Kształcimy w zawodach zgodnych z zainteresowaniami uczniów

ZS OPALENICA MISTRZEM POWIATU NOWOTOMYSKIEGO W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH!

W środę 4 października 2017 r. w nowotomyskim Parku Kultury i Wypoczynku im. Feliksa Szołdrskiego odbyły się Mistrzostwa Powiatu Nowotomyskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych Szkół Podstawowych, Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych.

Więcej…

REFLEKSYJNIE O BOŻYM NARODZENIU

Tradycyjnie już w ostatnim dniu przed przerwą świąteczną nauczyciele i uczniowie opalenickiego Zespołu Szkół spotkali się w holu szkoły, by obejrzeć Jasełka przygotowane przez Samorząd Uczniowski  oraz opiekunów ? pana profesora Piotra Marchewkę oraz pana profesora Krzysztofa Strzelczyka.

 

Więcej…

SPOTKANIE Z PLATONEM W ZESPOLE SZKÓŁ

Jak co roku w ramach Dni Kultury Chrześcijańskiej uczniowie, dyrekcja i nauczyciele opalenickiego Zespołu Szkół zaprosili wszystkich chętnych na kolejne spotkanie z poezją, muzyką i filozofią.

 

Więcej…

AKCJA ?SPRZĄTANIE ŚWIATA? W NASZEJ SZKOLE

W ubiegłym tygodniu uczniowie  naszej szkoły uczestniczyli w corocznej akcji ekologicznej ?Sprzątanie Świata?.

 

Więcej…

ROK SZKOLNY 2016/2017 ROZPOCZĘTY!

1 września o godz. 9 uczniowie Liceum Ogólnokształcącego, Technikum i Zasadniczej Szkoły Zawodowej ? placówek tworzących Zespół Szkół w Opalenicy ? uroczyście rozpoczęli kolejny rok szkolny.  Tradycyjnie inaugurację rozpoczęło wprowadzenie klas służb mundurowych oraz wprowadzenie sztandaru.

Więcej…

?TYLE RAZEM DRÓG PRZEBYTYCH?? ? ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016

Nadszedł moment długo wyczekiwany przez wszystkich uczniów. 24 czerwca oficjalnie zakończył się kolejny rok szkolny. Dla niektórych był on trudny, dla innych pełen wyzwań i sukcesów oraz nowych doświadczeń. Po raz ostatni w tym roku szkolnym dyrekcja, nauczyciele i uczniowie spotkali się, aby uroczyście podsumować miniony rok oraz nagrodzić tych młodych ludzi, którzy przez dziesięć miesięcy ciężkiej pracy zasłużyli na wyróżnienie za sukcesy naukowe i sportowe oraz zaangażowanie w życie szkoły. Uroczystość zaszczycili zaproszeni goście, między innymi wiceburmistrz Opalenicy Paweł Jakubowski, Jan Adamczewski ? Prezes Opalenickiej Izby Gospodarczej, Dyrektor Biblioteki Publicznej Ewa Grabowska oraz pracodawcy.

Więcej…

ŚLADAMI LICZYRZEPY

W dniach 18-21 czerwca 2016 roku grupa młodzieży uczęszczająca do opalenickiego Technikum, Liceum oraz Zasadniczej Szkoły Zawodowej wzięła udział w projekcie studyjnym o tajemniczej nazwie ?Śladami Liczyrzepy?. Towarzyszyli im opiekunowie prof. Danuta Szaroszyk-Socha, prof. Natalia Walaszczyk oraz prof. Mariusz Stachowski

Więcej…

DZIEŃ PATRONA SZKOŁY

W rocznicę śmierci patrona szkoły, Prymasa Wyszyńskiego, dnia 30.05.2016 r. odbył się apel upamiętniający tę zasłużoną  postać.  Uczniowie klasy 1b przygotowali wystawę biograficzną oraz prezentację multimedialną.

 

Więcej…

HISTORIA ROJA CZYLI W ZIEMI LEPIEJ SŁYCHAĆ

23 marca 2016 roku uczniowie wszystkich klas pierwszych Zespołu Szkół w Opalenicy wzięli udział w niecodziennej lekcji historii. Społeczność szkolna udała się na seans filmowy opowiadający o żołnierzach wyklętych, przedstawiający historię 20-letniego Mieczysława Dziemieszkiewicza, pseudonim ?Rój?. Projekcja filmu została poprzedzona 40-minutową prelekcją wprowadzającą do tematyki żołnierzy wyklętych, ich historii, postaw ówczesnego pokolenia, uwarunkowań politycznych i gospodarczych.

 

Mariusz Stachowski

 

MARSZ PRZECIWKO DOPALACZOM

Młodzież naszej szkoły wraz z uczniami gimnazjum oraz opalenickiej szkoły podstawowej uczestniczyła w marszu  pod hasłem ?Chcę żyć ? nie biorę?, który odbył się w sobotę 10 października 2015 r. Młodzi ludzie przeszli z transparentami przez ulice miasta. Niespodzianką okazała się wizyta pani premier Ewy Kopacz, która dołączyła do pochodu.

Więcej…

AKCJA ?SPRZĄTANIE ŚWIATA? W NASZEJ SZKOLE

W ubiegłym tygodniu uczniowie  naszej szkoły uczestniczyli w corocznej akcji ekologicznej ?Sprzątanie Świata?. Poszczególne klasy pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego sprzątali tereny wokół szkoły, pobliskiego targowiska, płaskowyżu opalenickiego i starej drogi do Sielinka.

Więcej…

Więcej artykułów…

Najnowsze

Popularne