do przyjęcia do Zespołu Szkół w Opalenicy. List nie będzie na stronie internetowej szkoły. Przypominamy, że po ogłoszeniu list kandydatów zakwalifikowanych potwierdzeniem woli przyjęcia do szkoły jest przedłożenie oryginałów:

  • Świadectwa ukończenia szkoły
  • Wyników egzaminów ósmoklasisty

w terminie do 30.07.2021 do godziny 15:00.

Sugerujemy, aby złożenie oryginałów dokumentów odbyło się podczas sprawdzania list kandydatów zakwalifikowanych.

SUKCES TEGOROCZNYCH MATURZYSTÓW LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO IM. PRYMASA TYSIĄCLECIA  KS. STEFANA KARDYNAŁA WYSZYŃSKIEGO W OPALENICY

 

Mimo nauczania zdalnego tegoroczni absolwenci Liceum Ogólnokształcącego w Opalenicy osiągnęli najwyższy procent zdawalności na tegorocznym egzaminie maturalnym spośród Liceów Ogólnokształcących w powiecie nowotomyskim. Zdawalność wyniosła 82%.

ADRES
 
ul. Gimnazjalna 1
64-330 Opalenica
woj. Wielkopolskie
Poland
KONTAKT
 
 tel. 614474330
GODZINY PRACY
 
Poniedziałek - Piątek
7:00 - 15:00