Uniwersytet III Wieku

ECHA WYCIECZKI DO SZCZECINA

10 czerwca 2014 r. wyprawiliśmy się grupą 30-to osobową do Szczecina, poznaliśmy kolejne ciekawe miasto polskie nazywane „polskim oknem na świat".

Więcej…

III RAJD NORDICK WALKING UTW

31 maja 2014 r. zorganizowany został III rajd nordick walking UTW, uczestnicy pokonali trasę około 5 km /I grupa/ , 3 km /II grupa/ leśnymi duktami.

Więcej…

SEKCJA LITERACKO-FILMOWA PODSUMOWAŁA ZAJĘCIA

Dla dwudziestoosobowej grupy studentów UTW zajęcia sekcji literacko–filmowej w dniu 19 maja były ostatnimi w tym roku akademickim, a zarazem – niezwykle uroczystymi.

Więcej…

UNIWERSYTET PRZYRODNICZY W POZNANIU UGOŚCIŁ STUDENTÓW NA ZAKOŃCZENIE ROKU AKADEMICKIEGO

Piąty rok akademicki na Opalenickiego Uniwersytecie Trzeciego Wieku, dobiegł końca. W dniu 12 maja oficjalna uroczystość wieńcząca zajęcia w roku 2013/2014 odbyła się w gościnnych murach Uniwersytetu Przyrodniczego na Wydziale Leśnym w Poznaniu, w otoczeniu blisko 20 ha ogrodu dendrologicznego.

Więcej…

PODZIĘKOWANIA I PODSUMOWANIE

Zajęcia sekcji „Komunikacja społeczna” prowadzone przez mgr Izabelę Trzeciak w roku akademickim 2013/2014 dobiegły końca.

Więcej…

AKCJA MISYJNA UTW

Podczas kwietniowego wykładu Księdza Profesora Jerzego Nawrota kwestowaliśmy na rzecz dzieci z Kamerunu. Zebraliśmy kwotę 306 zł., którą przekazaliśmy na Fundację Redemptoris Missio w Poznaniu, z dopisem Siostra Tadeusza w Kamerunie. W b.r. akademickim 2013/2014 przesłaliśmy łącznie 600 zł. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy za włączenie się do naszej „uniwersyteckiej" akcji misyjnej.

Z poważaniem Irena Nowak, Elżbieta Adamczewska

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE - SPOTKANIE Z PROF. UAM KS. JANUSZEM NAWROTEM

Słuchacze UTW w dniu 9 kwietnia 2014r. mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowym - filozoficznym wykładzie, wygłoszonym na okoliczność rekolekcji wielkopostnych w Zespole Szkół przez pracownika naukowego UAM w Poznaniu ks. prof. zw. Janusza Nawrota.

Więcej…

RÓŻNE OBLICZA PIĘKNA

Piękno. Jak skomplikowana i intrygująca jest to materia ukazali licealiści w dniu 18 marca na specjalnie przygotowanej przez siebie VIII sesji popularno – naukowej, w której słuchacze UTW mieli przyjemność uczestniczyć. Okazało się, że mamy ogromne problemy z określeniem tego, czym piękno jest i co stanowi jego istotę.

Więcej…

SPOTKANIE Z MARKIEM REZLEREM

Na zorganizowanym w dniu 12 marca w Nowym Tomyślu autorskim spotkaniu z historykiem, autorem prac poświęconych idei narodowowyzwoleńczej w Wielkopolsce, dr Markiem Rezlerem, brała udział reprezentacja naszego uniwersytetu z Panią dziekan Elżbietą Adamczewską.

Więcej…

MAGDA OMILIANOWICZ GOSCIEM SEKCJI LITERACKO-FILMOWEJ

W ramach sekcji literacko – filmowej prowadzonej przez Karola Piotrzkiewicza zajęcia w dniu 10 marca miały inny niż zwykle charakter. Odbyły się z udziałem dziennikarki i reporterki Magdy Omilianowicz, która na marcowym spotkaniu w salce MGOK Taklamakan opowiedziała o swej pracy, najbardziej wyrazistych bohaterach swych tekstów oraz odkryła tajniki warsztatu reportera.

Więcej…

GENDER - NAUKA CZY IDEOLOGIA?

6 marca 2014r. po raz kolejny słuchacze UTW gościli prof. UAM dr hab. Elizę Grzelak, językoznawcę z Kolegium Europejskiego w Gnieźnie, która tego dnia wygłosiła wykład obligatoryjny „Gender z punktu widzenia nauki”.

Więcej…

Więcej artykułów…

Najnowsze

Popularne