Uniwersytet III Wieku

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszej koleżanki

Marii Dworzyńskiej,

prodziekan Opalenickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku (2010-2012).

Nasza koleżanka Maria była bardzo lubiana i cieszyła się wielkim szacunkiem wśród Nas.

Trudno uwierzyć, że już więcej się nie spotkamy. Pamiętajmy o tym, że:

Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się 2 maja 2016 roku (poniedziałek),
o godz. 11.00 w kościele Św. Mateusza.

TERROR I TERRORYZM

Dnia 21 kwietnia 2016r. studenci Opalenickiego UTW uczestniczyli w X sesji popularno-naukowej na temat: „Terroru i terroryzmu w przestrzeni społecznej″.

Więcej…

NASI SREBRNI STRZELCY

Po raz kolejny dnia 23 kwietnia 2016 roku na zaproszenie Grodziskiego UTW i Burmistrza Miasta drużyna Opalenickiego UTW wzięła udział w III Turnieju Strzeleckim o Puchar Burmistrza Grodziska Wielkopolskiego. Wzięli w nim udział studenci z ośmiu uniwersytetów, w tym z odległego Malborka.

Więcej…

ŚWIĘTA KOBIET I MĘŻCZYZN

Studenci UTW w dniu 08.03.2016 na wesoło i z humorem obchodzili Święto Kobiet. Na odbywających się w tym dniu zajęciach sekcji gimnastycznej panowie złożyli obecnym paniom życzenia.

Więcej…

ABY SZCZĘŚLIWIE I DŁUGO ŻYĆ

Coraz więcej osób dożywa sędziwego wieku w znakomitym zdrowiu i samopoczuciu. Ale nie wszyscy z nas pamiętają , ze aby tak było, warto sobie odpowiednio wcześniej odrobinę w tym pomóc. Bardzo wiele przecież zależy od nas samych. Tym właśnie problemom był poświęcony wykład Pani dr n. med. Michaliny Marcinkowskiej, którego z wielkim zainteresowaniem wysłuchali studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku w dniu 19 lutego 2016 roku.

Więcej…

SZKOLNYCH WSPOMNIEŃ CZAR

Pani dziekan Elżbieta Adamczewska oraz studenci UTW sekcji przyrodniczej wraz z prowadzącym sekcję mgr. Sebastianem Liebeltem uczestniczyli na zaproszenie uczniów klasy 3 c szkoły podstawowej w spotkaniu pt. „Szkolnych wspomnień czar", które odbyło się w dniu 11.02.2016r. w Liceum.

Więcej…

SPOTKANIE ZAŁOŻYCIELSKIE STOWARZYSZENIA „COOLTURALNA OPALENICA”

Dnia 2 lutego 2016 roku odbyło się spotkanie założycielskie w którym wzięli udział przedstawiciele opalenickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, emeryci i renciści, pracownicy biblioteki, Urzędu Miejskiego oraz Centrum Kultury. Jednym z naczelnych celów stowarzyszenia jest poszerzanie kulturalnej oferty dla mieszkańców gminy Opalenica i pozyskiwanie funduszy zewnętrznych.

(MZ)

"EVITA" - MUSICAL

W piątek 29 stycznia 2016 roku sekcja turystyczna miała przyjemność obejrzeć musical „Evita”.

Więcej…

NA ŚWIĄTECZNĄ NUTĘ

Dnia 14 stycznia 2016 roku sekcja turystyczna zorganizowała spotkanie świąteczno-noworoczne w Domu Ludowym w Rudnikach. Słowa uznania i serdeczne podziękowanie należą się naszym koleżankom Aleksandrze Gruszczyńskiej, Łucji Hypkiej i Mieczysławie Kaźmierskiej za zaangażowani i serce.

Więcej…

KTO ZABIŁ... ?

Dnia 12 stycznia 2016 roku w Opalenickim Uniwersytecie Trzeciego Wieku miało miejsce spotkanie autorskie panów: Krzysztofa Kaźmierczaka i Piotra Talagi, którzy są autorami książki „Sprawa Ziętary. Zbrodnia i klęska państwa”.

Więcej…

TRZY RAZY HERBERT

Studenci Grodziskiego UTW dnia 11 stycznia 2016 roku na zaproszenie sekcji literacko-filmowej uczestniczyli we wspólnych zajęciach poświęconych twórczości Zbigniewa Herberta.

Więcej…

Więcej artykułów…

Najnowsze

Popularne