Uniwersytet III Wieku

DZIEŃ SENIORA

Oddział Rejonowy Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Opalenicy przysłał zaproszenie na obchody „DNIA SENIORA", które odbyły się 16 października br. w WODR Sielinko „Muzeum Gospodarki Mięsnej". Opalenicki UTW reprezentowali: dziekan UTW Elżbieta Adamczewska oraz członkowie Rady Programowej: Irena Nowak i Krzysztof Primke.

Więcej…

TORUŃ DA SIĘ LUBIĆ...

Pierwszą wspólną wyprawą w nowym roku akademickim 2014/2015 zorganizowaną dla wszystkich studentów naszego UTW była wycieczka do Torunia, która odbyła się dnia 8 października 2014 roku.

Więcej…

INAUGURACJA NOWEGO ROKU AKADEMICKIEGO 2014/2015

Uroczystość inauguracyjna Opalenickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku odbyła się w piątek, 26 września z udziałem Rektora Honorowego opalenickiej uczelni Jego Magnificencji profesora dr hab. Stanisława Jankowiaka i tym samym rozpoczął się VI rok działalności.

Więcej…

ECHA WYCIECZKI DO SZCZECINA

10 czerwca 2014 r. wyprawiliśmy się grupą 30-to osobową do Szczecina, poznaliśmy kolejne ciekawe miasto polskie nazywane „polskim oknem na świat".

Więcej…

III RAJD NORDICK WALKING UTW

31 maja 2014 r. zorganizowany został III rajd nordick walking UTW, uczestnicy pokonali trasę około 5 km /I grupa/ , 3 km /II grupa/ leśnymi duktami.

Więcej…

SEKCJA LITERACKO-FILMOWA PODSUMOWAŁA ZAJĘCIA

Dla dwudziestoosobowej grupy studentów UTW zajęcia sekcji literacko–filmowej w dniu 19 maja były ostatnimi w tym roku akademickim, a zarazem – niezwykle uroczystymi.

Więcej…

UNIWERSYTET PRZYRODNICZY W POZNANIU UGOŚCIŁ STUDENTÓW NA ZAKOŃCZENIE ROKU AKADEMICKIEGO

Piąty rok akademicki na Opalenickiego Uniwersytecie Trzeciego Wieku, dobiegł końca. W dniu 12 maja oficjalna uroczystość wieńcząca zajęcia w roku 2013/2014 odbyła się w gościnnych murach Uniwersytetu Przyrodniczego na Wydziale Leśnym w Poznaniu, w otoczeniu blisko 20 ha ogrodu dendrologicznego.

Więcej…

PODZIĘKOWANIA I PODSUMOWANIE

Zajęcia sekcji „Komunikacja społeczna” prowadzone przez mgr Izabelę Trzeciak w roku akademickim 2013/2014 dobiegły końca.

Więcej…

AKCJA MISYJNA UTW

Podczas kwietniowego wykładu Księdza Profesora Jerzego Nawrota kwestowaliśmy na rzecz dzieci z Kamerunu. Zebraliśmy kwotę 306 zł., którą przekazaliśmy na Fundację Redemptoris Missio w Poznaniu, z dopisem Siostra Tadeusza w Kamerunie. W b.r. akademickim 2013/2014 przesłaliśmy łącznie 600 zł. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy za włączenie się do naszej „uniwersyteckiej" akcji misyjnej.

Z poważaniem Irena Nowak, Elżbieta Adamczewska

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE - SPOTKANIE Z PROF. UAM KS. JANUSZEM NAWROTEM

Słuchacze UTW w dniu 9 kwietnia 2014r. mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowym - filozoficznym wykładzie, wygłoszonym na okoliczność rekolekcji wielkopostnych w Zespole Szkół przez pracownika naukowego UAM w Poznaniu ks. prof. zw. Janusza Nawrota.

Więcej…

RÓŻNE OBLICZA PIĘKNA

Piękno. Jak skomplikowana i intrygująca jest to materia ukazali licealiści w dniu 18 marca na specjalnie przygotowanej przez siebie VIII sesji popularno – naukowej, w której słuchacze UTW mieli przyjemność uczestniczyć. Okazało się, że mamy ogromne problemy z określeniem tego, czym piękno jest i co stanowi jego istotę.

Więcej…

Więcej artykułów…

Najnowsze

Popularne