Uniwersytet III Wieku

5 - LECIE NASZEGO UNIWERSYTETU

W dniu 17 kwietnia 2015r. obchodziliśmy 5-lecie Opalenickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Więcej…

PROBLEMY ZE WSZECHŚWIATEM

W dniu 27 marca 2015r. odbył się wykład prof. Zbigniewa Jacyna-Onyszkiewicza, wybitnego naukowca - fizyka kwantowego i kosmologa pt. „Problemy ze Wszechświatem".

Więcej…

KOLEJNE INTERESUJĄCE SPOTKANIE Z S. TADEUSZĄ

We wtorek 24 marca 2015r. odbyło się kolejne spotkanie z Siostrą Tadeuszą misjonarką z Kamerunu.

Więcej…

KULTURA SPOTKANIA NA UNIWERSYTECIE III WIEKU

Jak zrozumieć młode pokolenie

Uniwersytet Trzeciego Wieku w dniu 10 marca gościł wyjątkowego prelegenta – redaktora naczelnego  Przewodnika Katolickiego, absolwenta  Uniwersytetu Gregoriańskiego w Rzymie, ks. dr Mirosława Tykfera.

Więcej…

KONCERT DLA SENIORÓW W ZBĄSZYNIU

Bez miłości świat nic nie wart – ten i inne utwory o miłości, znane ze światowych scen, były tłem  koncertu noworocznego w Filharmonii Folkloru Polskiego w Zbąszyniu, na który zaprosił członków PZERiI poseł na Sejm RP Jakub Rutnicki wraz z burmistrzem Opalenicy Tomaszem Szulcem.

Więcej…

GOŚCIE NA ZAJĘCIACH SEKCJI KOMUNIKACJI SPOŁECZNEJ

W dniu 11 lutego 2015r. na zajęciach sekcji komunikacji społecznej w ramach zacieśnienia integracji oraz zainteresowania działalnością UTW gościliśmy grupę członków Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Opalenicy na czele z ich przewodniczącą Sabiną Kuderemską.

Więcej…

OCHRONA ŚRODOWISKA...

Tematem kolejnego w tym roku akademickim wykładu obligatoryjnego była „Ochrona środowiska – globalnie i lokalnie”. Wykład ten został wygłoszony dnia 30 stycznia 2015 roku przez dr Wojciecha Szweda, naszego prodziekana, wykładowcę Uniwersytetu Przyrodniczego z Katedry Botaniki Leśnej oraz mgr Andrzeja Rodziewicza pracownika Wielkopolskiego Parku Narodowego.

Więcej…

SPOTKANIE ŚWIĄTECZNO-NOWOROCZNE

Spotkanie świąteczno – noworoczne w dniu 16 stycznia w holu Zespołu Szkół było dla wszystkich uczestników uroczystości niezwykle podniosłym wydarzeniem. Uczestnicy spotkania – słuchacze UTW mieli okazję rozkoszować się artystycznymi talentami zarówno młodzieży jak i dorosłych, którzy zgotowali specjalnie na ten czas prawdziwą ucztę duchową.

Więcej…

KONCERT NOWOROCZNY W POZNANIU

Po raz kolejny aby godnie pożegnać stary i powitać Nowy Roku słuchacze Opalenickiego UTW wysłuchali wyjątkowego koncert „Golden Twenties”, czyli „Złote lata dwudzieste”, w wykonaniu solistów i Orkiestry Teatru Wielkiego pod batutą Maestro Gabriela Chmury.

Więcej…

SPOTKANIE NOWOROCZNE W PORAŻYNIE

Dnia 9 stycznia 2015 roku w Porażynie spotkali się słuchacze sekcji turystycznej naszego UTW. Jest właściwie już tradycją, że w tym czasie, czasie karnawału wspólnie biesiadujemy, śpiewamy kolędy i bawimy się.

Więcej…

Z WIZYTĄ U BURMISTRZA OPALENICY

Delegacja Rady Programowej naszego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w składzie: Dziekan UTW Elżbieta Adamczewska, członkowie UTW kol.: A. Grabowska, K. Primke i J. Różanek, złożyli życzenia świąteczne Burmistrzowi Opalenicy panu Tomaszowi Szulcowi.

Więcej…

Więcej artykułów…

Najnowsze

Popularne