Uniwersytet III Wieku

PORAŻYN - RAJD NORDIC WALKING

Dnia 17 maja 2015 roku nastąpiło uroczyste otwarcie SZLAKÓW NORDIC WALKING na terenie gminy Opalenica. Projekt powstał przy udziale środków unijnych w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013.

Więcej…

II TURNIEJ STRZELECKI UTW

Grodziskie Stowarzyszenie UTW było organizatorem II Turnieju Strzeleckiego o Puchar Burmistrza Grodziska Wielkopolskiego, który odbył się 25 kwietnia br. w strzelnicy Wiejskiego Centrum Kultury i Sportu w Zdroju.

Więcej…

ZAKOŃCZENIE ROKU MIEDZICHOWSKIEGO UTW

W czwartek, 14 maja 2015 r. odbyło się uroczyste zakończenie czwartego już roku akademickiego Miedzichowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Więcej…

5 - LECIE NASZEGO UNIWERSYTETU

W dniu 17 kwietnia 2015r. obchodziliśmy 5-lecie Opalenickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Więcej…

PROBLEMY ZE WSZECHŚWIATEM

W dniu 27 marca 2015r. odbył się wykład prof. Zbigniewa Jacyna-Onyszkiewicza, wybitnego naukowca - fizyka kwantowego i kosmologa pt. „Problemy ze Wszechświatem".

Więcej…

KOLEJNE INTERESUJĄCE SPOTKANIE Z S. TADEUSZĄ

We wtorek 24 marca 2015r. odbyło się kolejne spotkanie z Siostrą Tadeuszą misjonarką z Kamerunu.

Więcej…

KULTURA SPOTKANIA NA UNIWERSYTECIE III WIEKU

Jak zrozumieć młode pokolenie

Uniwersytet Trzeciego Wieku w dniu 10 marca gościł wyjątkowego prelegenta – redaktora naczelnego  Przewodnika Katolickiego, absolwenta  Uniwersytetu Gregoriańskiego w Rzymie, ks. dr Mirosława Tykfera.

Więcej…

KONCERT DLA SENIORÓW W ZBĄSZYNIU

Bez miłości świat nic nie wart – ten i inne utwory o miłości, znane ze światowych scen, były tłem  koncertu noworocznego w Filharmonii Folkloru Polskiego w Zbąszyniu, na który zaprosił członków PZERiI poseł na Sejm RP Jakub Rutnicki wraz z burmistrzem Opalenicy Tomaszem Szulcem.

Więcej…

GOŚCIE NA ZAJĘCIACH SEKCJI KOMUNIKACJI SPOŁECZNEJ

W dniu 11 lutego 2015r. na zajęciach sekcji komunikacji społecznej w ramach zacieśnienia integracji oraz zainteresowania działalnością UTW gościliśmy grupę członków Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Opalenicy na czele z ich przewodniczącą Sabiną Kuderemską.

Więcej…

OCHRONA ŚRODOWISKA...

Tematem kolejnego w tym roku akademickim wykładu obligatoryjnego była „Ochrona środowiska – globalnie i lokalnie”. Wykład ten został wygłoszony dnia 30 stycznia 2015 roku przez dr Wojciecha Szweda, naszego prodziekana, wykładowcę Uniwersytetu Przyrodniczego z Katedry Botaniki Leśnej oraz mgr Andrzeja Rodziewicza pracownika Wielkopolskiego Parku Narodowego.

Więcej…

SPOTKANIE ŚWIĄTECZNO-NOWOROCZNE

Spotkanie świąteczno – noworoczne w dniu 16 stycznia w holu Zespołu Szkół było dla wszystkich uczestników uroczystości niezwykle podniosłym wydarzeniem. Uczestnicy spotkania – słuchacze UTW mieli okazję rozkoszować się artystycznymi talentami zarówno młodzieży jak i dorosłych, którzy zgotowali specjalnie na ten czas prawdziwą ucztę duchową.

Więcej…

Więcej artykułów…

Najnowsze

Popularne