Uniwersytet III Wieku

SPOTKANIE ŚWIĄTECZNO-NOWOROCZNE

Spotkanie świąteczno – noworoczne w dniu 16 stycznia w holu Zespołu Szkół było dla wszystkich uczestników uroczystości niezwykle podniosłym wydarzeniem. Uczestnicy spotkania – słuchacze UTW mieli okazję rozkoszować się artystycznymi talentami zarówno młodzieży jak i dorosłych, którzy zgotowali specjalnie na ten czas prawdziwą ucztę duchową.

Więcej…

KONCERT NOWOROCZNY W POZNANIU

Po raz kolejny aby godnie pożegnać stary i powitać Nowy Roku słuchacze Opalenickiego UTW wysłuchali wyjątkowego koncert „Golden Twenties”, czyli „Złote lata dwudzieste”, w wykonaniu solistów i Orkiestry Teatru Wielkiego pod batutą Maestro Gabriela Chmury.

Więcej…

SPOTKANIE NOWOROCZNE W PORAŻYNIE

Dnia 9 stycznia 2015 roku w Porażynie spotkali się słuchacze sekcji turystycznej naszego UTW. Jest właściwie już tradycją, że w tym czasie, czasie karnawału wspólnie biesiadujemy, śpiewamy kolędy i bawimy się.

Więcej…

Z WIZYTĄ U BURMISTRZA OPALENICY

Delegacja Rady Programowej naszego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w składzie: Dziekan UTW Elżbieta Adamczewska, członkowie UTW kol.: A. Grabowska, K. Primke i J. Różanek, złożyli życzenia świąteczne Burmistrzowi Opalenicy panu Tomaszowi Szulcowi.

Więcej…

TRADYCJA I TWÓRCZOŚĆ WIGILIJNA

Niecodziennie odbywały się zajęcia sekcji literacko – filmowej w dniu 15 grudnia. Na spotkaniu o charakterze świątecznym słuchacze opalenickiego UTW podjęli gości z zaprzyjaźnionego uniwersytetu działającego w Grodzisku Wlkp, a także dyr. biblioteki mgr Ewę Grabowską.

Więcej…

Z WIZYTĄ W STORKOV (NIEMCY)

Dnia 6 grudnia 2014 roku na zaproszenie władz Storkow (Niemcy) różne organizacje opalenickie oraz nasza młodzież licealna udali się w podróż do naszych storkowskich przyjaciół.

Więcej…

CUDOWNY ZAMEK KSIĄŻ I INTRYGUJĄCA ŚWIDNICA

Dnia 14 listopada 2014 roku grupa 24 fascynatów podróży z sekcji turystycznej wyruszyła na kolejną wycieczkę do Zamku Książ i do Świdnicy.

Więcej…

O ZACHOWANIACH NIEWERBALNYCH

W dniu 6 listopada Opalenicki Uniwersytet Trzeciego Wieku gościł profesora UAM dr hab. Stanisława Dylaka.

Więcej…

DZIEŃ SENIORA

Oddział Rejonowy Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Opalenicy przysłał zaproszenie na obchody „DNIA SENIORA", które odbyły się 16 października br. w WODR Sielinko „Muzeum Gospodarki Mięsnej". Opalenicki UTW reprezentowali: dziekan UTW Elżbieta Adamczewska oraz członkowie Rady Programowej: Irena Nowak i Krzysztof Primke.

Więcej…

TORUŃ DA SIĘ LUBIĆ...

Pierwszą wspólną wyprawą w nowym roku akademickim 2014/2015 zorganizowaną dla wszystkich studentów naszego UTW była wycieczka do Torunia, która odbyła się dnia 8 października 2014 roku.

Więcej…

INAUGURACJA NOWEGO ROKU AKADEMICKIEGO 2014/2015

Uroczystość inauguracyjna Opalenickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku odbyła się w piątek, 26 września z udziałem Rektora Honorowego opalenickiej uczelni Jego Magnificencji profesora dr hab. Stanisława Jankowiaka i tym samym rozpoczął się VI rok działalności.

Więcej…

Więcej artykułów…

Najnowsze

Popularne